pucara

Video Un jucător de rugby din Argentina a fost suspendat 99 de ani, după ce a lovit un adversar

Video Gloucester – Newport Dragons 21-23. Surpriză uriașă în sferturile Challenge Cup

Saracens

Video Saracens - Saints 29-20. Gazdele s-au calificat în semifinalele Rugby Champions Cup

gloucester

09.04.2016, 17:00

Englezii de la Gloucester au ratat șansa de a-și apăra titlul cucerit anul trecut în Challenge Cup. În sferturile de finală, Gloucester a fost învinsă pe teren propriu cu 23-21 de galezii de la Newport Dragons, care veneau dupa 7 înfrângeri consecutive în Liga Celtica Pro 12.

A fost prima înfrangere a lui Gloucester în fața unei echipe din Țara Galilor în Challenge Cup. Gloucester a marcat două eseuri prin Ben Morgan și Steve McColl, față de unul singur al galezilor, dar Newport a avut în Dorian Jones cel mai prolific marcator: a reușit 15 puncte din 5 lovituri de pedeapsă.

Peste două săptămâni, Newport Dragons va juca în semifinale cu francezii de la Montpellier, care au câștigat sfertul de finală din deplasare, la Sale Sharks.

seb harlequins

Codrin Ștefănescu face dezvăluirea. Cine este „personajul veninos” invocat de Dragnea

VIDEO Digi Sport transmite, după CM, cele mai importante două competiții europene ale cluburilor