Final de meci! Dinamo se impune cu 1-0 la Ovidiu.
    Rivaldinho îi ia fața lui Hodorogea, dar trimite peste poartă.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Țucudean primește cartonașul galben, după ce îl îmbrâncește pe Steliano Filip.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Costache, care și-a dat tricoul jos, după marcarea golului.
  • 82 | Goluri

GOOOOOOOOOOOOOL Dinamo!!! Valentin Costache se revanșează pentru ratarea din primul minut. Atacantul dinamovist a plecat din propria jumătate și l-a învins pe Buzbuchi cu o minge plasată la colțul scurt.

• 79 | Schimbări
    Romera intră în locul lui Dudea.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Marius Constantin primește cartonașul galben.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mladen.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Dumitraș primește cartonașul galben, după un fault asupra lui Filip.
  • 63 | Schimbări
    Ovidiu Herea intră în locul lui Eric.
    Florinel Coman intră în locul lui Doru Dumitrescu.
  • 62 | OcaziiFC Viitorul
    Rivaldinho șutează pe lângă poartă, din interiorul careului.
  • 59 | Schimbări
    Nemec intră în locul lui Albin.
  • 56 | Faze meciFC Viitorul
    Dumitraș centrează în fața porții, iar Țucudean luftează.
  • 55 | Schimbări
    Buzbuchi intră în locul lui Tordai.
  • 53 | Faze meciFC Viitorul
    Costache centrează în fața porții, iar, acolo, Bumba se ciocnește cu Tordai. Portarul Viitorului nu mai poate continua meciul.
  • 49 | OcaziiFC Viitorul
    Ionuț Vînă trece prin apărarea dinamovistă însă apoi trage pe direcția lui Penedo, care respinge în corner.
  • 48 | Faze meciFC Viitorul
    Doru Dumitrescu șutează pe lângă poartă de la mare distanță.
    Katsikas a intrat în locul lui Nedelcearu, înainte de startul reprizei secunde.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Ovidiu. 0-0.
  • 45+1 | OcaziiFC Viitorul
    Ocazie uriașă ratată de Țucudean. Din șase metri, nemarcat, atacantul Viitorului trimite cu latul, pe lângă poartă, o minge centrată de Vînă, în fața porții.
  • 41 | OcaziiFC Viitorul
    Eric șutează pe lângă poartă de la aproximativ 17-18 metri distanță față de buturile lui Penedo.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Paul Anton, după un fault asupra lui Eric.
  • 36 | Faze meciFC Viitorul
    Bumba trimite un șut centrare spre colțul lung al porții lui Tordai, dar goalkeeper-ul Viitorului respinge.
  • 34 | Faze meciFC Viitorul
    Țucudean trage pe lângă poartă, de la mai mult de 20 de metri.
  • 33 | Faze meciFC Viitorul
    Eric șutează slab din apropierea careului.
  • 32 | Faze meciFC Viitorul
    Paul Anton șutează pe lângă poartă de la aproximativ 25 de metri.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Steliano Filip.
  • 25 | OcaziiFC Viitorul
    Eric este foarte aproape de un gol excepțional din lovitură liberă. Șutul brazilianul a trecut puțin pe lângă poartă, iar Penedo s-a lovit de bară în momentul în care s-a întins după minge.
  • 20 | Faze meci
    După startul de meci în care ambele echipe au ratat ocazii incredibile, partida s-a liniștit în ultimele minute.
  • 10 | Faze meciFC Viitorul
    Țucudean reia cu capul, din 6 metri, pe lângă poartă, o centrare venită din corner.
  • 10 | OcaziiFC Viitorul
    Penedo se opune remarcabil de două ori. Mai întâi, acesta a respins șutul lui Vînă din colțul terenului, apoi reluarea lui Țucudean, din apropiere.
  • 7 | OcaziiFC Viitorul
    Costache trece foarte bine de Mladen, trimite în fața porții, de unde Bumba trage pe lângă poartă.
  • 2 | OcaziiFC Viitorul
    Costache ratează o ocazie uriașă! După o gafă a lui Tordai, dinamovistul a șutat din unghi, în bară, asta deși, în fața porții goale se afla Rivaldinho.
    A început meciul. Viitorul are o șansă de gol chiar în prima fază a partide. Țucudean a trimis însă peste poartă din apropiere.

Viitorul - Dinamo 0-1. Costache s-a revanșat pentru ratarea din primul minut

Dinamo a învins campioana Viitorul la Ovidiu cu 1-0, într-un meci în care Gheorghe Hagi şi Cosmin Contra au menajat mai mulţi titulari. Valentin Costache a marcat pentru alb-roşii după ce în prima repriză a concurat cu George Ţucudean pentru ratarea debutului de sezon.

Echipele româneşti care s-au descurcat cel mai bine în Europa la jumătatea săptămânii, Viitorul si Dinamo, au făcut spectacol la Ovidiu. Prima repriză a început şi s-a terminat cu ratările startului de sezon.

În minutul 2, Costache i-a furat mingea lui Tordai dar a tras în bară, din faţa porţii goale. În prelungirile reprizei, Ţucudean a ratat incredibil, din 6 metri, după o centrare a lui Vână.

Tot în prima parte a meciului, Costache i-a pasat ideal lui Bumba, care a tras pe lângă poartă, în minutul 7. Viitorul a avut o triplă ocazie, la aceaşi fază. Penedo a scos şuturile lui Vână şi Ţucudean iar apoi Dani Lopez a şutat peste, în minutul 10.

Eric, aflat la debut în tricoul campioanei, a fost aproape de a deschide scorul din lovitură liberă, în minutul 25. Brazilianul a fost din nou aproape de gol, la un şut de la distanţă.

În partea secundă Penedo a fost la post la şutul lui Vână, din apropiere, din minutul 49. Rivaldinho a şutat pe lângă poartă, din interiorul careului. Dinamo a dat lovitura în minutul 82 prin Costache, care şi-a luat revanşa după ratarea din debutul partidei şi a stabilit scorul final, Viitorul - Dinamo 0-1.

Viitorul nu a reuşit niciodată s-o învingă pe Dinamo pe teren propriu în 8 meciuri de campionat jucate până în prezent.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...