jack sock

Sock a revenit spectaculos în fața lui Cilic și a obținut prima victorie la Londra

Video Tecău și Rojer nu mai au nicio șansă să ajungă în semifinale

colaj halep

Foto Simona Halep a venit să-i susțină pe tricolori: ”Îl cunosc personal pe Contra, e un antrenor bun”

rojer tecau-1

14.11.2017, 22:38
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Tecău şi Rojer au fost suporterii lui Hebert şi Mahut, care ar fi păstrat în cărţile calificării echipa românului cu o victorie în faţa perechii Harrison / Venus. Francezii au câştigat primul set, dar au pierdut meciul la super-tie-break.

O victorie a francezilor îi păstra în cursa pentru semifinale, iar scenariul a fost de partea lor în primul set, câştigat de Mahut şi Hebert, la tie-break.

Apoi speranţele lor s-au năruit. Harrison şi Venus au egalat situaţia la seturi şi au câştigat meciul cu 10-5 în super-tie-break.

Acum, ultimul meci al grupei va fi doar de palmares pentru Tecău şi Rojer, care nu au jucat niciodată cu americanul Harrison şi neo-zeelandezul Venus.

O să trebuiască să ne uităm puțin la meciurile lor, le-am urmărit meciul din primul tur. Harrison e un jucător cu un serviciu foarte bun, poate cel mai bun serviciu doi pe care îl întâlnești în dublu”, spunea Horia Tecău, după el și Rojer au pierdut contra lui Kontinen și Peers.

Duelul perechilor Rojer / Tecău - Harrison / Venus va fi în direct la Digi Sport, joi.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

tecau rojer

Soldatul nord-coreean care a dezertat a recunoscut adevăratul motiv pentru care a fost împușcat

Ana Bogdan a făcut încă o victimă la Melbourne! Tecău a câştigat şi el, Cîrstea a pierdut. Programul şi orele de start