captura halep game 4

Video Simona a câștigat punctul partidei cu Garcia! Passing shot de excepție după un schimb de 19 lovituri

Video Lecție de on-court coaching. Halep a mai pierdut doar două game-uri, după intervenția lui Cahill din primul set

simona halep-5

Video Momentele decisive ale meciului! Simona a jucat senzațional și a revenit de două ori consecutiv de la 0-40

halep cahill

23.10.2017, 15:40
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

Darren Cahill a făcut din nou minuni atunci când a fost chemat de Simona Halep pentru on-court coaching. Românca era condusă cu 3-4 în primul set al duelului cu Caroline Garcia atunci când a apelat la antrenorul australian.

”Ai un nivel ridicat. Stai pe linia de fund atunci când joacă pe back-hand-ul tău. Încearcă să joci lungul de linie când ai timp. Ea lovește bine câte o lovitură și tu îi returnezi pe mijlocul terenului. Serviciul este bun, a avut ea două retururi la care nu aveai ce să faci.

Poți să joci cum îți indică instinctul. Folosește-ți picioarele și fii puternică. Nivelul e bun, menține încrederea sus. Fă-o să lupte pentru fiecare punct câștigat. Fără cadouri”, a spus Cahill, la on-court coaching.

A urmat trei game-uri consecutive câștigate de Halep, care și-a însușit astfel primul set (6-3), după ce a fructificat a treia minge de set. Mai mult, ea a mai pierdut doar două game-uri până la final, impunându-se cu 6-4, 6-2.

Cei doi au lucrat pentru prima oară la Singapore, după meciul din primul tur de la US Open, pierdut în fața Mariei Sharapova. La turneele din China, Wuhan și Beijing, Cahill și-a luat un mic concediu.

Tânărul promite că va fi cumpătat.

Video Exclusiv CTP, după calificarea Simonei în sferturi: "A executat-o repede!" Șansele la cucerirea trofeului

halep australian open

CTP: Osaka a jucat cu nasul sus

Reacţie de mare campioană a Simonei. Acesta a fost momentul psihologic al meciului

halep osaka melbourne

Simona i-a lăsat mască pe australieni. "Acest turneu seamănă cu un maraton pentru mine"