tenis fete

Video Meciuri spectaculoase în "sferturi", la Hong Kong. Turneul este ÎN DIRECT la Digi Sport

Dominic Thiem este al patrulea jucător care s-a calificat la Turneul Campionilor

halep garcia-3

Simona Halep, învinsă din nou de Caroline Garcia. Franţuzoaica, aleasă jucătoarea lunii septembrie

thiem turneul campionilor

13.10.2017, 19:41
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Austriacul Dominic Thiem s-a calificat pentru a doua oară la rând la Turneul Campionilor de la Londra, care se va desfăşura între 12 şi 19 noiembrie şi care va fi transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport.

Thiem şi-a asigurat un loc în primii opt în clasamentul The Race, care reprezintă certitudinea participării la Mastersul de la Londra, după înfrângerea suferită de bulgarul Grigor Dimitrov în sferturile de finală ale turneului ATP de la Shanghai, vineri, în faţa spaniolului Rafael Nadal.

În vârstă de 24 de ani, Thiem este al patrulea jucător care obţine biletul pentru Londra, după elveţianul Roger Federer, spaniolul Rafael Nadal şi germanul Alexander Zverev.

La precedenta participare la Turneul Campionilor, austriacul a fost eliminat din primul tur, obţinând o victorie şi fiind învins de două ori în grupa din care au mai făcut parte Novak Djokovic, Milos Raonic şi Gael Monfils, înlocuit ulterior de David Goffin.

Ediţia de anul trecut a fost câştigată de britanicul Andy Murray, care l-a învins în finală pe Novak Djokovic, scor 6-3, 6-4.

În imaginile înregistrate zilele trecute, pe ascuns, cu telefonul, se observă câinii care se luptă...

Încă un an fără campion australian la Melbourne. Kyrgios, eliminat de Dimitrov, după un meci spectaculos

dimitrov kyrgios melbourne

Locul în care șapte nopți de cazare costă 1 euro

Video Will Smith, show de zile mari la AO. "Mă uit la filmele tale pe mobil"

smith buuun

Atenţie, România! UEFA nu glumeşte. Belgia a pierdut dreptul de a găzdui meciuri la Euro 2020