sorana1

Video Sorana Cîrstea - Su-Wei Hsieh 5-7, 2-6. Sorana s-a ”prăbușit”, după ce a avut 5-2 în primul set!

Video Momentul decisiv al meciului dintre Halep și Dodin! Gestul făcut de Simona

Simona Halep

Video Ce diferenţă faţă de meciul cu Osaka! Halep a luptat până la ultima picătură de energie, la Miami

Halep lovitura Miami

23.03.2018, 00:18
  • Tenis, Fed Cup, duminică, în direct la Digi Sport 1: Simona Halep - Timea Bacsinszky (ora 12:00) şi Irina Begu (Sorana Cîrstea) - Viktorija Golubic (ora 14:00)

• Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

VIDEO Halep - Dodin 3-6, 6-3, 7-5. ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Simona Halep a tras tare în meciul cu Oceane Dodin și a avut nevoie de trei seturi pentru a se califica în turul al treilea de la Miami.

Setul decisiv a fost unul pe muchie de cuțit, iar momentul psihologic a avut loc la scorul de 5-5, atunci când Halep, chinuită și de probleme medicale, a izbutit break-ul, la capătul unui game disputat. Încurajată de fanii români, Simona a avut un retur superb și nu i-a lăsat nicio șansă adversarei, care a servit modest. Cu pumnul strâns, Halep a demonstrat că deține controlul partidei și că va câștiga un meci epuizant.

După ce a reușit break-ul, Halep a profitat din plin de șansa ivită și a câștigat game-ul decisiv pe propriul serviciu, avansând astfel în turul al treilea la Miami, acolo unde va da peste Radwanska.

Halep a jucat anul trecut în sferturi la Miami, când a fost eliminată de brtianica Johanna Konta, cu 3-6, 7-6 (7), 6-2. Cea mai bună performanţă înregistrată în Florida de liderul WTA a fost în 2015, când a ajuns în semifinale, fază în care a fost învinsă de Serena Williams, cu 6-2, 4-6, 7-5.

TENIS: CEREMONIA DE DESCHIDERE, FED CUP ROMANIA - ELVETIA (21.04

În această casă s-a împotmolit construirea Lotului 1 al Autostrăzii Sebeş - Turda

Video Punct superb reuşit de Simona Halep. Fanii s-au ridicat în picioare

TENIS: SIMONA HALEP VS VIKTORIJA GOLUBIC, FED CUP ROMANIA - ELVE

Video Golubic, un car de nervi în setul decisiv al meciului cu Simona Halep. Elveţianca i-a iritat pe clujeni