Halep bucurie Miami

Video Halep - Dodin 3-6, 6-3, 7-5. Chinuită de dureri, Halep a luptat fantastic și este în turul 3 la Miami

Halep și-a aflat adversara din turul al treilea de la Miami. A 11-a întâlnire directă!

Simona Halep declaratii

Video "A fost un meci nebun!" Primele reacţii ale Simonei Halep, după victoria istovitoare de la Miami

halep indian wells
Getty Images

22.03.2018, 23:20
  • Tenis, Fed Cup, duminică, în direct la Digi Sport 1: Simona Halep - Timea Bacsinszky (ora 12:00) şi Irina Begu (Sorana Cîrstea) - Viktorija Golubic (ora 14:00)

• Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

După victoria cu Oceane Dodin, Simona Halep va da în turul următor (al treilea) de la Miami peste Agnieszka Radwanska, ÎN DIRECT la Digi Sport. Jucătoarea din Polonia a trecut în două seturi de Alison van Uytvanck, scor 6-3, 7-6.

Halep și Radwanska s-au întâlnit ultima oară la Cincinnati, în 2016. Atunci, Simona s-a impus cu scorul de 7-5, 6-1. Scorul meciurilor directe este egal: 5-5.

În ultimele trei ediţii ale turneului de la Miami, Simona Halep a atins cel puţin faza sferturilor de finală. Cea mai importantă performanţă a fost obţinută în 2015, atunci când a fost învinsă în semifinale de Serena Williams, cu 2-6, 6-4, 5-7.

"Sunt ok. Nu am probleme fizice. M-am antrenat în fiecare zi. Mi-am revenit un pic după semifinala de la Indian Wells. A fost un turneu destul de greu. Am venit după pauză. La ultimul meci am fost complet blocată şi nu am mai ştiut ce fac. Am învăţat din meciul acela şi turneul acesta va fi mult mai bun, cu siguranţă.

Îmi place umiditatea. Chiar dacă te consumă foarte mult, îmi place că simţi mingea foarte bine. Vântul deranjează de multe ori. Sunt încrezătoare doar în ce ţine de mine. Nu mă gândesc la rezultat. Sunt motivată să schimb nişte lucruri la mine, să fac lucruri mai bine şi vedem ce va ieşi", a spus Halep, într-un interviu acordat în exclusivitate pentru corespondentul Digi Sport, Gabriel Morariu.

TENIS: CEREMONIA DE DESCHIDERE, FED CUP ROMANIA - ELVETIA (21.04

În această casă s-a împotmolit construirea Lotului 1 al Autostrăzii Sebeş - Turda

Video Punct superb reuşit de Simona Halep. Fanii s-au ridicat în picioare

TENIS: SIMONA HALEP VS VIKTORIJA GOLUBIC, FED CUP ROMANIA - ELVE

Video Golubic, un car de nervi în setul decisiv al meciului cu Simona Halep. Elveţianca i-a iritat pe clujeni