Intră Ekeng, iese Mevlja.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Vali Lazăr vede cartonașul galben pentru un fault din spate.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOOL DINAMO! GOOOOOOL VALI LAZĂR! Palic centrează de pe dreapta, Vali Lazăr scapă de marcaj și reia cu capul, din alergare, păcălindu-l pe Tordai. Viitorul - Dinamo 1-2.
  • 67 | Schimbări
    Iese Răzvan Marin, intră Nedelcu.
    Iese Gnohere, intră Essombe.
  • 65 | Ocazii
    Benzar centrează de pe dreapta, Ante Puljic încearcă să respingă, din plonjon, și e aproape de autogol, mingea ducându-se peste transversală.
  • 56 | Schimbări
    Iese Ianis Hagi, intră Cicâldău.
    Iese Bartalstovu, intră Paul Anton.
  • 51 | Ocazii
    Cerniauskas iese total neinspirat din poartă, în afara careului, în lateral stânga, Chițu îl driblează, pasează în spate pentru Benzar, acesta încearcă să șuteze spre poarta goală, dar Vali Lazăr se repliază și blochează balonul.
  • 39 | Ocazii
    Corbu centrează de pe dreapta, Gnohere îi ia fața lui Hodorogea și șutează din prima, pe jos, la colțul scurt, dar trimite puțin afară.
  • 37 | Schimbări
    Iese Ioan Filip, intră Florinel Coman.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Ianis Hagi e avertizat pentru proteste.
  • 32 | Ocazii
    Răzvan Marin șutează de la 17 metri, central, dar mingea e contrată și Cerniauskas reține fără probleme.
  • 24 | Goluri
    GOOOOOOL DINAMO! GOOOOOL ROMARIO! Acțiune individuală a lui Romario, care-l driblează de două ori pe Benzar și o dată pe Hodorogea, apoi șutează sub transversală. Viitorul - Dinamo 1-1.
  • 6 | Goluri
    GOOOOOOOL VIITORUL! GOOOOOOL TĂNASE. Greșeală monumentală a lui Cerniauskas, care-i pasează lui Florin Tănase, acesta îl driblează pe portarul dinamovist și marchează în poarta goală. Viitorul - Dinamo 1-0.

Viitorul - Dinamo 1-2. Primul succes după cinci etape, adus de Vali Lazăr

Dinamo a câştigat după cinci etape şi a revenit la cinci puncte de Steaua şi Astra. Alb-roşiii s-au impus cu 2-1 pe terenul Viitorului.

Dinamo a reuşit prima victorie din play-off, la Ovidiu. Meciul a început rău pentru echipa lui Mircea Rednic. Florin Tănase a deschis scorul pentru gazde în minutul şase, după o gravă greşeală a lui Cerniauskas.

Egalarea a venit peste 18 minute: Romario Kortzorg a profitat de greşelile din apărarea gazdelor şi a înscris. Dinamo putea conduce la pauză, dar Gnohere a reluat alături din centrarea lui Corbu.

La reluare, nici Ianis Hagi nu a putut înscrie din marginea careului, iar centrarea lui Benzar a fost respinsă peste poartă de Puljic. Alb-roşiii au trecut în avantaj în minutul 71. Centrarea lui Palic, căpitan în premieră la Dinamo, a fost reluată inteligent de Vali Lazăr.

Viitorul nu a mai avut forţa să revină, iar oaspeţii s-au impus cu 2-1. Dinamo a pus astfel punct unei serii de şapte meciuri fără victorie în toate competiţiile. În schimb, Viitorul a ajuns la şase etape de când nu câştigă în Liga 1.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano