dorin costras csm digi oradea

Schimbare de antrenor la CSM Digi Oradea, în timpul play-off-ului Ligii Naționale!

VIDEO Slovacia-România 8-9. Victorie de moral a naționalei noastre

csm digi oradea

CSM Digi Oradea, în finala Superligii. A câştigat după aruncările de la 5 metri!

polo romania

14.04.2015, 22:13
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Victorie de moral a naționalei de polo. Tricolorii au câștigat în Slovacia cu 9-8 și au evitat ultimul loc din grupă, în preliminariile Ligii Mondiale.

Naționala României a obținut un nou succes împotriva Slovaciei și a încheiat pe poziția a treia meciurile din grupa A, în preliminariile Ligii Mondiale. După ce, în turul de la Izvorani, poloiștii tricolori s-au impus la lovituri de departajare, și la Bratislava au disputat un meci foarte dificil.

Prima repriză le-a revenit românilor, dar până la pauza mare adversarii au trecut la conducere. Slovacii au înscris trei goluri în mai puțin de două minute și jumătate. Gazdele s-au distanțat chiar la două goluri, dar execuțiile lui Negrean și Szabo au restabilit egalitatea. Popoviciu a reușit, în ultima repriză, golul meciului și România a câștigat cu 9-8.

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Video ASU Poli Timișoara - Chindia Târgoviște 1-2. Rezultatele din etapa 22 a ligii secunde