VIDEO Toulouse - Saracens 17-28. Performanţă unică reuşită de oaspeţi

VIDEO Bath - Toulon 14-16. Francezii s-au calificat în sferturile Champions Cup

Noile echipamente ale echipei de rugby a României

bath toulon

23.01.2016, 19:37
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

Tripla campioană a Europei, Toulon, a câştigat cu 16-14 în faţa lui Bath şi s-a calificat cu emoţii în sferturile de finală ale Champions Cup de pe locul secund în grupă.

Câştigătoarea ultimelor trei ediţii a marcat două eseuri, prin englezul Steffon Armitage şi sud-africanul Brian Habana, în timp ce pentru Bath a înscris un eseu Anthony Watson.

Deşi a câştigat partida, Toulon a pierdut în ultima rundă fotoliul de lider al grupei, după ce London Wasps a surclasat cu 51-10 formaţia irlandeză Leinster.

Aflată la egalitate cu Toulon în ierarhia grupei, Wasps câştigă grupa având avantajul meciurilor directe. În sferturi, Wasps va avea avantajul terenului propriu.

Toulon are ca obiectiv să atingă recordul lui Toulouse, de 4 titluri în Champions Cup, dar va evolua în deplasare în sferturi.

Video Un gol antologic al lui Cutrone a deschis drumul spre a cincea victorie consecutivă a lui AC Milan

roma milan cutrone

Crime oribile în București. Un tânăr şi-a ucis prietena, pisica acesteia și un vecin

Video&Foto Meciul Juventus - Atalanta, reprogramat din cauza ninsorii. Când s-ar putea juca

Meciul Juventus-Atalanta a fost amânat din cauza ninsorii

Video De aia îl vor Man. United şi Real Madrid! Milinkovic-Savic a marcat unul dintre golurile weekend-ului în Europa