steaua polo

Video Steaua - Sportul 12-6. Roş-albaştrii sunt la o victorie de calificarea în finală

Video CSM Digi Oradea - Dinamo 12-10. Gazdele conduc cu 2-0, în semifinalele Superligii Naţionale

steaua polo

Video Steaua și CSM Digi Oradea vor juca finala Superligii Naționale de polo

polo-3

29.04.2016, 23:05

CSM Digi Oradea conduce cu 2-0 la general în semifinala Superligii Naţionale, contra lui Dinamo. În bazinul propriu, jucătorii antrenaţi de Kalman Kadar au condus cu 2-1 după primul sfert.

Portarul dinamovist Marius Ţic a reuşit parada meciului în actul al doilea, în faţa lui Mihnea Chioveanu. Nu a mai avut însă ce face la ultima acţiune înaintea pauzei mari, atunci când orădenii au condus cu 4-3.

Condusă cu trei goluri în sfertul al treilea, Dinamo a revenit extraordinar şi a condus cu 8-7 înaintea ultimului act. Finalul le-a aparţinut însă gazdelor. Cupic a încheiat partida cu patru goluri, iar CSM Digi Oradea s-a impus cu 12-10 şi poate face pasul decisiv spre finală în bazinul Floreasca din Capitală, miercuri, în direct la Digi Sport 4, de la 18:15.

Sursă foto: Facebook - csmdigioradea.waterpolo

Simona Halep a fost nevoită să se retragă din turneul de la Doha, după ce a ajuns în semifinală...

5.000 de dinamoviști la Giurgiu! Roș-albii nu concep să rateze play-off-ul

fani dinamo

Vremea se schimbă radical. Temperaturi de -20 de grade, în ultimul weekend de iarnă calendaristică

Exclusiv Cum ar schimba Mutu formatul Ligii 1 și câte echipe ar lăsa pentru play-off: ”Trebuie să fie elita”

Yz0xJmhhc2g9MmU4ZDE5MjMwZmJkZjZjNWExOTA1NGQzNWY2ZTNhNjE=.thumb

Adi Mutu îl pune la zid pe Miriuţă, după remiza cu FCSB. Ce critici îi aduce antrenorului dinamovist