McCaw

Căpitanul Noii Zeelande și-a anunțat retragerea! Cifre impresionante

Ulster Rugby - Saracens 9-27. Campioana Angliei rămâne neînvinsă în acest sezon

leicester

Benetton Treviso - Leicester Tigers 3-36. Englezii au maximum de puncte în grupa a 4-a din Champions Cup

rugby Ulster Saracens

21.11.2015, 00:06
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Campioana Angliei, a confirmat la Belfast startul perfect de sezon și rămâne neînvinsă după șase meciuri, patru în campionat și două în Champions Cup.

ÎN DIRECT la Digi Sport, Saracens a învins-o pe Ulster cu 27-9, obținând și punctul bonus ofensiv acordat pentru marcarea a patru eseuri.

Gazdele au condus în minutul 25 cu 9-0, după ce Paddy Jackson a transformat două lovituri de pedeapsă și a marcat un drop gol, iar la pauză a fost 9-5, Chris Wyles marcând primul eseu al oaspeților în minutul 29.

La jumătatea reprizei secunde Alex Goode a înscris al doilea eseu pentru Saracens, în minutul 59, într-un moment când vizitatorii erau în inferioritate numerică, Billy Vunipola fiind eliminat temporar. Cinci minute mai târziu Owen Farrell avea să reușească faza meciului și să-i paseze decisiv lui Duncan Taylor, pentru al treilea eseu al meciului, al doilea în inferioritate pentru Saracens.

Billy Vunipola a marcat în minutul 79 ultima încercare a partidei în urma căreia Ulster a suferit a șasea înfrângere în șapte meciuri cu Saracens, a patra consecutivă. Celălalt meci al grupei 1 din Champions Cup, Toulouse - Oyonnax, se joacă sâmbătă.

Autostrada Bucureşti-Piteşti seamănă acum cu un câmp de luptă, o spun chiar muncitorii.

Timişoara Saracens - Fiamme Oro Roma 35-14. Bănățenii au obținut și punctul bonus

rugby timisoara

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

VIDEO Ce cadou a primit rugbistul care și-a dăruit medalia de campion

bill williams

VIDEO Gest de campion. Un rugbist neo-zeelandez i-a dat medalia unui copil de 14 ani