niculescu interviu

Exclusiv Monica a dezvăluit secretul succesului în meciurile de dublu: "Asta e important!"

Video Laude în presa internațională, după victoria Simonei Halep: "Victorie stimulantă" și "Eforturi în zadar pentru Konta"

halep nadal kontinen safarova

Dacă Simona se impune la Cincinnati, toate cele patru clasamente din tenis vor avea noi lideri

halep re

19.08.2017, 13:35

VIDEO Simona Halep - Johanna Konta 6-4, 7-6. Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati și reacțiile apreciative nu au întârziat să apară. Presa și site-urile de specialitate au consemnat revanșa contra Johannei Konta, după înfrângerea de la Wimbledon, dar și cursa jucătoarei din România pentru urcarea pe primul loc în topul WTA.

Tennisworldusa.org a amintit de posibilitatea Simonei (25 de ani) de a urca pe primul loc în topul WTA, în cazul în care va câștiga turneul. "Victorie stimulantă" e termenul folosit deopotrivă de publicația online americană și de site-ul oficial WTA.

"Eforturi în zadar pentru Konta", au scris britanicii de la BBC, care s-au axat mai mult pe prestația jucătoarei lor.

A analizat și TennisNow meciul de vineri seară, sub titlul: "Halep continuă să vâneze primul loc, grație victoriei cu Konta", cu accent pe revanșa Simonei Halep după înfrângerea din sferturile de la Wimbledon.

"Simona Halep a avansat în semifinale la Cincinnati, după revanșa luată în fața lui Jo Konta, în urma meciului pierdut în sferturile de finală de la Wimbledon. Simona a avut însă de luptat serios în setul al doilea, când, deși a condus cu 5-2, Konta a dus partida în tiebreak. Ultima lovitură a fost un minunat forehand câștigător, iar Simona a mers spre antrenorul său afișând un zâmbet mare pe față", a scris TennisNow.

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

Video "Simona şi-a arătat clasa"! Reacţia WTA după un punct câştigat de Halep în stil de mare campioană

Simona Halep CiCi Bellis

Studiu: Două pahare de vin sau bere pe zi sunt mai sănătoase decât sportul

Video Exclusiv Secretul Simonei Halep în 2018: a spus totul despre "noul joc". "Asta am avut în minte"

halep qatar jocul

Video Halep - Sevastova 6-4, 6-3. Calificare la pas în sferturi la Doha. Reacţie de campioană în setul 2