captuar polo steaua

Video Sportul Studenţesc - Steaua 4-8. Oaspeţii, neînvinşi după primele 12 etape

Video Dinamo - CSM Digi Oradea 8-9. Victorie obţinută în ultimele 25 de secunde

capt polo

Video Handbalistele i-au inspirat și pe poloiști: ”Sper să ne calificăm și noi la Rio”

captura polo dinamo

11.03.2016, 21:04

Dinamo a fost aproape de o surpriză în faţa campioanei CSM Digi Oradea, în cel de-al doilea meci din cadrul etapei a 12-a a Superligii Naţionale la polo. Cu un lot tânăr şi lipsit de experienţă, gruparea bucureşteană a început curajos meciul şi a preluat rapid conducerea.

Dinamo a încheiat primul sfert în avantaj, 3-2, iar diferenţa de un gol s-a menţinut pe tabelă şi în următoarele două reprize. Cupic a restabilit egalitatea la 7, cu 5 minute înainte de final, iar Mihnea Gheorghe chiar i-a adus, pentru prima oară, în avantaj pe orădeni.

Dinamo nu a renunţat şi a punctat încă o dată, însă experienţa campioanei şi-a spus cuvântul. Ramiro Georgescu a adus victoria pentru CSM Digi Oradea, cu un gol marcat în ultimele 25 de secunde ale meciului.

"Ne-a trecut glonţul pe la ureche. Cred că ne-a trecut ditamai torpila pe lângă ureche. Dinamo a jucat foarte bine, noi am jucat prost în apărare şi am ratat tot ce se putea în atac", a comentat Mihnea Chioveanu.

În urma acestui rezultat, CSM Digi Oradea se menţine pe locul 2 în campionat, la 6 puncte în urma Stelei.

Un bărbat din India trăieşte cu două inimi după ce medicii chirurgi au utilizat o tehnică rară de...

5.000 de dinamoviști la Giurgiu! Roș-albii nu concep să rateze play-off-ul

fani dinamo

Vremea se schimbă radical. Temperaturi de -20 de grade, în ultimul weekend de iarnă calendaristică

Exclusiv Cum ar schimba Mutu formatul Ligii 1 și câte echipe ar lăsa pentru play-off: ”Trebuie să fie elita”

Yz0xJmhhc2g9MmU4ZDE5MjMwZmJkZjZjNWExOTA1NGQzNWY2ZTNhNjE=.thumb

Adi Mutu îl pune la zid pe Miriuţă, după remiza cu FCSB. Ce critici îi aduce antrenorului dinamovist