Auto Goluri
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL. Villarreal - Barcelona 2-2
  • 90+5 | Faze meciVillarreal
    Gazdele n-au profitat de ultima șansă pe care au avut-o. Din lovitura liberă, mingea a ajuns la Trigueros, care și-a încercat șansa cu un șut din afară, dar a trimis peste transversală.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    MASCHERANO pentru un fault asupra lui Adriano la marginea careului, dar și pentru hențul comis după ce a alunecat.
  • 90+1 | OcaziiVillarreal
    VILLARREAL A CERUT PENALTY! Adrian a intrat în careu flancat de Mascherano, fundașul l-a deposedat prin alunecare, după care i-a atins și piciorul adversarului, dar arbitrul a considerat că nu a fost nimic și a făcut semn ca meciul să continue.
  • 86 | OcaziiVillarreal
    Dani Alves a șutat din afara careului în forță, dar Asenjo a reușit să rețină, în doi timpi, însă.
  • 71 | OcaziiVillarreal
    Rakitic a reluat cu capul, pe spate, la colțul lung, dar Asenjo a plonjat și a respins în lateral
  • 71 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE VILLARREAL. A ieșit Bakambu, a intrat ADRIAN
  • 63 | Auto Goluri
    GOOOOOL VILLARREAL: 2-2, MATHIEU-AUTOGOL! A fost un corner al gazdelor, mingea l-a lovit în braț pe Mathieu, după care a intrat în poarta lui Bravo
  • 61 | Ocazii
    Neymar a intrat cu mingea în careu, după care a șutat din poziție centrală, dar Asenjo a respins extraordinar.
  • 59 | OcaziiVillarreal
    DUBLĂ OCAZIE VILLARREAL. Bakambu și Soldado au avut șansa egalării, dar au ratat pe rând.
  • 57 | Goluri
    GOOOOOL VILLARREAL: 1-2, BAKAMBU. Faza a plecat de la Denis Suarez, care a intrat în careu, s-a menținut pe picioare după un atac al lui Mascherano, a șutat, deși era acolo și Alba, a șutat, Bravo a respins în stânga și Bakamba a marcat.
  • 57 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE BARCELONA. A ieșit Arda Turan, a intrat DANI ALVES
  • 55 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE BARCELONA. A ieșit Pique, a intrat MATHIEU
  • 54 | OcaziiVillarreal
    Trigueros a reluat frumos cu dreptul, din marginea careului de 16 metri, pe colțul lung, dar mingea a trecut puțin peste transversală și s-a oprit în plasa de deasupra.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    JORDI ALBA pentru un fault comis în colțul careului de 16 metri asupra lui Soldado
    PAUZĂ
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    RUKAVINA pentru un fault comis asupra lui Messi
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    RUIZ
  • 41 | Gol din Penalty
    GOOOOOL BARCELONA: 0-2, NEYMAR. Brazilianul a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri, cu o ”scăriță” pe mijlocul terenului.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    ASENJO pentru un fault asupra lui Neymar
  • 40 | Penalty-uriVillarreal

PENALTY PENTRU BARCELONA! Messi l-a deschis în careu pe Neymar, brazilianul a preluat, a încercat să-l dribleze pe Asenjo, portarul a plonjat, a atins și balonul, dar și jucătorul, astfel că arbitrul a arătat punctul cu var. Din reluările tv s-a văzut că Asenjo s-a dus pe minge și că nu a fost penalty!

• 23 | Faze meciVillarreal
    VILLARREAL FĂRĂ ANTRENOR! MARCELINO GARCIA TORAL a fost trimis în tribune ca urmare a protestelor.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    SORIANO pentru proteste la adresa arbitrului pentru că nu a văzut un fault și un henț al lui Pique, care putea fi eliminat.
  • 22 | Faze meciVillarreal
    PIQUE TREBUIA ELIMINAT! Fundașul catalanilor l-a faultat pe Denis Suarez, fază în care a făcut și henț, dar arbitrul nu a dictat nimic, în condițiile în care Pique mai avea un galben
  • 21 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 0-1, RAKITIC. Messi a centrat în careu din lovitură liberă, Asenjo a ieșit și a boxat în față, mingea a ajuns cu șansă la Rakitic care a reluat, de la 11 metri, cu stângul, pe colțul scurt și a marcat.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    SOLDADO pentru un fault comis asupra lui Dani Alves, care luase o acțiune pe cont propriu și se îndrepta spre poarta gazdelor.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    PIQUE pentru un fault comis asupra lui Castillejo
  • 15 | Faze meciVillarreal
    Messi a primit un balon, a făcut un dribling scurt, după care a șutat în forță, dar mingea a trecut pe lângă bară. Balonul a lovit mâna unei spectatoare aflată în peluză, aceasta resimțindu-se după lovitură, după cum s-a văzut din imaginile tv. De altfel, domnișoara a primit îngrijiri medicale
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    ARDA TURAN pentru u fault asupra lui Bakambu
  • 10 | Faze meciVillarreal
    Rakitic a recuperat un balon în preajma careului de 16 metri al gazdelor, după care a căutat colțul lung, dar a trimis pe lângă bară.
  • 7 | OcaziiVillarreal
    OCAZIE VILLARREAL! Bakambu a preluat superb cu călcâiul în careul catalanilor, de lângă Pique, de care iar a trecut lejer, după care a șutat cu dreptul dar Bravo a blocat în ultimul moment.
  • 2 | OcaziiVillarreal
    BARĂ VILLARREAL! Trigueros a trimis în bara din dreapta porții, după o fază în care Bakambu l-a năucit pe Pique după care a centrat în fața porții
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut catalanilor.
Luis EnriqueBarcelona

Villarreal - Barcelona 2-2. Gazdele au revenit în 6 minute. La 0-1, Pique trebuia eliminat!

Barcelona s-a distanțat la 9 puncte față de ocupanta locului secund, Atletico Madrid, dupa 2-2 în deplasare cu Villarreal.
Barca a avut șansă în debutul partidei, când Trigueros a atacat centrarea lui Bakambu, dar mingea s-a dus în bara (1). ”Submarinul galben” a fost periculos și în minutul 11 la execuția lui Bakambu.

Catalanii au deschis totuși scorul la mijlocul primei reprize. Messi a centrat în careu din lovitură liberă, Asenjo a ieșit și a boxat în față, mingea a ajuns cu șansă la Rakitic, care a reluat, de la 11 metri, cu stângul, pe colțul scurt și a marcat (21).

A urmat o fază fierbinte. Pique l-a faultat pe Denis Suarez și a atins mingea cu ambele mâini însă arbitrul nu i-a acordat al doilea galben (22). Cei de la Villarreal au protestat vehement și în minutul 40, atunci când Neymar a obținut un penalty după un duel cu Asenjo.

Brazilianul a înscris de la 11 metri și a dublat avantajul echipei sale. Trimis în tribună în prima repriza, Marcelino a avut motive de bucurie după pauză. Bakambu a confirmat forma excelentă în care se află și a redus din diferență în minutul 57.

Luis Enrique a vrut să-l protejeze pe Pique în perspectiva duelului cu Real din etapa viitoare și l-a introdus pe Mathieu. Francezul avea să stabilească însă scorul final, 2-2, cu un autogol în minutul 63.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 13:15 Euro Fotbal
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic