VIDEO Steaua - Sportul 10-6. Gazdele au rămas neînvinse în acest sezon

VIDEO Victorii pentru CSM Digi Oradea şi Steaua în Superliga de polo

VIDEO CSM DIGI Oradea - Dinamo 16-9. Campioana rămâne neînvinsă

captura polo

30.10.2015, 21:59
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

CSM Digi Oradea şi Steaua sunt imbatabile în campionat. În etapa a 5-a a Superligii, bihorenii, campioni en-titre, au învins Dinamo, în timp ce Steaua a câştigat dubla cu Sportul Studenţesc.

CSM DIGI Oradea- Dinamo 14-8

CSM Digi Oradea rămâne neînvinsă în Superliga Națională de polo. Campioana en-titre a câștigat primul meci al dublei cu Dinamo, din etapa a 5-a a campionatului. După un prim sfert echilibrat, echipa lui Kalman Kadar a preluat controlul și avea la pauza mare un avans de 3 goluri, 6-3. Bihorenii au făcut legea și în partea secundă și s-au impus, în final, cu 14-8. Tibi Negrean a fost cel mai bun marcator al gazdelor, cu 4 goluri.

Steaua- Sportul Studențesc 13-6

Meci fără istoric și la bazinul Steaua. Roș-albaștrii au câștigat fără emoții și cel de-al doilea meci cu Sportul Studențesc și au punctaj maxim după 5 etape. Oaspeții au ținut aproape de adversari doar în primele minute ale meciului. Poloiștii antrenați de Andrei Iosep au dominat jocul și au câștigat cu 13-6. Cu 4 reușite, Ivan Krizam a fost cel mai bun poloist al Stelei în acest meci.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

CSM Digi Oradea schimbă antrenorii, după doi ani în care Steaua i-a luat titlul

Costras csm digi oradea

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

CSM Digi Oradea, de neoprit. Serie greu de egalat, stabilită după calificarea istorică