”Nu cred că Halep va juca în Billie Jean King Cup”. Ce se întâmplă cu Simona și dorința ei de a evolua la JO
Darren Cahill, mesaj tranșant în privința Simonei Halep
dinamo-uta1
Exclusiv ”E de vină conducerea lui Dinamo?” Fostul mare fotbalist al ”Câinilor” a spus adevărul după decizia fără precedent
LIVE Stirile Digi Sport

Video Cehia - România 2-3 Fed Cup | Victorie uriașă pentru Begu și Niculescu. Dramatism total! Suntem în semifinale

10.02.2019, 22:35

Cehia - România 2-3 Fed Cup | România a învins Cehia, deţinătoarea trofeului, cu scorul de 3-2, la Ostrava, după victoria dramatică a perechii Irina Begu/Monica Niculescu în faţa cuplului Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova, scor 6-7 (2), 6-4, 6-4.

bucurie-fed-cup
România s-a calificat în semifinalele Fed Cup, după ce a învins Cehia, la Ostrava, cu 3-2
  • Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

După 1-1 la finalul primei zile, Simona Halep a adus României a doua victorie în primul meci de duminică și tricolorele au trecut. Simona a învins-o pe Karolina Pliskova după un meci maraton, de două ore și 39 de minute, scor 6-4, 5-7, 6-4. Mihaela Buzărnescu putea aduce calificarea României încă din al doilea meci de simplu, dar a pierdut fără drept de apel în fața Katerinei Siniakova (învinsă sâmbătă de Simona Halep). A fost 6-4, 6-2, la capătul unui meci care a durat doar o oră și 20 de minute.

Semifinalista s-a decis în meciul de dublu, câștigat în 3 seturi de Irina Begu și Monica Niculescu. Pentru echipa României de Fed Cup urmează duelul cu Franța, din semifinale.

Cehia - România 2-2 Fed Cup | Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu LIVE VIDEO&TEXT:

UPDATE 22:26 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 4-6. GAME, SET, MECI și CALIFICAREA ROMÂNIA!!!! Irina Begu și Monica Niculescu se impun în 3 seturi și aduc punctul care trimite echipa de Fed Cup a României în semifinalele Grupei Mondiale.

UPDATE 22:22 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 4-5. BREAK Begu/Niculescu! Replică imediată a perechii noastre. Irina și Monica au reușit un break alb. Irina va servi pentru a închide meciul.

UPDATE 22:18 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 4-4. BREAK Krejcikova/Siniakova! Din păcate, cehoaicele reușesc să câștige game-ul pe serivicul Monicău. Ultimul punct a venit în urma unui challange, mingea prinzând milimetric tușa.

UPDATE 22:12 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 3-4. Cehoaicele reduc handicapul și mențin presiunea pe Irina și Monica.

UPDATE 22:08 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 2-4. Încă un game câștigat de jucătoarele noastre pe propriul serviciu. Irina și Monica mai au nevoie de două game-uri pentru a califica România în semifinalele Fed Cup.

UPDATE 22:03 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 2-3. Primul game pe propriul serviciu, în decisiv, și pentru perechea Krejcikova/Siniakova.

UPDATE 21:59 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 1-3. Monica și Irina reușesc să consolideze break-ul și au pentru prima dată în acest set un avantaj de două game-uri.

UPDATE 21:53 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 1-2. BREAK Begu/Niculescu! Al treilea break al rând în tot atâtea game-uri disputate în acest set decisiv. România trece din nou în avantaj după un game extrem de disputat.

UPDATE 21:48 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 1-1. BREAK Krejcikova/Siniakova! Simona și Monica nu reușesc să consolideze break-ul. Avem din nou egalitate.

UPDATE 21:40 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6, 0-1. BREAK Begu/Niculescu! Început perfect de set decisiv pentru perechea noastră. Irina și Monica au reușit un break alb.

UPDATE 21:30 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-6. SET Begu/Niculescu! Vom avea parte de set decisiv în confruntarea care durează deja de peste două ore.

UPDATE 21:25 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 4-5. Cehoaicele își fac serviciul și țin aproape. Irina poate închide setul pe propriul serviciu.

UPDATE 21:20 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 3-5. Monica Niculescu are o evoluție încântătoare. Perechea noastră mai are nevoie de un game pentru a trimite meciul în decisiv.

UPDATE 21:16 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 3-4. Game câștigat destul de repede de perechea din Cehia. Urmează Monica Niculescu la serviciu.

UPDATE 21:12 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 2-4. Cehoaicele au avut o minge de break, anulată însă de Irina, care a închis apoi game-ul și menține avantajul de două game-uri.

UPDATE 21:06 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 2-3. Un nou game lung și extrem de disputat, în care cehoaicele au fructificat avantajul serviciului.

UPDATE 20:58 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 1-3. Monica servește bine și perechea noastră câștigă încă un game în acest set secund.

UPDATE 20:53 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 1-2. Krejcikova și Siniakova reduc din handicap, urmează Monica Niculescu la serviciu.

UPDATE 20:51 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 0-2. Jocul Irinei s-a îmbunătățit vizibil în acest start de set secund. Perechea noastră își consolidează break-ul.

UPDATE 20:48 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6, 0-1. BREAK Begu/Niculescu! După ce în tiebreak au pierdut 6 puncte la rând, Irina și Monica încep bine actul secund și câștigă pe serviciul adversarelor.

UPDATE 20:42 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 7-6. SET Krejcikova/Siniakova! Perechea din Cehia se impune cu 7-2 în tie-break și câștigă primul set, unul care a durat o oră și 12 de minute.

UPDATE 20:35 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 6-6. Irina a avut o șansă bună de a face 40-30 pe serviciul adversarelor, dar a trimis slab, perechea noastră a pierdut punctul și în cele din urmă și game-ul. Vom avea tie-break în primul set.

UPDATE 20:30 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 5-6. Perechea noastră trece în avantaj. Monica închide game-ul cu un forehand de pe fundul terenului.

UPDATE 20:26 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 5-5. BREAK Begu/Niculescu! Monica joacă excelent la fileu și avem din nou egalitate.

UPDATE 20:21 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 5-4. BREAK Krejcikova/Siniakova! Irina nu reușește să-și facă serviciul și avem parte de al treilea break consecutiv în acest prim set. Cehoaicele vor servi pentru câștigarea primului act.

UPDATE 20:15 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 4-4. BREAK Begu/Niculescu! Irina și Monica au condus cu 40-0, cehoaicele au egalat, dar perechea noastră a reușit în cele din urmă să închidă game-ul, la a 4-a minge de break.

UPDATE 20:08 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 4-3. BREAK Krejcikova/Siniakova! Perechea din Cehia reușete primul break al partidei, după un nou game lung.

UPDATE 20:03 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 3-3. Perechea din Cehia restabilește egalitatea după un game sub media de 5 minute înregistrată până acum.

UPDATE 19:59 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 2-3. Meciul este unul extrem de echilibrat până în acest moment.

UPDATE 19:53 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 2-2. Irina și Monica au avut trei mingi de break, dar nu au reușit să fructifice niciuna dintre ele.

UPDATE 19:45 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 1-2. Cehoaicele au avut o minge de break, anulată însă de Monica Niculescu. Perechea noastră a închis apoi game-ul și a trecut din nou în avantaj.

UPDATE 19:40 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 1-1. Serviciul funcționează bine și pentru perechea din Cehia, care egalează situația în acest început de partidă.

UPDATE 19:35 Krejcikova/Siniakova - Begu/Niculescu 0-1. Irina servește prima în acest duel și perechea noastră câștigă primul game al partidei.

UPDATE 19:20 Cele 4 jucătoare au intrat pe teren și în curând va începe partida de dublu. România va fi reprezentată de Irina Begu și Monica Niculescu.

Cehia - România 1-2 Fed Cup | LIVE VIDEO&TEXT Siniakova - Buzărnescu:

UPDATE 18:47 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 6-4, 6-2. GAME, SET și MECI Katerina Siniakova! Mihaela Buzărnescu nu a avut nicio șansă în fața jucătoarei din Cehia, iar semifinalista din Fed Cup se va decide în urma meciului de dublu, care va fi ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

UPDATE 18:42 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 6-4, 5-2. BREAK SINIAKOVA! Mihaela cedează încă o dată pe propriul serviciu, iar în finalul game-ului au cedat și nervii jucătoarei noastre, care a dat cu racheta de pământ. Siniakova va servi pentru câștigarea partidei.

UPDATE 18:36 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 6-4, 4-2. Siniakova continuă să joace excelent pe propriul serviciu și este la două game-uri distanță de câștigarea partidei.

UPDATE 18:31 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 6-4, 3-2. Mihaela Buzărnescu reduce din handicap și ține aproape de Siniakova.

UPDATE 18:27 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 6-4, 3-1. Siniakova a salvat o minge de break și a reușit apoi să închidă game-ul în favoarea sa.

UPDATE 18:20 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 6-4, 2-1. BREAK SINIAKOVA! Cehoaica a condus cu 40-0, Mihaela a salvat o minge de break, dar în cele din urmă a cedat game-ul.

UPDATE 18:15 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 6-4, 1-1. Primul serviciu funcționează în continuare aproape perfect pentru Siniakova.

UPDATE 18:12 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 6-4, 0-1. Mihaela a luat o pauză de vestiar după primul set apoi a câștigat game-ul de debut în actul secund, pe propriul serviciu.

UPDATE 18:04 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 6-4. SET SINIAKOVA! Ajutată și de fileu la ultimul punct, jucătoarea din Cehia închide primul act în 43 de minute.

UPDATE 17:59 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 5-4. Game câștigat de Mihaela și Siniakova va servi pentru set.

UPDATE 17:55 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 5-3. Siniakova câștigă un game destul de lung în care a condus cu 40-0, iar apoi a salvat o minge de break.

UPDATE 17:48 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 4-3. BREAK SINIAKOVA! Cehoaica izbutește al doilea game alb, de această dată pe serviciul Mihaelei Buzărnescu.

UPDATE 17:45 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 3-3. Game alb reușit de Siniakova, care revine de la 0-3 și egalează.

UPDATE 17:42 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 2-3. BREAK SINIAKOVA! Jucătoarea din Cehia reușește să câștige pe serviciul Mihaelei la a treia minge de break.

UPDATE 17:37 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 1-3. Primul game câștigat de Siniakova în acest meci. Cehoaica a făcut majoritatea punctelor cu ajutorul unui prim serviciu foarte bun.

UPDATE 17:33 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 0-3. Mihaela se distanțează la 3-0 și controlează acest început de meci.

UPDATE 17:30 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 0-2. BREAK BUZĂRNESCU! Siniakova comine două duble greșeli la rând, la 40-40 și Mihaela reușește break-ul încă din startul acestui prim set.

UPDATE 17:25 Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu 0-1. Mihaela începe cu dreptul și câștigă primul game al meciului, pe propriul serviciu.

UPDATE 17:15 Cele două jucătoare au intrat pe teren. În curând va începe meciul care poate trimite România în semfinalele Fed Cup

Cehia - România 1-2 Fed Cup | LIVE VIDEO&TEXT Pliskova - Halep:

UPDATE 16:46. Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 4-6. VICTORIE! Simona câștigă partida după 2 ore și 39 de minute.

UPDATE 16:43. Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 4-5. Pliskova a salvat o minge de meci, apoi și-a adjudecat game-ul.

UPDATE 16:37. Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 3-5. BREAK PLISKOVA! Cehoaica are psihicul tare și rămâne în meci.

UPDATE 16:33. Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 2-5. BREAK HALEP! Simona va servi pentru game, set și meci!

UPDATE 16:22. Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 2-4. Simona își conservă break-ul și se distanțează. Din tribune se aude "Bravo!".

UPDATE 16:22. Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 2-3. BREAK HALEP!

UPDATE 16:19. Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 2-2. Simona egalează cu destulă usurință.

UPDATE 16:14. Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 2-1. Simona n-a mai reușit să se impună pe serviciul adversarei, care a câștigat acest punct și grație a doi ași.

UPDATE 16:11. Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 1-1. BREAK PLISKOVA! Sportiva din Cehia a câștigat un game alb, după două duble greșeli comise de Halep, pe propriul serviciu.

UPDATE 16:01Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5, 0-1. BREAK HALEP! Sportiva noastră debutează excelent în setul decisv.

UPDATE 15:49Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 7-5. BREAK și SET! Pliskova duce meciul în decisiv. Simona s-a dus imediat la vestiare.

UPDATE 15:49Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 6-5. Pliskova salvează trei mingi de break și revine la conducerea setului.

UPDATE 15:49Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 5-5. Game Halep! Ce revenire pentru fostul lider mondial.

UPDATE 15:44Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 5-4. BREAK HALEP! Au fost trei mingi de rebreak pentru Simona, care va servi pentru egalare.

UPDATE 15:39Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 5-3. BREAK PLISKOVA!

UPDATE 15:33Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 4-3. BREAK HALEP!

UPDATE 15:28Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 4-2. Game greu pentru Simona, pe care și-l adjudecă după cinci șanse.

UPDATE 15:19Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 4-1. Cehoiaca a salvat doua mingi de break și s-a distantat la trei game-uri.

UPDATE 15:14Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 3-1. BREAK PLISKOVA!

UPDATE 15:10Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 2-1. Câștigă Pliskova acest game, care pare să fi revenit.

UPDATE 15:05Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 1-1. Simona egalează la 0!

INFO - Statistica primului set:

UPDATE 15:02Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6, 1-0. Pliskova debutează cu dreptul în setul secund. Simona a avut o minge de break.

UPDATE 14:55Karolina Pliskova - Simona Halep 4-6. GAME ȘI SET! În cele din urmă, Simona Halep își adjudecă primul set după a cincea ocazie!

UPDATE 14:53Karolina Pliskova - Simona Halep 4-5. Trei mingi de set pentru jucătoarea noastră. Simona ajunge prea târziu la lungul de linie al cehoaicei și trimite în fileu, dar mai are două ocazii. Servește foarte bine la exterior, dar jucătoarea cehă returnează la fel de bine și închide punctul. Halep ratează și a treia minge de set, după ce trimite în fileu!!

UPDATE 14:47Karolina Pliskova - Simona Halep 4-5. BREAK HALEP! Simona lovește puternic, Pliskova prinde terenul cu o scurtă (inițial s-a strigat out, dar cehoaica a cerut challenge și a avut dreptate). Simona face, în cele din urmă, break-ul și va servi pentru set.

UPDATE 14:45Karolina Pliskova - Simona Halep 4-4. "România, România!" răsună din tribune. Primul serviciu nu-i mai intră reprezentantei Cehiei, iar Simona are două mingi de break!

UPDATE 14:43Karolina Pliskova - Simona Halep 4-4. Game pentru Simona. Pliskova pare să aibă dureri la umăr.

UPDATE 14:40Karolina Pliskova - Simona Halep 4-3. Game și pentru Pliskova.

UPDATE 14:35Karolina Pliskova - Simona Halep 3-3. De aceasta dată, Simona câștigă lejer propriul game.

UPDATE 14:32Karolina Pliskova - Simona Halep 3-2. Karolina, care își face serviciul. Simona a avut o minge de break, în cel mai lung game de până acum.

UPDATE 14:25Karolina Pliskova - Simona Halep 2-2. Halep egalează cu mare dificultate, deși stă bine serviciu. Cehoaica returenează puternic, în special pe centrul terenului.

UPDATE 14:18Karolina Pliskova - Simona Halep 2-1. Sportiva din Cehia a trecut la conducere, pe propriul serviciu. La scorul de 40-15, Karolina a făcut o dublă greșeală, dar până la urmă și-a fructificat serviciul.

UPDATE 14:16Karolina Pliskova - Simona Halep 1-1. BREAK PLISKOVA! Simona n-a putut profita de acest avantaj și a pierdut, la rându-i, pe propriul serviciu.

UPDATE 14:13Karolina Pliskova - Simona Halep 0-1. BREAK HALEP! Simona a început perfect partida și s-a impus pe serviciul adversarei, după un tenis excelent.

UPDATE 14:09. Karolina Pliskova - Simona Halep 0-0. A început cel mai așteptat meci al acestei întâlniri dintre Cehia și România.

UPDATE Ora 14:05. Cele două sportive se află la încălzire. Simona Halep și Karolina Pliskova sunt sportivele cu cel mai bun clasament WTA care au acceptat să participe la această competiție.

Karolina Pliskova a trecut de Mihaela Buzărnescu, în două seturi, 6-1, 6-4, iar Cehia a punctat prima pe tabelă. A urmat însă evoluția entuziasmantă a Simonei Halep, care a trecut de Katerina Siniakova, 6-4, 6-0.

Cehia - România Fed Cup | Programul zilei de duminică

Karolina Pliskova - Simona Halep (14:00)

Katerina Siniakova - Mihaela Buzărnescu (16:00)

Partida de dublu va avea loc duminică, după încheierea meciurilor de simplu. Astfel se vor întâlni Katerina Siniakova / Barbora Krejcikova - Irina Begu / Monica Niculescu.

Cehia - România Fed Cup | Declarațiile lui Halep și Pliskova, înainte de marele meci

Cu siguranță, cel mai important meci al întâlniri dintre Cehia și România este Pliskova - Halep. Totuși, românca de 27 de ani e convinsă că toate tricolorele au șansa victoriei, duminică.

”Pliskova e într-o perioadă foarte bună, a câștigat un turneu, a făcut semifinală de Grand Slam. Vreau să mă concentrez doar pe ce am eu de făcut, să returnez cât se poate de bine pentru că serviciul ei a fost cât se poate de bun.

E un meci deschis, dar foarte foarte greu, o să văd ce o să pot face pe teren. Meciul va fi diferit, de fiecare dată e diferit când joc cu ea, așa că nu o să mă gândesc prea mult la cum a fost în trecut. Vreau să trăiesc prezentul și să văd ce pot face pe această suprafață. Serviciul e cea mai mare armă a ei, dar și eu returnez bine.

Nu mi se pare un meci decisiv. Mi se pare unul important, dar mai sunt după aceea încă două meciuri, așa că orice se poate întâmpla și cred că fiecare jucătoare din echipa noastră e puternică și o să facă treabă bună”, a spus Halep.

De partea cealaltă, Pliskova și-a adus aminte de un moment important al carierei ei, când a devenit numărul unu mondial.

"Cu Halep va fi mai greu, e mai bună pe backhand. Mereu am avut meciuri bune împreună. I-am spus multumesc pentru locul 1 şi i-am spus ca îi dau o bere. Cred ca am dezvoltat o rivalitate frumoasa pe teren, dar în afara lui suntem prietene", a spus Karolina, la conferința de presă.

În 2017, în sferturile de la All England Club, Simona Halep a fost învinsă de Johanna Konta. Românca a condus cu 1-0 la seturi şi a avut 5-4 şi două servicii în tie-break-ul actului secund, dar Johanna Konta a revenit, a luat setul, apoi s-a impus şi în decisiv, 6-7, 7-6, 6-4.

Toate meciurile din întâlnirea de Fed Cup dintre Cehia și România sunt transmise în direct de Digi Sport 1 și pot fi urmărite în timp real pe digisport.ro.

Etichete: fed cup , pliskova halep , cehia romania fed cup , cehia romania live text , pliskova halep live video

Un primar din Mehedinți, dintr-o comună fără asfalt, a pus palmieri pe marginea drumului pentru că așa a văzut în vacanțe și i-a plăcut

Nu au asfalt pe toate străzile, dar primarul le-a plantat palmieri pe marginea drumului. Acesta...

OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid
Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30
Ianis Hagi, răspuns tranșant pentru Edi Iordănescu după golul înscris în România - Columbia 2-3
Provocarea zilei: găsește reprezentantul României din fotografia virală
Screenshot 2024-03-27 at 18.44.14
dinamo-uta1

Exclusiv Marius Șumudică, mesaj pentru un patron din SuperLigă, în vederea EURO 2024
Besiktas v Gaziantep FK - Turkish Super Lig
Foto A cumpărat bolidul făcut praf de un fotbalist și nu s-a lăsat până nu l-a făcut ca nou
12
Foto După 57 de ani, recordul e istorie! Un puști a reușit să îl întreacă pe marele Arnold Schwarzenegger
327210115_214907157678345_2804730496893185967_n
Bucureștiul reintră pe harta tenisului. ”Cel mai mare turneu care a existat vreodată în România”
ion-tiriac
"Am avut metastaze la plămâni și la coloană". Teodora, fiica lui Mihai Stoica, despre dificila perioadă când a luptat cu cancerul
CSA Steaua, top secret! Măsură fără precedent luată de MApN
Meszar, prima reacție după suspendarea primită de UTA. Dă vina pe fanii Stelei și le declară război ultrașilor arădeni
Adevărul despre scandalul dintre Rebel Wilson și Sacha Baron Cohen. Ce a scris actrița despre starul din „Borat” în cartea ei de memorii
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Hagi s-a liniștit: Ianis merge sigur în Germania! Avem premianții și corigenții lotului pentru Euro
În ce orașe va întârzia pensia în luna aprilie? De ce se întâmplă acest lucru
Simona Halep, veste total neașteptată. Ce i se pregătește fostului lider mondial
"Ați mai văzut așa ceva?" Surpriză mare la Miami: o rusoaică a învins o favorită și s-a calificat în semifinale
”Risipește milioane de dolari. Este timpul să înceteze”. Cel mai dur atac legat de ”cazul Halep”
Simona Halep, la WTA Miami 2024 / Foto: captură Digi Sport

De câte ori purtați o pijama înainte de a o pune în coșul de rufe? Cât de des ar trebui să spălăm hainele cu care dormim
Transformarea uluitoare a unui câine după ce a fost spălat și tuns. Salvatorii au crezut că-i lipsește un ochi când l-au găsit