Vestea pe care o aștepta Simona Halep. ”Au semnat managerul, avocatul și Darren Cahill”
Tennis Nitto ATP Finals - DJOKOVIC vs RUNE
Legendarul Boris Becker a lăudat revenirea pe teren a Simonei Halep: ”Mă bucur că a revenit!”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

VIDEO Halep - Kuznețova 5-7, 6-7. Eliminată după primul meci la Stuttgart

24.04.2014, 14:39

Simona Halep a fost eliminată încă de la primul meci pe care l-a disputat în turneul de la Stuttgart, în turul doi al competiției a cărei favorită 2 era fiind învinsă de rusoaica Svetlana Kuznețova, scor 7-5, 7-6 (7-4). Meciul a durat o oră și 39 de minute și a fost a patra dispută dintre cele două, scorul direct fiind acum 2-2.

halep infrangere
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Halep (22 ani), numărul cinci mondial, intrată direct în optimile de finală, a început excelent meciul şi a condus cu 5-2 în primul set, dar apoi nu i-a mai ieşit jocul, Kuzneţova a evoluat din ce în ce mai bine, a reuşit lovituri de senzaţie şi s-a impus cu 7-5.

În setul al doilea, după ce Kuzneţova a reuşit un break, pentru 2-1, Simona a cerut intervenţia antrenorului Wim Fissette, iar rezultatul s-a văzut imediat, jucătoarea noastră reuşind imediat un rebreak.

Simona Halep a avut o ocazie mare de a egala situaţia la seturi, dar a ratat trei mingi de set, la scorul de 5-4 în favoarea sa, pe serviciul adversarei. Setul a ajuns în tiebreak, după ce la 6-5 în favoarea ei, Simona a solicitat intervenţia medicului pentru o problemă la spate. Kuzneţova şi-a adjudecat tiebreak-ul cu 7-4 şi victoria cu 7-5, 7-6 (4).

Simona Halep va primi pentru participare un cec de 7.984 euro şi 55 puncte WTA, iar Kuzneţova va juca în sferturi cu sârboaica Ana Ivanovic (N. 9).

UPDATE: FINAL! Svetlana Kuznețova se impune cu 7-4 în tie-break. 7-5, 7-6 (7-4).

UPDATE: Setul al doilea se decide în tie-break. E 6-6 și Simona servește prima!

UPDATE: Simona a reușit să câștige game-ul pe propriul serviciu, apoi a cerut intervenția medicului, acuzând dureri la spate. Conduce cu 6-5 în setul doi.

UPDATE: INCREDIBIL! Simona Halep a avut trei mingi de break și de set consecutive, conducând cu 4-0 la 5-4 pe serviciul Kuznețovei, dar le-a ratat pe toate. Rusoaica a câștigat cinci puncte la rând și a egalat, 5-5.

UPDATE: Simona servește sigur și conduce cu 3-2. Kuznețova replică pe propriul serviciu cu un game la zero.

UPDATE: REBREAK SIMONA! E 2-2 în setul doi și românca are nevoie de o creștere a jocului, pentru a spera la decisiv.

UPDATE: Simona pare total descumpănită și-și pierde serviciul în game-ul trei al setului secund. Kuznețova are un break avans.

UPDATE: Jocul Simonei nu mai e deloc cel de la începutul partidei, astfel că adversara sa egalează la 1 în setul secund, fără prea multe probleme.

UPDATE: Simona Halep își face extrem de greu serviciul în primul game din setul secund, salvând o minge de break. Procentajul ei la primul serviciu a scăzut drastic, la doar 57%. Halep - Kuznețova 5-7, 1-0.

UPDATE: Probleme pentru Simona, care înainte de startul setului secund a mers la vestiare.

UPDATE: SET KUZNEȚOVA! Rusoaica a revenit de la 3-5 și serviciul Halep, a câștigat foarte ușor patru game-uri consecutive și primul set, 7-5, în 40 de minute.

UPDATE: Prima sincopă a Simonei. După ce a salvat prima dintre cele două mingi de break avute de Kuznețova, și-a pierdut serviciul la a doua și scorul e acum 5-4 în favoarea ei, cu rusoaica la serviciu.

UPDATE: Simona își face serviciul și conduce cu 5-2, după 23 de minute de la start.

UPDATE. BREAK SIMONA! Românca a fructificat prima șansă de a câștiga un game pe serviciul oponentei sale și conduce cu 4-2!

UPDATE: Kuznețova și-a făcut greu serviciul și a egalat la doi, în vreme ce Simona a câștigat din nou la zero game-ul pe serviciu propriu.

UPDATE: Kuznețova își face și ea serviciul, egalând scorul în primul set. Simona a câștigat apoi game-ul trei la zero, cu ultima minge fabuloasă, stop din alergare, la jumătate de metru de fileu, lovitură scurtă la care adversara ei n-a mai ajuns.

UPDATE 21:45: Simona Halep începe la serviciu disputa cu Svetlana Kuznețova. Simona câștigă primul game servind un as!

Etichete: simona halep , halep , svetlana kuznetova , stuttgart halep , halep kuznetova

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,7 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei
Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
ACORD! Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Mai lipsește doar semnătura
EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024

6.000.000€ pentru FCSB! Gigi Becali, gata să dea lovitura
becali
Anunțul la care nu se aștepta nimeni: Manchester City i-a găsit înlocuitor lui Pep Guardiola!
Bristol City v Manchester City - Carabao Cup - Semi Final - Second Leg - Ashton Gate
Ce a spus Gică Hagi despre Constantin Budescu, după ce "Magicianul" n-a rezistat decât 8 luni la Farul
CFR Cluj v Farul Constanta - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 30 Oct 2023
Ion Țiriac a spus clar ce se va întâmpla cu Simona Halep: ”Sunt mulți care vorbesc degeaba”
ion-tiriac
Când își va afla Simona Halep adversara din primul tur de la Madrid Open
Mutua Madrid Open - Day Seven
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Telefonul lui Gigi Becali i-a stabilit viitorul lui Vlad Chiricheș. Ce implicare a avut Mihai Stoica
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
"Salvaţi-ne, vă rugăm!". Cum a scăpat-o Ion Iliescu pe Steaua de la faliment
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Anunțul făcut de americani în cazul Simonei Halep cu aproape o lună înainte de Roland Garros