Exclusiv Rapid a decis rapid și a făcut anunțul! Cine este antrenorul echipei, după demiterea lui Cristiano Bergodi

Juventus BucureștiJuventus București
21 septembrie, ora 16:30
FC Viitorul FC Viitorul
Juventus București Juventus București
    FINAL DE MECI! Viitorul s-a impus cu 3-0 în faţa lui Juventus, după o repriză secundă foarte bună.
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul. Dumitrescu l-a înlocuit pe Ţucudean.
  • 78 | Goluri
    GOOOOOOOOOL Viitorul! Abia intrat pe teren, Măţan încheie practic meciul, cu prima sa reuşită din acest sezon, după un nou assist al lui Cristi Ganea.
  • 77 | Schimbări
    A doua schimbare la Viitorul. Măţan a intrat în locul lui Chiţu.
  • 76 | Schimbări
    Ultima schimbare la Juventus. Ţâră a intrat în locul lui Băjenaru.
  • 73 | Goluri
    GOOOOOOOOOL Viitorul! Campioana şi-a dublat avantajul, prin golul marcat cu capul de Eric. Brazilianul a înscris din apropiere, după o centrare perfectă a lui Cristi Ganea.
  • 69 | OcaziiFC Viitorul
    Cel mai periculos moment al reprizei a doua îl are ca protagonist pe Cristi Ganea, care a avut şansa de a face "dubla", dar a fost blocat de Stoian.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Horj, după un fault asupra lui Măzărache.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Mladen a văzut cartonaşul galben, după un fault asupra lui Băjenaru.
    A doua modificare la Juventus. Ciprian Petre a intrat în locul lui Sesar.
    Schimbare la oaspeţi. Zaharia a intrat în locul lui Stoenac.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Viitorul conduce cu 1-0, după golul marcat de Cristi Ganea.
  • 39 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Andrei Ciobanu, accidentat, i-a lăsat locul lui Mladen.
  • 38 | OcaziiFC Viitorul
    Cristi Ganea a avut ocazia de a face 2-0, dar şutul său cu stângul, de la marginea careului, a trecut pe lângă poartă.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Ţucudean.
  • 24 | Faze meciFC Viitorul
    Țucudean șutează pe lângă poartă.
  • 19 | OcaziiFC Viitorul
    Lansat de Țucudean, Chițu nu reușește să-l învingă din interiorul careului mic pe Stoian.
  • 18 | Faze meciFC Viitorul
    Ștefan șutează din afara careului, dar Rîmniceanu reține fără probleme.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bărbulescu, după o intrare dură asupra lui Ganea.
  • 12 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL Viitorul! Eric îi pasează lui Cristian Ganea, care preia printre doi adversari, iar apoi înscrie cu o scăriță.
  • 11 | OcaziiFC Viitorul
    Țucudean are o nouă șansă. Atacantul a reluat spectaculos, pe spate, peste poartă din apropiere.
  • 2 | OcaziiFC Viitorul
    Dublă ocazie ratată de Viitorul! Chițu șutează în bară din colțul careului, mingea ricoșează la Țucudean, care reia în transversală, cu poarta goală, din aproximativ 7 metri.
Marin BarbuJuventus București

Viitorul - Juventus 3-0. Campioana se apropie de locurile de play-off. Gol şi două assisturi pentru Ganea

Viitorul a trecut cu 3-0 de Juventus Bucureşti şi confirmă revenirea de formă. Campioana are trei victorii în ultimele patru etape şi se apropie de locurile de play-off.

Echipa lui Gică Hagi a început partida cu Juventus Bucureşti cu o ratare rară. În al doilea minut de joc, Chiţu şi Ţucudean au lovit bara la aceeaşi fază.

Zece minute mai târziu, Eric l-a găsit excelent pe Cristi Ganea, care a deschis scorul, după ce a săltat elegant mingea peste portarul advers.

Tot în prima repriză, Chiţu a ratat din nou şansa să îşi treacă şi el numele pe lista marcatorilor.

În partea a doua, Ganea şi Eric au inversat rolurile de la primul gol, iar brazilianul a marcat pentru 2-0 în minutul 73 cu o lovitură de cap din apropiere.

Cinci minute mai târziu, Ganea a mai dat o pasă de gol, de această dată pentru Alexandru Măţan, care a stabilit scorul final, la doar câteva secunde după ce intrase pe teren.

După a treia victorie din ultimele patru etape, echipa lui Hagi va juca la Botoşani, luni, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 18:00.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...