finala polo

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Steaua şi CSM Digi Oradea vor juca finala Cupei României la polo. Meciul e LIVE la Digi Sport

a:1:{i:0;s:5:"Video";} CSM Digi Oradea a cucerit Cupa României la polo! Victorie în fața Stelei

csm digi oradea - steaua cupa romaniei

a:1:{i:0;s:5:"Video";} CSM Digi Oradea a câştigat Cupa României la polo, după o finală cu Steaua!

polo Oradea

07.02.2016, 12:47

ÎN DIRECT la Digi Sport, CSM Digi Oradea a câştigat Cupa României la polo, după ce a învins-o în finală pe CSA Steaua Bucureşti, cu scorul de 5-3 (1-1, 2-0, 1-1, 1-1), în "Bazinul Olimpic" din Braşov.

Orădenii au făcut diferenţa în sfertul al doilea, adjudecat cu 2-0, celelalte trei reprize terminându-se la egalitate.

Pentru CSM Digi Oradea, echipă antrenată de Kalman Kadar, au marcat Tiberiu Negrean (2 goluri), Roland Szabo (1), Mihnea Chioveanu (1) şi Vojislav Cupic (1). Steaua, care cucerise trofeul anul trecut, după o finală cu Sportul Studenţesc Corona, a înscris prin Andrei Buşilă (1), Petru Ianc (1) şi Nikola Murisic (1).

Cele două echipe se vor lupta şi pentru titlu în acest an, după ce Steaua a câştigat ambele partide din tur, de la Oradea.

Agerpres

BUC BALUTA

Codrin Ștefănescu face dezvăluirea. Cine este „personajul veninos” invocat de Dragnea

Video Dinamoviștii îi iau peste picior pe cei de la FCSB, după tragerea la sorți a sferturilor Cupei. "Le dau invitații la finală"

cupa

Ce noroc pentru FCSB! Cine e AFC Hermannstadt, adversara din sferturile Cupei României