Cristiano Ronaldo, ”avalanșă” de cadouri pentru Georgina, după anunțul logodnei: ”Pregătește asta de ceva vreme”
articol scris de Digi Sport17.08.2025, 13:37
Cristiano Ronaldo (40 de ani) s-a logodit cu Georgina Rodriguez (31 de ani), după șase ani de relație.
Special SuperLiga: Csikszereda - FC Argeș, sâmbătă, 17:00, DGS 1
SuperLiga: FCSB - Dinamo, sâmbătă, 20:30, DGS 1
Modelul argentinian a dezvăluit că fotbalistul a decis să facă marele prin printr-o postare pe Instagram, unde a publicat o fotografie cu inelul de 10 milioane de euro pe care l-a primit (FOTO, în galeria de mai jos).
Galerie Foto
Cristiano Ronaldo, cadouri de 250.000 de euro pentru Georgina Rodriguez
După ce a dat 10 milioane de euro pentru inelul de logodnă, Cristiano Ronaldo continuă să o răsfețe pe Georgina. Starul lusitan i-a cumpărat cadouri în valoare de aproximativ 240.000 de euro partenerei sale.
Potrivit Corriere dello Sport, CR7 i-a dăruit viitoarei sale soții un Porche Taycan elecric alb de 100.000 de euro, genți și rochii de la Dior și Louis Vuitton de 29.000 de euro și două ceasuri: un Patek Philippe (49.000 de euro) și un Audemars Piguet (61.000 de euro).
”Pregătește asta de ceva vreme și a vrut să fie cu adevărat special pentru jumătatea lui. Știe că Georginei îi plac mașinile, în special pe cele electrice, și i-a cumpărat un Porsche pentru că și ea iubește mașinile de lux.
De asemenea, i-a oferit multe cadouri importante, cum ar fi ceasuri, pentru că și ea le iubește și îi place să-și adauge lucruri la colecția sa”, au notat jurnaliștii italieni.
Cristiano Ronaldo și Georgina Rodriguez se căsătoresc în vara anului 2026
Evenimentul a fost numit ”nunta secolului” în presa internațională și se pare că va avea loc în vara anului viitor, la finalul lui iulie sau în august, scrie Mundo Deportivo.
Cert este că nunta nu se va ține înainte de 19 iulie 2026, când a fost programată finala Cupei Mondiale din SUA, Canada și Mexic, în care Cristiano Ronaldo speră să joace pentru naționala Portugaliei.
Cristiano Ronaldo și Georgina Rodriguez trăiesc în Arabia Saudită și s-au cunoscut în Spania, dar nunta va avea loc în Portugalia, țara natală a fotbalistului, notează sursa citată.
Cristiano Ronaldo a ajuns la 40 de ani și a avut mai multe relații de lungă durată, dar este pentru prima dată când se logodește.
Galerie Foto
Etichete: cristiano ronaldo , georgina rodriguez
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Retailerul austriac Hervis își închide operațiunile din România și Ungaria și le transferă către...








































































































