Mesajul postat de Simona Halep a doua zi după ce și-a anunțat retragerea din tenis
articol scris de Digi Sport05.02.2025, 17:53
Simona Halep (33 de ani) și-a anunțat retragerea din tenis, după meciul pierdut cu Lucia Bronzetti, 1-6, 1-6, în primul tur la Transylvania Open.
Tenis Tenis: Jaqueline Cristian - Katie Boulter, joi, 17:30, DGS 2
Tenis: Sorana Cîrstea - Emma Răducanu, joi, 13:30, DGS 2
Astfel, turneul de la Cluj a fost ultimul din cariera sportivei care a petrecut 64 de săptămâni în fotoliul de lider mondial.
Mesajul Simonei Halep: ”Mulțumesc pentru tot. Plec cu recunoștință deplină.”
Mai mult, sportiva a postat miercuri, 5 februarie, pe pagina sa de Instagram câteva fotografii însoțite de un mesaj scurt.
”Mulțumesc pentru tot. Plec cu recunoștință deplină.”, a scris Halep în descrerea postarii.
Simona Halep: ”Este visul oricărui copil să ridice un titlu de Grand Slam”
După discursul de retragere, Halep a susținut și o conferință de presă, unde a vorbit despre momentele petrecute în tenis.
”Dacă ai putea nominaliza un moment din întreaga carieră care ți-a intrat foarte mult la suflet, care ar fi acela?”, a fost întrebată Simona Halep, care a replicat fără să stea pe gânduri.
”Bineînțeles, primul titlu de Grand Slam, pentru că așa cum am spus mereu, dacă ești numărul 1 și nu ai Grand Slam, nu ești numărul 1 adevărat. Este visul oricărui copil să ridice un titlu de Grand Slam și cu siguranță momentul este 2018 Roland Garros”.
100 fotografii de colecție cu Simona Halep
Digi Sport îți prezintă o galerie foto de colecție, cu fotografii din toate momentele cheie ale carierei Simonei Halep.
Galerie Foto
Etichete: simona halep , retragere simona halep
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Poliția ucraineană afirmă că serviciile de informații ruse recrutează tot mai des tinere, inclusiv...


































































































