FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
240411 Club Brugge vs PAOK Head Coach Razvan Lucescu of PAOK pictured during the Uefa Conference League Quarter final ro
Discursul lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK a fost eliminată din sferturile Confernce League: ”Un moment incredibil”

ViitorulViitorul
1 - 1
Gaz MetanGaz Metan
21.11.2016, ora 18:00
Viitorul Viitorul
Gaz Metan Gaz Metan
    Final de meci la Ovidiu. Cele doua echipe au încheiat la egalitate, scor 1-1.
  • 89 | Schimbări
    Ultima schimbare la Gaz Metan! Iese Bic și intră Cristea.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Danci vede cartonașul galben.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan! Iese Llullaku și intră Romeo.
  • 81 | Faze meciViitorul
    Viitorul cere penalty la o intervenție cu mâna a lui Susnjar. Cicăldău pătrunde în careul de 16 metri al oaspeților, șutează, mingea îl lovește în mână pe fundașul medieșenilor însă Colțescu lasă jocul să continue.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Crețu, după un fault la Răzvan Marin.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul! Iese Iancu și intră Vână.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan! Iese Buzean și intră Danci.
  • 72 | OcaziiViitorul
    Bară pentru Viitorul! Răzvan Marin șutează periculos de la aproximativ 25 de metri, mingea trimisă de el lovește bara porții lui Pleșca.
  • 70 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul! Iese Nedelcu și intră Carp.
  • 57 | Goluri
    Goooollll Viitorul!!! Gooolll Nimely!!! Atacantul gazdelor reușește să marcheze după o bâlbâială în careul oaspeților. Inițial șutul lui Nimely a fost respins în față de Pleșca, mingea a ajuns la Trtovac care nu a reușit să trimită în corner, fiind deposedat de Nimely care a împins mingea în poartă.
  • 50 | OcaziiViitorul
    Viitorul începe bine repriza secundă! Nimely pătrunde în careu, însă șutul său de la aproximativ 7 metri, lateral dreapta, se duce paralel cu poarta.
    A început repriza secundă! Oaspeții au avut lovitura de start.
    Prima schimbare la Viitorul. Iese Purece și intră Cicăldău.
    Pauză la Ovidiu! Oaspeții conduc cu 1-0.
  • 27 | OcaziiViitorul
    Ocazie uriașă pentru Gaz Metan! Zaharia îi pasează excelent lui Llullaku, acesta scapă singur cu Rîmniceanu, încearcă să-l lobeze pe acesta însă mingea se duce peste poartă.
  • 19 | Goluri
    Goooollll Gaz Metan!!! Gooolll Llullaku! Rîmniceanu iese greșit la un corner, mingea ajunge la Nimely care vrea să respingă însă trimite spre propria poartă, iar Llullaku profită și trimite mingea în poarta goală, din aproximativ un metru.
  • 18 | OcaziiViitorul
    Prima ocazie pentru Gaz Metan. Eric șutează periculos din interiorul careului, însă mingea este respinsă în corner de Rîmniceanu.
  • 10 | Faze meciViitorul
    Viitorul a început meciul mai bine însă jucătorii lui Gică Hagi nu au reușit să-și creeze ocazii de gol.
    A început meciul! Viitorul a avut lovitura de start. Înainte de joc s-a ținut un moment de reculegere în memoria lui Daniel Prodan.

Viitorul - Gaz Metan 1-1. Derby-ul pentru locul 3 s-a încheiat nedecis

Duelul de play-off dintre Viitorul şi Gaz Metan s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Brazilianul medieşenilor, Eric, a avut prima ocazie, dar şutul său, deviat de Benzar, a ocolit poarta apărată de Rîmniceanu. La cornerul care a urmat, Nimely a respins greşit spre propria poartă, iar Llullaku a înscris cel mai uşor gol din acest sezon şi a ajuns la 13 reuşite stagionale. Albanezul a oferit şi ratarea primei reprize, singur cu Rîmniceanu, iar Bic a şutat apoi în bară, la o minge deviată de Hodorogea.

Fără şut pe poartă în prima repriză, Viitorul a reuşit egalarea în minutul 57. Nimely a fost blocat de Pleşca, dar liberianul a reuşit să marcheze apoi, după indecizia lui Trtovac. Răzvan Marin a nimerit doar bara cu un şut de la distanţă, iar Viitorul a cerut penalty în minutul 81 pentru un henţ la Susnjar. Carp a fost blocat apoi in extremis de Pleşca, iar Viitorul - Gaz Metan Mediaş s-a încheiat 1 la 1.

Pentru echipa lui Gică Hagi a fost al doilea egal pe teren propriu din acest sezon, în timp ce Gaz Metan se află la a treia remiză în deplasare.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!