Exclusiv Marius Avram, după ce Hațegan i-a dat doar galben lui Homawoo: ”Nu ăsta e motivul” / ”S-a lăsat influențat”
Ovidiu Hațegan a rupt tăcerea după ce i-a dat doar galben lui Josue Homawoo, care l-a trimis în spital pe Luca Mihai
FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

FC VoluntariFC Voluntari
1 - 2
Dinamo BucureștiDinamo București
11 august, ora 21:00, Digi Sport 1
FC Voluntari FC Voluntari
Dinamo București Dinamo București
    Final de joc în Ștefan cel Mare! Dinamo se impune cu 2-1 și se califică în sferturi acolo unde va da peste Astra.
  • 85 | Faze meciFC Voluntari
    Gnohere trece pe lângă majorarea scorului. Atacantul dinamovist șutează din interiorul careului puțin pe lângă poarta lui Balauru.
  • 81 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie mare pentru FC Voluntari. Mevlja a fost foarte aproape să marcheze în propria poartă. Fundașul a trimis cu capul spre propriul portar, dar acesta ieșise din poartă. Mingea trimisă de Mevlja a trecut milimetric pe lângă poarta lui Penedo.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo. Antun Palic îi lasă locul lui Hanca.
  • 76 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie uriașă pentru Voluntari. Bălan trimite extrem de periculos cu capul, de la aproximativ 7 metri, însă Penedo are o intervenție bună și trimite în corner.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Ivanovici vede cartonașul galben după un fault din spate.
  • 66 | OcaziiFC Voluntari
    Steliano Filip șutează periculos din lovitură liberă însă Balauru respinge cu greu în corner.
  • 66 | Schimbări
    Daniel Popa este schimbat de Gnohere.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo! Steliano Filip intră în locul lui Tîrcoveanu.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Mevlja vede și el cartonașul galben.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben văzut de Cazan.
  • 48 | Goluri
    GOOOOLLLL VOLUNTARIII!!! GOOOOLLL Ivanovici! Petre Ivanovici a reușit să înscrie cu un șut superb de la aproximativ 17 metri de poarta lui Penedo.
  • 47 | Schimbări
    Ultima schimbare la Voluntari! Iese Tudorică și intră Laurențiu Marinescu.
    Florin Marin efectuează cea de-a doua schimbare. Iese Balauru și intră Tăbăcariu
    A început repriza a doua! Dinamo a avut lovitura de start!
    Pauză în Ștefan cel Mare! Dinamo conduce cu 2-0 pe FC Voluntari.
  • 45+1 | Schimbări
    Coman iese de pe teren accidentat și este înlocuit de Ivanovici.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Deac vede cartonașul galben după un fault dur asupra lui Busuladzic.
  • 42 | OcaziiFC Voluntari
    Oliva ia o fază pe cont propriu, pătrunde în careul celor de la Voluntari, însă șutul său se duce pe lângă poarta lui Balauru.
  • 38 | Faze meciFC Voluntari
    O nouă ocazie pentru Dinamo. Vali Lazăr pătrunde în careul celor de la Voluntari, dar centrarea sa nu ajunge la Popa.
  • 24 | Goluri
    GOOOOLLLL DINAMOOO!!! GOOOLL Popa! Atacantul venit de la Chindia face dubla. Palic îl lasă singur cu portarul advers pe Popa, care din 16 metri îl învinge pentru a doua oara pe Balauru.
  • 17 | OcaziiFC Voluntari
    Gazdele trec pe lângă egalare. Șutul lui Bălan de la aproximativ 16 metri este respins de Penedo.
  • 13 | Goluri
    GOOOLLL Dinamo!!! GOOL Popa! Daniel Popa reușește să marcheze la debutul în tricoul lui Dinamo. Oliva a centrat de pe partea stângă, Balauru nu poate reține balonul care ajunge la Popa. Atacantul trimite în plasa porții celor de la Voluntari din 2 metri.
  • 11 | OcaziiFC Voluntari
    Prima ocazie importantă a jocului aparține celor de la Dinamo. Vali Lază șutează de la 16 metri, Balauru respinge în față, dar Daniel Popa trimite din 6 metri peste poartă.
  • 7 | Faze meci
    Se joacă la mijlocul terenului. Cele două echipe nu și-au creat ocazii de poartă până în acest moment.
    A început jocul! FC Voluntari a avut lovitura de începere.

Voluntari – Dinamo 1-2. ”Câinii” se califică în sferturi unde vor întâlni Astra

Dinamo va juca împotriva Astrei în sferturile Cupei Ligii. Debutanul Daniel Popa a reuşit o dublă la debut, în victoria cu 2-1 cu FC Voluntari.

Dinamo merge mai departe în Cupa Ligii, după ce a învins-o pe FC Voluntari cu 2-1 în optimi. Alb-roşiii au avut prima ocazie importantă: în minutul 11 Balauru a respins în faţă şutul lui Vali Lazăr, iar debutantul Daniel Popa s-a precipitat în faţa porţii.

Peste doar două minute (13) atacantul adus de la Chindia şi-a luat revanşa, după ce a profitat de o nouă eroare a lui Balauru. În minutul 24, Popa a reuşit dubla, după ce Palic l-a lăsat singur cu portarul advers. Repriza s-a încheiat cu şutul lui Maxi Oliva în plasa laterală.

După pauză, s-a înteţit ploaia pe arena lui Dinamo, iar ilfovenii au relansat meciul după execuţia spectaculoasă a lui Ivanovici. Steliano Filip (66) l-a pus la grea încercare pe Balauru cu un şut din lovitură liberă. Portarul lui Dinamo, Penedo, şi-a salvat echipa la lovitura de cap a lui Bălan (76).

Cu aproape zece minute înainte de final (81) căpitanul alb-roşilor, Mevlija, a fost la un pas de autogol. Apoi, Gnohere a fost aproape de 3-1 la poarta opusă (85), dar FC Voluntari - Dinamo s-a terminat 1-2.

În sferturile competiţiei Dinamo va juca împotriva Astrei.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...

sucu

Exclusiv Ilie Dumitrescu a rămas impresionat...

ILIE

Video Cristiano Bergodi, criză de nervi fără...

cristiano-bergodi

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 06:15 Champions League: Rezumate
  • prunea

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• colaj fotbal club

MEDIA: Fotbal Club, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - FC Voluntari, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1