Exclusiv După trei ani, s-a aflat adevărul despre trecerea lui Edi Iordănescu la FCSB

Dinamo Dinamo
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci la Ovidiu. Viitorul și Dinamo au încheiat la egalitate, scor 1-1.
  • 90 | Ocazii
    Șutul lui Dorin Rotariu din al treilea minut de prelungire a fost respins spectaculos, de sub bară, de Victor Rîmniceanu
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Ionuț Nedelcearu vede și el cartonașul galben.
    Steliano Filip e avertizat după ce a oprit un contraatac periculos al gazdelor.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Răzvan Marin primește primul cartonaș galben al Viitorului.
  • 84 | Goluri
    GOOOOL Viitorul! Alex Nimely a profitat de nesiguranța defensivei dinamoviste la un corner și a înscris al doilea său gol stagional.
  • 81 | Ocazii
    Ocazie Viitorul. Lovitura de cap a lui Aurelian Chițu, care a beneficiat de centrarea excelentă a lui Romario Benzar, a trecut pe lângă poarta lui Brănescu.
  • 80 | Schimbări
    Ultima înlocuire la Viitorul. Dragoș Nedelcu i-a lăsat locul lui Dani Lopez.
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo. Slovacul Nemec i-a lăsat locul lui Daniel Popa.
  • 78 | Ocazii
    Șutul lui Valentin Lazăr este reținut în doi timpi de Rîmniceanu.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Romera este înlocuit de Antun Palic.
  • 67 | Ocazii
    Alexandru Stoica ratează incredibil întâlnirea cu mingea la o fază în care se afla singur în careul dinamoviștilor
  • 64 | Schimbări
    A doua schimbare la Viitorul. Alexandru Stoica l-a înlocuit pe Florinel Coman.
    Schimbare la Viitorul. Purece i-a lăsat locul lui Nimely.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Dorin Rotariu primește cartonașul galben la numai două minute după intrarea pe gazon.
  • 56 | Schimbări
    Prima schimbare la Dinamo. Patrick Petre i-a lăsat locul lui Dorin Rotariu.
  • 54 | Ocazii
    Ocazie Viitorul. Benzar i-a centrat excelent lui Coman, însă o nouă paradă spectaculoasă a lui Brănescu a păstrat-o pe Dinamo în avantaj
  • 45 | Start a doua repriza
    A început repriza secundă a partidei dintre Viitorul și Dinamo.
    Pauză la Ovidiu. Dinamo conduce cu 1-0 Viitorul lui Gică Hagi.
  • 43 | Ocazii
    Lovitura de cap a lui Sergiu Hanca a trecut aproape de poarta Viitorului.
  • 42 | Ocazii
    Romera a încercat să centreze, însă a nimerit spațiul porții. Rîmniceanu a respins cu greu de sub bară
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Dinamovistul Romera Navarro a primit primul cartonaș galben al partidei.
  • 26 | Ocazii
    Bară Viitorul! Gabriel Iancu nimerește transversala la o lovitură liberă la care Laurențiu Brănescu nu are nicio reacție.
  • 17 | Goluri
    GOOOOL Dinamo! Servit excelent de Hanca, Valentin Lazăr l-a învins pe Victor Rîmniceanu și a deschis scorul pentru Dinamo.
  • 8 | Ocazii
    Ocazie Viitorul. Florinel Coman a fost blocat incredibil de Laurențiu Brănescu. Cea mai mare șansă de gol a meciului de la Ovidiu
  • 6 | Ocazii
    Prima șansă a lui Dinamo. Șutul lui Valentin Lazăr este respins de portarul Viitorului, Rîmniceanu.
  • 4 | Ocazii
    Șutul lui Gabriel Iancu a ocolit de puțin poarta apărată de Laurențiu Brănescu.
    A început partida de la Ovidiu, a doua a etapei a noua din Liga 1.
Ioan AndoneDinamo

Viitorul - Dinamo 1-1. Un nou pas greșit al ”câinilor roșii” în lupta cu rivala Steaua

Viitorul și Dinamo au remizat, scor 1-1, în a doua partidă a zilei din Liga 1. Valentin Lazăr a deschis scorul în minutul 17 pentru "câinii" lui Ioan Andone, care au scăpat în minutul 26, când Gabriel Iancu a nimerit transversala din lovitură liberă.

Brănescu l-a blocat excelent pe Florinel Coman în minutul 54, însă Viitorul a egalat cu numai șase minute înainte de final, atunci când Alex Nimely a profitat de nesiguranța apărării lui Dinamo la un corner al oamenilor lui Gică Hagi.

Dinamoviștii puteau da lovitura în prelungiri, atunci când Victor Rîmniceanu a respins spectaculos, de sub bară, șutul lui Dorin Rotariu.

Dinamo rămâne pe locul 2 în Liga 1, cel puțin până mâine, cu 16 puncte, în timp ce Viitorul se află la numai două puncte distanță și e momentan pe poziția a cincea.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano