Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League
A venit oferta pentru ”perla” lui Real Madrid, imediat după victoria dramatică cu Man. City
Liverpool v Atalanta, UEFA Europa League, Quarter Final, First Leg, Football, Anfield, Liverpool, UK - 11 Apr 2024
Explicațiile lui Jurgen Klopp, după ce Liverpool a fost umilită de Atalanta în Europa League

• 90+4 | Faze meciZenit
    Banega a şutat din unghi, dar Lodygin a respins în corner.
  • 90+2 | Schimbări
    Suarez intră în locul lui Vitolo.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOL SEVILLA!!!! GOOOOOL GAMEIRO!!!! Oaspeţii dau lovitura pe contraatac: Vitolo pasează perfect pe partea dreaptă de unde Gameiro şutează la firul ierbii şi Lodygin nu poate interveni.
  • 83 | Schimbări
    Kherzhakov a intrat în locul lui Rondon.
  • 82 | OcaziiZenit
    Şi-a revenit Beto!!! Hulk trimite o centrare pentru Rondon, acesta preia în lateral şi execuţia lui este respinsă cu greu în corner de portarul Sevillei.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Iborra este avertizat.
  • 76 | OcaziiZenit
    Gazdele forţează calificarea: Shatov şutează şi el, dar acelaşi Beto e la post.
  • 75 | OcaziiZenit
    Hulk e la un pas de dublă: şutează la vinclu, dar Beto îşi mai repară din greşeli şi respinge incredibil.
  • 73 | Schimbări
    Gameiro intră în locul lui Bacca.
  • 72 | Goluri
    GOOOOOOL ZENIT!!!! GOOOOL HULK!!! Încă o gafă imensă a lui Beto!!! Brazilianul a trimis un şut bombă de la distanţă şi portarul oaspeţilor a intrat cu mingea în poartă.
  • 71 | Faze meciZenit
    Beto a încasat 105 goluri în 83 de partide în tricoul Sevillei, dintre care 26 de goluri în cele 24 de meciuri disputate în acest sezon.
  • 66 | OcaziiZenit
    Shatov a pătruns pe partea dreaptă, i-a pasat lui Hulk şi acesta a centrat în forţă, dar mingea a trecut prin faţa porţii, fără să fie atinsă de nimeni.
  • 65 | OcaziiZenit
    Beto a mai gafat o dată, dar a scăpat cu faţa curată: portarul a primit o minge de la un coechipier, a degajat direct în Rondon, care venise în pressing, dar balonul a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 60 | OcaziiZenit
    Încă o ocazie mare a oaspeţilor; învălmăşeală în careul gazdelor, după o greşeală a lui Lodygin, dar Coke nu reuşeşte să împingă mingea în poartă de la câţiva metri.
  • 59 | OcaziiZenit
    Bacca e la un pas de 2-1!!! Columbianul s-a demarcat în spatele apărării gazdelor, a primit o minge în careul de 16 metri, dar şutul din voleu a fost deviat de Neto în corner.
  • 57 | Faze meciZenit
    Rondon a ajuns la cota 18 în cupele europene, 10 dintre ele venind în Europa League. Niciun alt venezuelean nu a marcat mai mult de trei goluri.
  • 53 | OcaziiZenit
    Hulk primeşte o minge de la Criscito, şutează puternic, la colţul scurt, dar mingea trece pe lângă poartă.
  • 48 | Goluri

GOOOOOL ZENIT!!! GOOOOL RONDON!!!! Shatov a centrat în forţă, de la distanţă, mingea a fost scăpată incredibil de Beto în faţă, de unde Rondon a înscris cu poarta goală, de la 3 metri.

A început actul secund.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 45+1 | OcaziiZenit
    BARĂ ZENIT!!! Danny a ratat şansa egalării în prelungirile primei reprize. Execuţia lui a lovit stâlpul drept al porţii Sevillei.
  • 45 | OcaziiZenit
    Javi Garcia a reluat slab cu capul, după o lovitură liberă, dar mingea a ajuns la Rondon, în careul mic, dar acesta nu a reuşit să controleze balonul care a ajuns în braţele lui Beto.
  • 44 | OcaziiZenit
    Bacca a păcălit jocul la ofsaid al gazdelor, a pătruns pe partea dreaptă, l-a driblat pe Lodygin, dar şutul său dintr-un unghi închis, a fost respins incredibil în corner de Smolnikov.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Witsel este avertizat pentru o lovitură cu cotul în figură pe care i-a aplicat-o lui Iborra.
  • 35 | Faze meci
    Sevilla a câştigat trofeul în trei rânduri (2005-06, 2006-07, 2013-14), în timp ce Zenit şi-a adjudecat titlul în ediţia 2007-08.
  • 29 | OcaziiZenit
    Aleix Vidal a pornit pe contraatac şi a pătruns în careul gazdelor, dar a întârziat şutul şi execuţia lui a fost blocată de Lombaerts, care a acordat corner.
  • 25 | Faze meciZenit
    Danny a pătruns din stânga spre centru şi a şutat peste poarta lui Beto, de la 22 de metri.
  • 24 | Faze meciZenit
    Carlos Bacca a înscris primul său din penalty, în Europa League.
  • 21 | Schimbări
    Pareja s-a accidentat şi a fost înlocuit de Iborra.
  • 18 | OcaziiZenit
    OCAZIE DE EGALARE A GAZDELOR: Danny a primit o minge pe culoar în careul Sevillei, dar şutul său la colţul scurt a fost respins în corner de Beto.
  • 14 | Faze meciZenit
    Carlos Bacca a marcat al 22-lea gol al sezonului, în toate competiţiile. Doar Cristiano Ronaldo, Messi, Neymar şi Griezmann au înscris mai multe goluri pentru o echipă iberică.
  • 10 | OcaziiZenit
    Hulk primeşte o minge la marginea careului, dar şutul său în forţă, la colţul scurt trece pe lângă poarta lui Beto.
  • 6 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL SEVILLA!!!!! GOOOOOL BACCA!!!! Columbianul a executat perfect penalty-ul, cu un şut aproape de vinclu, la care Lodygin nu a avut nicio şansă!
  • 5 | Cartonaşe Galbene
    Neto este avertizat!
  • 5 | Penalty-uriZenit
    Penalty pentru Sevilla!!!! Neto l-au faultat în careu pe Vitolo.
Unai EmerySevilla

VIDEO Zenit - Sevilla 2-2. Oaspeţii îşi continuă cursa pentru al patrulea trofeu UEL

Sevilla a început perfect returul de la Sankt Petersburg din sferturile Europa League. Bacca a marcat în minutul 6, dintr-un penalty obţinut de Vitolo, după un duel cu Neto.

Danny a ratat egalarea în două rânduri. Mai întâi a fost blocat de Beto, apoi, în finalul primei reprize, a nimerit bara. Oaspeţii puteau intra cu 2-0 la pauză, dar şutul lui Bacca din unghi a fost respins în corner de Smolnikov.

Zenit a egalat imediat după reluare. Beto a scăpat inexplicabil o minge în faţă, iar Rondon a egalat. Hulk a devenit doar al 5-lea jucător care marchează de 10 ori în ambele competiţii europene, după încă o eroare incredibilă a fostului portar de la CFR.

Goalkeeper-ul Sevillei şi-a reparat erorile cu două intervenţii la Hulk şi Rondon. Gameiro, intrat în locul lui Bacca, a marcat golul calificării cu 5 minute înainte de finalul meciului, dintr-o pasă a lui Vitolo şi Sevilla continuă cursa de apărare a trofeului câştigat anul trecut la Torino.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român