wasps toulouse

Video London Wasps - Toulouse 17-14. Victorie pe final obținută de englezi

Toulon - Sale Sharks 27-12. Francezii continuă lupta pentru calificarea în sferturi

Clermont rugby

Video Clermont - Exeter Chiefs 48-26. Calificare la pas în sferturile Champions Cup

rugby toulon

15.01.2017, 20:18

ÎN DIRECT la Digi Sport, Fosta triplă campioană a Europei, Toulon, a câștigat cu 27-12 și bonus ofensiv meciul de pe Stade Felix Mayol în fața englezilor lui Sale Sharks, și păstrează șanse de calificare în sferturile de finală din Champions Cup.

Toulon a reușit 4 eseuri, exact cât este nevoie pentru un punct în plus în clasament. Ultimul dintre echipe a fost înscris chiar a fost înscris chiar în ultimele secunde ale meciului. Nonu, Habana, Pelissie și Tuisova și-au trecut fiecare în cont câte o încercare. De la oaspeți Jones și Webber au marcat câte un eseu.

Cu o etapă înainte de final se cunosc deja 4 echipe calificate în sferturile de finală: Munster, Saracens, Leinster și Clermont. Săptămâna viitoare Digi Sport transmite ÎN DIRECT 4 meciuri din ultima etapă a grupelor, runda care va decide și ultimele 4 formații care vor merge în sferturile de finală.

Video Leinster - Montpellier 57-3. La două puncte distanță de recordul sezonului în Champions Cup!

leinster montpellier rugby

Codrin Ștefănescu face dezvăluirea. Cine este „personajul veninos” invocat de Dragnea

Video Racing 92 - Munster 7-32. Irlandezii, noii lideri ai grupei din Champions Cup

racing munster

Video Saracens - Saints 29-20. Gazdele s-au calificat în semifinalele Rugby Champions Cup