italia noua zeelanda

Video Italia - Noua Zeelandă 10-68. Campioana mondială a marcat 10 eseuri

rugby florin vlaicu

Video Record de selecţii pentru Florin Vlaicu şi victorie pentru România în Pershing Cup

rugby principala

12.11.2016, 21:22
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Campioana Timișoara Saracens s-a impus fără probleme în fața celor de CSM Olimpia București la capătul unui meci care a produs o serie de imagini spectaculoase. Totul în principal grație terenului de joc, care a transformat meciul într-un veritabil război în noroi.

Lipsită de aportul a 13 jucători convocaţi la lotul naţional pentru partidele-test internaţionale din această lună, campioana României, Timişoara Saracens, a învins pe stadionul ''Gheorghe Răşcanu'', pe CSM Olimpia Bucureşti, ultima clasată în ierarhia din Cupa Regelui, cu scorul de 26-9. La finalul partidei, jucătorii celor două echipe puteau fi cu greu deosebiți.

După prima fază a Cupei Regelui, CSM Ştiinţa Baia Mare a ocupat primul loc, cu 24 de puncte, pe locul secund s-a clasat Timişoara Saracens, 22 puncte, locul 3 a revenit Stelei, cu 19 puncte, pe 4 s-a situat Dinamo, cu 11 puncte, poziţia a 5-a a ocupat-o CS Poli Iaşi, tot cu 11 puncte, pe 6 şi 7 fiind U Cluj, 6 puncte, respectiv CSM Olimpia Bucureşti, 5 puncte.

Lupta strânsă se dă în continuare cu daneza Caroline Wozniacki, dar vine tare din urmă și Garbine...