MOTO 2: Marc Marquez a câștigat Marele premiu al Germaniei
08.07.2012, 13:38Marc Marquez (Suter) a câştigat Marele Premiu al Germaniei la Moto2, a opta etapă a Campionatului Mondial de Motociclism Viteză.
Moto SuperLiga: Univ. Craiova - FCSB, duminică, 20:00, DGS 1
SuperLiga: Farul - Rapid, duminică, 17:00, DGS 1
Marc Marquez i-a devansat pe finlandezul Mika Kallio (Kalex) şi pe Alex De Angelis (FTR) din San Marino, duminică, pe circuitul de la Sachsenring.
Ibericul, care și-a trecut în cont cel de al patrulea succes în actualul sezon, conduce în clasament cu 43 de puncte.
Pol Espargaro (Kalex) a încheiat pe locul 4, fiind urmat de Thomas Lüthi (Suter), Simone Corsi (FTR), Bradley Smith (Tech 3) și Xavier Simeon (Tech 3).
Andrea Iannone (Speed Up) a fost protagonistul unei ieșiri în decor și a încheiat pe locul 16.
Următoarea reuniune se va desfășura la Mugello (Italia), în perioada 13-15 iulie și va fi transmisă în direct de Digi Sport.
Etichete: moto 2 , marc marquez , marele premiu al germaniei
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
De ani de zile circulă relatări despre aşa-numitul safari uman de la Sarajevo, care se spune că ar...