captura halep osaka final 2

Video Halep - Osaka 6-1, 6-0. Joc perfect al Simonei, care și-a "demolat" adversara în mai puțin de o oră

Video Jocul perfect al Simonei Halep a făcut-o pe Naomi Osaka să cedeze nervos

captura halep osaka final 1

A spulberat-o pe Osaka. Cifrele care spun totul despre meciul perfect al Simonei Halep

captura osaka racheta

16.05.2018, 13:05
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Tenis, turneul de la Strasbourg: Mihaela BUZĂRNESCU - Elena RYBAKINA, marţi, ora 12:00

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Simona Halep a întâlnit-o pe Naomi Osaka, în turul II al turneului WTA de la Roma. După ce a pierdut primul game, liderul WTA a evoluat impecabil şi nu i-a dat adversarei nicio şansă.

Sportiva noastră a preluat iniţiativa şi nu a mai cedat niciun game în primul set, care s-a terminat după 31 de minute. Jocul fără greşeală al Simonei a făcut-o pe Naomi Osaka să cedeze nervos. După o minge trimisă în fileu, japoneza a dat cu racheta de pământ.

Simona Halep şi-a adjudecat primul set al întâlnirii cu Osaka, scor 6-1. Liderul WTA a jucat în continuare perfect şi a câştigat restul game-urilor: Simona Halep - Naomi Osaka 6-0, 6-1, după 59 de minute de joc.

14 erori neforţate a avut Naomi Osaka în primul set al partidei cu Simona, pierdut cu 1-6

Simona Halep

S-au folosit de imaginea Simonei Halep! "N-avea niciun sens să joace acolo"

VIDEO. Noile gafe ale premierului Dăncilă. Moment stânjenitor în conferința de presă

Presa britanica anunta un transfer neasteptat la FCSB

Simona Halep, a 29-a săptămână pe prima poziţie WTA. Va fi cap de serie 1 la Roland Garros

"Fără istoric. Nimic nu s-a schimbat la Foro Italico". Presa internaţională, după eşecul clar al Simonei Halep

Halep finala Roma

Video Reacţia Simonei Halep, după ce Darren Cahill a certat-o la on court coaching. Ce spune de Roland Garros

Cahill Halep

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"