monica niculescu

"I-am intrat în cap Sharapovei!". Niculescu a terminat conferinţa de presă râzând. Ce a spus de Maria

Sharapova nu a găsit explicaţia pentru înfrângerea cu Niculescu: "Trebuie să mă uit pe casetă"

exclusiv niculescu

Video Interviu EXCLUSIV cu Niculescu, după victoria carierei cu Sharapova: "O să-mi amintesc mereu această zi"

sharapova niculescu reactii

12.02.2018, 21:43
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Maria Sharapova a condus-o pe Monica Niculescu, dar a sfârşit prin a fi învinsă în trei seturi, scor 6-4, 4-6, 3-6, în primul tur al turneului de la Doha, transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport.

Rusoaica a câştigat primul set şi a avut break în faţă atât în setul al doilea, cât şi în decisiv. Nu a reuşit să profite, iar Niculescu a revenit şi a obţinut victoria carierei.

"Cred că am făcut o treabă bună în primul set şi jumătate, dar e clar că nu a fost suficient pentru a câştiga meciul. Am reuşit să câştig schimburile lungi, chiar dacă nu mi-am dorit să intru într-un astfel de joc.

Trebuie să mă uit pe casetă şi să văd de ce am început să mă duc tot mai mult spre fundul terenului, în loc să atac şi să pun presiune pe ea", a declarat fostul lider mondial, la conferinţa de presă de la finalul meciului.

Jucătoarea de 30 de ani a precizat că nu a avut probleme fizice şi că se simte bine atunci când trebuie să joace meciuri de trei seturi.

"M-am simţit bine din punct de vedere fizic, dar am devenit prea pasivă pe final şi am început să fac prea multe greşeli. Îmi place să joc meciuri de trei seturi, cred că m-am descurcat în astfel de momente de-a lungul carierei, aşa că nu mă tem de asemenea provocări", a spus Sharapova.

CITEŞTE ŞI:

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

"Acest fenomen trebuie oprit!". Un jurnalist de la New York Times, despre comportamentul Monicăi Niculescu

wozniacki

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Simona Halep a fost testată anti-doping mai des decât Maria Sharapova, în 2017

halep sharapova doping

Video Petra Kvitova a câştigat turneul de la Doha. Victorie în trei seturi cu Garbine Muguruza