Elena Udrea și Ioan Varga au pornit ”războiul”: ”E doar o interfață” / ”Nu a dat banii. A înșelat peste 200 de familii”
articol scris de Digi Sport08.09.2025, 23:10
Elena Udrea a pornit o tiradă la adresa lui Ioan Varga, patronul de la CFR Cluj, iar omul de afaceri i-a răspuns dur.
Special SuperLiga: FC Argeș - Farul, vineri, 21:30, DGS 1
SuperLiga: Voluntari - Petrolul, vineri, 18:30, DGS 1
Fosta consilieră a președintelui României l-a acuzat pe Varga că ar avea legături politice datorită cărora echipa sa ”a câștigat chiar și atunci când nu era îndreptățită să câștige”.
Elena Udrea: ”CFR Cluj e o echipă a sistemului”
”Domnul Neluțu Varga este o interfață a domnului Coldea și în fotbal. Până la urmă, echipa CFR Cluj, care a avut și rezultate bune, pe merit, este o echipă susținută, este o echipă a sistemului din Ligă. Adică a fost mereu susținută de domnul Burleanu, pus de Florian Coldea la FRF.
A fost mereu susținută să câștige, chiar și când nu era îndreptățită să câștige, când nu era în situația de a câștiga. Chiar și atunci când nu era pregătită, câștiga meciurile. Deci, acolo la Cluj, gruparea aceasta, care a mai făcut această preluare în forță...”, a declarat Elena Udrea.
Condamnată la șase ani de închisoare în ”Dosarul Gala Bute”, pentru luare și dare de mită, abuz în serviciu, complicitate la luare de mită, evaziune fiscală și spălare de bani, Elena Udrea a părăsit la jumătatea lunii iulie Penitenciarul Târgșor, după trei ani și o lună.
La ieșirea din penitenciar, Elena Udrea a purtat o ținută complet albă, iar o parte din tatuajul pe care îl are pe piept (FOTO în galeria de mai jos) a fost la vedere.
Galerie Foto
Tatuajul a fost făcut înainte ca Elena Udrea să fie închisă, în 2020, când fiica sa, Eva Maria, a împlinit doi ani. ”Eva Maria, amor de mi vida”, este textul complet al tatuajului de pe pieptul Elenei Udrea, în traducere ”Eva Maria, dragostea vieții mele”.
Ioan Varga: ”Elena Udrea minte. Îmi era datoare și nu a dat banii”
Replica lui Varga nu s-a lăsat așteptată. Finanțatorul de la CFR Cluj a spus că Elena Udrea nu zice adevărul și a acuzat-o de șantaj. În plus, omul de afaceri susține că fosta politiciană îi datorează bani.
”Elena Udrea minte, ea a prostit o grămadă de lume, eu m-am constituit pe parte civilă, pentru că ea era datoare la club. Eu vreau să-mi recuperez banii, dar ea e falimentară, nici terenul pe care a vândut apartamente la oameni nu-l mai are.
Nu are rost să discut despre o asemenea femeie, ea a încercat să mă șantajeze. Acum sunt probleme penale, iar ea va răspunde, îmi era datoare la club și nu a dat banii. Ceea ce spune este o vrăjeală. Ea a vrut să ne prostească și să ne execute.
A înșelat peste 200 de familii, ea nu are nimic. Eu nu am afaceri cu statul și nu sunt ca ei. Este învățată cu puterea și acum nu mai are. Eu sunt un om curat, muncesc pentru bani, plătesc taxe. Ea măcar de acum să fie corectă, eu nu pot ajuta un om care și-a bătut joc de oameni”, a transmis Ioan Varga, potrivit iamsport.ro.
CFR Cluj a realizat cel mai răsunător transfer al verii în SuperLigă. Ardelenii l-au luat pe Kurt Zouma (30 de ani), fotbalist cu un CV absolut impresionant pentru fotbalul nostru: meciuri la echipa națională a Franței, la Chelsea și la West Ham, deși e drept că ultima dată a evoluat la Al-Orobah, în Arabia Saudită.
Transferul lui Kurt Zouma a fost intermediat de Sandra, soția și impresara lui
Galerie Foto
Etichete: elena udrea , ioan varga
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Ungaria a început joi lucrări de inginerie pentru a încerca să ridice nivelul Dunării în...


























































































