Exclusiv Dinamo a pregătit ”planul B”, după ce a fost sancționată dur: ”Sperăm ca Tribuna 1 să fie plină!”
Exclusiv Decizia ”destul de costisitoare” luată în premieră de Dinamo, după sancțiunea dură primită
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Finalul meciului. Dinamo o învinge cu mari emoții pe Voluntari, scor 2-1
  • 90 | Faze meci
    Meciul este prelungit cu 3 minute
  • 87 | Goluri
    GOOOL DINAMO! Hanca, cel mai bun pasator al lui Dinamo, bate excelent o lovitură de colț și Rotariu marchează printr-o lovitură de cap din careu
  • 84 | Schimbări

Schimbare Voluntari: Iese Deac și intră Popadiuc

• 83 | Faze meci

Deac se accidentează foarte grav în urma unui duel cu Ceccarelli, care îl acuză pe jucătorul gazdelor că simulează. Deac iese cu piciorul imobilizat și nu mai poate continua meciul

• 77 | Goluri
    GOOOL VOLUNTARI! Brănescu respinge șutul lui Novac, însă Adrian Bălan, aflat pe fază, reușește să marcheze din apropiere
  • 74 | Schimbări
    Schimbare Dinamo: Iese Palic și intră Mahlangu
  • 73 | Ocazii
    OCAZIE VOLUNTARI! Novac șutează puternic de la marginea careului, pe lângă poartă
  • 63 | Penalty-uri
    PENALTY DINAMO! Lovitură de pedeapsă pentru oaspeți, după un fault comis în careu de Lazăr asupra lui Nistor
  • 56 | Ocazii
    OCAZIE VOLUNTARI! Meciul de la Giurgiu devine tot mai spectaculos. Florin Cernat bate bine o lovitură liberă, puțin peste poarta dinamoviștilor
  • 53 | Ocazii
    OCAZIE VOLUNTARI! Cernat trece cu mare ușurință de toți adversarii pe care îi întâlnește în cale, însă este blocat de Brănescu în ultimul moment
  • 46 | Ocazii
    Din cornerul rezultat, Ceccarelli reia periculos din voleu, pe lângă poartă. Două șanse de gol pentru Dinamo, în același minut
    OCAZIE DINAMO! Dinamo începe în forță repriza secundă și Hanca este aproape de gol, șutul său fiind scos de Balauru
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Ivanovici este avertizat pentru un fault la Ceccarelli
  • 40 | Faze meci
    Gnohere rămâne în poziție bună la marginea careului și trage puternic, însă Acsinte se interpune bine pe traiectoria balonului și salvează cu spatele
  • 39 | Faze meci
    Palic preia superb, trece de un adversar, dar este blocat în ultimul moment de Spahija. Dinamo putea să pună în real pericol poarta Voluntariului!
  • 33 | Faze meci
    Ceccarelli trimite o pasă inteligentă pentru Palic, dar mijlocașul lui Dinamo ratează startul și balonul iese în afara terenului.
  • 28 | Faze meci
    Jocul este din nou unul de uzură, cu multe greșeli de ambele părți. Ambele echipe par în primul rând preocupate să nu greșească în apărare.
  • 19 | Schimbări
    Schimbare Dinamo: Iese Oliva (accidentat) și intră Steliano Filip
  • 17 | Ocazii
    Contraatac al gazdelor, balonul ajunge la Bălan, care finalizează însă din careu cu un șut mult pe lângă poartă
  • 9 | Faze meci
    Fază prelungită de atac a lui Dinamo, Hanca centrează într-un adversar, dinamoviștii recuperează, iar apoi Spahija reușește să îndepărteze pericolul și să trimită în corner
  • 7 | Faze meci
    Partida este una foarte echilibrată până acum, iar cele două echipe își împart momentele de posesie

Voluntari - Dinamo 1-2. Dorin Rotariu a adus pe final victoria roș-albilor

ÎN DIRECT la Digi Sport, Dinamo şi-a luat revanşa în faţa fanilor după înfrângerea cu CFR şi a câştigat ultimul test înaintea meciului cu Steaua: a învins-o cu 2-1 pe FC Voluntari, într-un meci care s-a disputat la Giurgiu.

Andone ar putea avea însă probleme pentru derby-ul cu Dinamo: Maxi Oliva s-a accidentat şi a fost schimbat încă din minutul 16, cu Steliano Filip.

Antun Palic a oferit faza meciului în minutul 39. A avut un dribling senzaţional, însă a fost blocat în ultimul moment de Spahija. Hanca a avut o ocazie uriaşă în debutul reprizei secunde, iar Ceccareli i-a urmat exemplul un minut mai târziu. Şi Florin Cernat a ratat de două ori în mai puţin de trei minute pentru Voluntari.

Apoi, Nistor a căzut în careu în minutul 63, iar Gnohere a profitat din plin de penalty-ul primit şi a deschis scorul. A fost al șaselea gol reușit de el în acest sezon. Cinci dintre ele le-a marcat la Giurgiu.

Adrian Bălan a egalat în minutul 77, iar cu trei minute înainte de final, Dorin Rotariu a punctat pentru 2-1. Voluntari l-a pierdut apoi pe Gabriel Deac, în minutul 88, jucător intrat pe teren în repriza secundă.

Accidentat, mijlocaşul intrat în locul lui Ivanovici a ieşit cu lacrimi in ochi de pe teren, după doar 20 de minute de joc.

Dinamo se menține în lupta pentru play-off, iar miercuri joacă derby-ul cu Steaua, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 20:30.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...