SIMONA HALEP - DIGISPORT-12
"Am 32 de ani, nu mai sunt atât de tânără...". Simona Halep, interviu sincer, înaintea turneului de la Madrid
sorisimo
Lovitura de proporții care se pregătește în tenisul românesc
costel-galca
”Revoluție” la Universitatea Craiova! Gâlcă și Rotaru fac curățenie: doar 5 jucători sunt de neatins
Digi Sport Special

Video Revenire de senzație! Halep, în sferturi la Miami, după o minge de meci salvată în fața lui Stosur!

27.03.2017, 09:48

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Miami Open, după ce a câștigat un meci ce părea pierdut, în fața Samanthei Stosur, cu 4-6 7-5 6-2, în două ore și zece minute.

halep stosur-1
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

Deși a făcut prima break-ul în setul întâi, românca a pierdut, apoi, patru game-uri consecutive, iar australianca a câștigat manșa.

În actul următor, Halep nu dădea semne că va reuși să-i pună probleme lui Stosur, care controla jocul cu forehand-ul ei extrem de puternic.

A cincea jucătoare a lumii a reușit însă să întoarcă partida în favoarea ei în momentul în care adversara avea 5-2 în setul secund. După ce și-a făcut serviciul, Halep a recuperat break-ul, iar, apoi, când a servit din nou, a salvat și o minge de meci a adversarei.

Seria câștigătoare a româncei a continuat apoi cu adjudecarea setului și cu un break realizat în debutul decisivului. În continuare, ultimul set a fost la discreția Simonei, care s-a calificat în sferturile de finală, acolo unde o va întâlni pe Johanna Konta, învingătoare cu 7-5 6-1 în fața Larei Arruabarrena. Dacă va trece de britanică, Halep va reveni pe locul patru în clasamentul WTA, urmând să o depășească pe Dominika Cibulkova.

UPDATE 4:58 - Simona Halep se impune în fața lui Sam Stosur după o revenire de senzație. 4-6 7-5 6-2 pentru jucătoarea din România, care, în setul al doilea, a salvat o minge de meci!

UPDATE 4:53 - Stosur rămâne în meci pentru moment. 5-2 pentru Halep, care va servi pentru câștigarea meciului.

UPDATE 4:49 - Simona Halep își face serviciul și se apropie la un game de sferturile de finală. 5-1 în decisiv.

UPDATE 4:45 - Dublu break pentru Halep, care are 4-1 în decisiv!

UPDATE 4:42 - Simona își face serviciul cu ușurință și se distanțează din nou la două game-uri. 3-1 în decisiv.

UPDATE 4:38 - După șapte game-uri consecutive câștigate de Halep, Stosur își face serviciul și reduce din diferență. 4-6 7-5 2-1 pentru Halep.

UPDATE 4:34 - Halep își câștigă serviciul și face 2-0 în decisiv!

UPDATE 4:31 - Halep începe cu un break setul al treilea! Este al șaselea game consecutiv câștigat de româncă.

UPDATE 4:27 - Simona închide setul la prima șansă pe care o are. 4-6 7-5! Urmează decisivul!

UPDATE 4:22 - Simona întoarce manșa! Halep realizează încă un break și va servi pentru a împinge meciul în decisiv, la scorul de 6-5 pentru ea.

UPDATE 4:15 - Simona Halep salvează o minge de meci și egalează apoi, după ce câștigă și al treilea game la rând. 5-5 în setul al doilea.

UPDATE 4:08 - Halep face break-ul și urmează să servească din nou pentru a rămâne în meci la 6-4 5-4 pentru adversară!

UPDATE 4:05 - Simona Halep rămâne în meci, însă Stosur urmează să servească pentru meci, la 6-4 5-3.

UPDATE 4:01 - Stosur își face serviciul și se apropie la un singur game de calificarea în sferturile de finală de la Miami Open. 6-4 5-2 pentru australiancă.

UPDATE 3:57 - Deși a avut din nou o discuție cu Darren Cahill, înaintea acestui game (antrenorul i-a cerut să servească pe backhand-ul adversarei cât mai des), Simona și-a pierdut din nou serviciul, iar Stosur conduce cu 6-4 4-2.

UPDATE 3:50 - Simona Halep revine în meci! Românca realizează re-break-ul, după un game echilibrat și se apropie la un game de Stosur în setul al doilea.

UPDATE 3:43 - Simona Halep încă nu reușește să-și revină. Stosur câștigă pe serviciul ei și se desprinde. 6-2 3-1 pentru jucătoarea din Australia, care urmează la serviciu.

UPDATE 3:38 - Sam Stosur preia pentru prima dată conducerea și în al doilea set. 6-4 2-1 pentru australiancă.

UPDATE 3:34 - Re-break la 0 făcut de Stosur, care egalează imediat. 1-1 în setul secund.

UPDATE 3:32 - Setul al doilea debutează cu un break făcut de Halep!

UPDATE 3:29 - Începe setul secund. În pauza dintre cele două manșe, Darren Cahill a venit alături de Halep pentru a-i da indicații.

UPDATE 3:27 - Halep pierde al patrulea game la rând, iar Stosur ia primul set cu 6-4.

UPDATE 3:22 - Stosur își face serviciul și se apropie la un singur game de câștigarea primului set. 5-4.

UPDATE 3:19 - Stosur recuperează break-ul pierdut în al treilea game și egalează. 4-4.

UPDATE 3:14 - Stosur câștigă un game în care Halep a condus cu 30-0 și se apropie din nou. 4-3 pentru Simona.

UPDATE 3:11 - Continuă jocul bun al româncei la serviciu. Aceasta reface diferența de două game-uri din primul set: 4-2 pentru Halep.

UPDATE 3:07 - Stosur își face serviciul cu ușurință și se apropie la un game de Simona. 3-2 pentru Halep.

UPDATE 3:04 - Halep își menține serviciul și se desprinde la 3-1, în primul set!

UPDATE 3:00 - Simona Halep realizează un prim break și preia conducerea în acest meci. 2-1 pentru româncă.

UPDATE 2:56 - După un game lung, Simona își face serviciul și egalează. 1-1.

UPDATE 2:50 - Stosur a servit foarte bine în primul game al jocului și conduce cu 1-0.

UPDATE 2:48 - Începe meciul dintre Halep și Stosur, cu australianca la serviciu!

UPDATE 2:40 - Meciul dintre Konta și Arruabarrena s-a încheiat cu victoria britanicei, iar, în curând, pe terenul 1 de la Crandon Park vor intra Simona Halep și Sam Stosur.

Simona Halep, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 3, va evolua, în noaptea de luni spre marţi, în jurul orei 02:00, cu sportiva Samantha Stosur din Australia, favorită 14 şi poziţia 19 în ierarhia mondială, în optimile de finală de la Miami Open, în direct la Digi Sport 2. Meciul va fi LIVE VIDEO şi TEXT pe digisport.ro şi pe m.digisport.ro.

VIDEO Irezistibilă! Simona Halep s-a calificat în optimi la Miami, după cel mai bun meci din 2017

Această partidă este a cincea, ultima, pe terenul 1. Primul meci, Lucie Safarova - Dominka Cibulkova, începe luni, la ora 18:00. Apoi, va urma o întâlnire de pe tabloul masculin.

Imediat după această întâlnire, pe acelaşi teren, vor evolua Mirjana Lucic-Baroni şi Bethanie Mattek-Sands. Înaintea meciului Simonei Halep mai este programată partida Johanna Konta - Lara Arruabarrena.

Simona Halep şi-a regăsit ritmul: "Cel mai bun tenis al meu. M-am bucurat de fiecare moment"

În primul meci de pe terenul 2, de la ora 18:00, perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda) va întâlni cuplul Lukasz Kubot/Marcelo Melo (Polonia/Brazilia), cap de serie numărul 6, în turul doi al probei de dublu masculin.

Simona Halep - Samantha Stosur se joacă în noaptea de luni spre marţi, în jurul orei 02:00, în direct la Digi Sport 2. Întâlnirea e LIVE VIDEO şi TEXT pe digisport.ro şi pe m.digisport.ro.

Miami Open e ÎN DIRECT la Digi Sport în perioada 21 martie - 2 aprilie.

Din acest an, Digi Sport va transmite ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE 55 de turnee WTA, în fiecare sezon.

WTA Miami Open (luni - ziua 7), în direct pe Digi Sport 2:

Barbora STRYCOVA (CZE) vs. Karolina PLISKOVA (CZE) - 18:00
Garbiñe MUGURUZA (ESP) vs. Caroline WOZNIACKI (DEN) - nu înainte de 20:00
Angelique KERBER (GER) vs. Risa OZAKI (JPN) - nu înainte de 22:00
Johanna KONTA (GBR) vs. Lara ARRUABARRENA (ESP)
Simona HALEP (ROU) vs. Samantha STOSUR (AUS), în jurul orei 02:00
Venus WILLIAMS (USA) vs. Svetlana KUZNETSOVA (RUS) - nu înainte de 04:00

ATP Miami Open (luni - ziua 6), în direct pe Digi Sport 3:

Tomas BERDYCH (CZE) vs. Gilles MULLER (LUX)
Sam QUERREY (USA) vs. Roberto BAUTISTA AGUT (ESP)
Roger FEDERER (SUI) vs. Juan Martin DEL POTRO (ARG)
John ISNER (USA) vs. Alexander ZVEREV (GER)
Stan WAWRINKA (SUI) vs. Malek JAZIRI (TUN) - nu înainte de 02:30

Etichete: simona halep , samantha stosur , miami open 2017 , live halep stosur , live video halep stosur

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024
Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu
Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47

"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
Ciprian Tătărușanu, umilit din nou în Arabia Saudită! A ajuns la 74 de goluri încasate în acest sezon
tata
Denis Drăguș și-a dat acordul, dar riscă să rateze transferul
Vestea pe care o aștepta Simona Halep. ”Au semnat managerul, avocatul și Darren Cahill”
SIMONA HALEP - DIGISPORT-16
Victoria Beckham și-a marcat aniversarea de 50 de ani într-un mod unic. Vedeta a fost cuprinsă de nostalgie: „Au trecut 26 de ani”
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Ovidiu Burcă a analizat în detaliu plecarea lui Florinel Coman de la FCSB! Ce pierde și ce câștigă Gigi Becali după ce îl vinde
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
Cum se făceau micii acum peste 100 de ani? Rețeta din 1920, de la „Caru' cu Bere"
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
Legendarul Boris Becker a lăudat revenirea pe teren a Simonei Halep: ”Mă bucur că a revenit!”