Mihaela Buzarnescu

Mesajul emoționant al Mihaelei Buzărnescu, după prima victorie în fața unei jucătoare de Top 10

Video Ostapenko și-a ieșit din minți! L-a jignit pe arbitrul de scaun, în timpul meciului cu Buzărnescu

sorana cirstea

Video Exclusiv După victoria anului, Sorana Cîrstea dă peste Muguruza: "Cred în mine, sunt pe un trend ascendent"

Jelena Ostapenko
Ostapenko si-a iesit din minti

14.02.2018, 22:00
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Tenis, turneul de la Strasbourg: Mihaela BUZĂRNESCU - Elena RYBAKINA, marţi, ora 12:00

Mihaela Buzărnescu - Jelena Ostapenko 6-1, 6-3. Mihaela Buzărnescu a scos-o din minți pe letona de 20 de ani, care a cedat nervos în setul secund. Campioana de la Roland Garros l-a jignit pe arbitrul de scaun, după un schimb de mingi.

”Am atins mingea în momentul în care s-a strigat aut. Am atins-o atunci. Nici măcar nu te-am mai văzut până acum în scaun. Nici măcar nu cunoști regulile”, a fost auzită spunând Ostapenko.

Totul a pornit de la o minge trimisă pe tușă de Buzărnescu și dată afară de arbitrul de linie. Mihaela a cerut challenge și reluările i-au dat dreptate.

Problemele au apărut atunci când arbitrul de scaun i-a dat punctul sportivei noastre. Acesta a considerat că arbitrul de linie a strigat aut după ce Ostapenko lovise deja mingea greșit.

Letona l-a contrazis și i-a reproșat că a atins mingea fiind deranjată de anunțul arbitrului de linie. Punctul i-a revenit Mihaelei, care s-a impus până la urmă cu 6-1, 6-3.

VEZI MAI JOS MOMENTUL ÎN CARE OSTAPENKO L-A JIGNIT PE ARBITRU

buzarnescu si olaru

Video Mihaela Buzărnescu s-a calificat în optimile de finală la Strasbourg. Turneul e ÎN DIRECT la Digi Sport

buzarnescu

VIDEO. Noile gafe ale premierului Dăncilă. Moment stânjenitor în conferința de presă

Prima oferta pentru Hagi: Iata ce echipa il vrea pe Rege

Video Sorana Cîrstea și Jelena Ostapenko s-au oprit în semifinalele probei de dublu de la Roma

sorana ostapenko

Video Ouch! Ostapenko s-a lovit cu racheta în genunchi, în primul set al disputei cu Sharapova

ostapenko-tipa

Video Cîrstea şi Ostapenko s-au calificat în sferturi la Roma, la dublu. Gest de fair-play al Soranei

cirstea ostapenko dublu

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"