Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Simona Halep a revenit pe locul 3 WTA. 4 sportive din România sunt în TOP 100

halep locul 3

VIDEO Simona a sosit în ţară. "Serena mi-a spus că vrea să facă o poză cu mine, viitorul număr 1 mondial"

simona serena

VIDEO Cifrele Simonei din finală, în comparație cu cele din primul meci cu Serena: serviciul doi n-a mai ajutat-o

simona halep singapore

VIDEO Cele mai frumoase puncte din finala Turneului Campioanelor, ediția 2014

captura puncte halep williams

Andy Murray a câștigat turneul de la Valencia după ce a salvat cinci mingi de meci

Murray

VIDEO Andrei Pavel o încurajează pe Simona Halep: "Să-și vadă de drumul ei, Serena are 30 și ceva de ani"

sharapova halep fetele

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Liga Digi Sport

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Foto Provocarea zilei: găsește reprezentantul României din fotografia virală

Screenshot 2024-03-27 at 18.44.14

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Exclusiv Fotbalistul român suspendat un an...

FOTBAL:CS TUNARI-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA A-2-A CASA PARIURILOR (9.10.2023)

Italienii au văzut prestația lui Dennis...

FOTBAL:ROMANIA-IRLANDA DE NORD, AMICAL (22.03.2024)

Video Exclusiv ”Cei de la FCSB au luat o decizie...

Știri

Halep a încheiat anul 2014. "N-am gestionat bine situația. Va trebui să lucrez mai mult în sală, să fiu mai puternică"

halep serena singapore

Roger Federer a câștigat pentru a 6-a oară titlul la Basel și s-a apropiat și mai mult de locul 1 ATP!

goffin federer

VIDEO Serena i-a mulțumit Simonei Halep, după finala de la Singapore: “Ea m-a făcut o jucătoare mai bună!”

simona halep serena williams

VIDEO Halep a recunoscut cu fair-play succesul Serenei în finala de la Singapore

simona-declaratii-1

VIDEO Momentul decisiv al finalei de la Singapore: “A jucat bine la început și mi-am zis să mă relaxez!”

serena-decisiv

Horia Tecău a câștigat finala de dublu în turneul de la Valencia. Încă un pas spre Turneul Campionilor

tecau valencia

Wim Fissette, în al nouălea cer: "Sunt foarte mândru de Simona. E un final perfect"

simona fissette

Sezon de vis pentru Simona Halep! Prin calificarea în finală este sigură că va încheia anul pe locul 3 WTA

simona locul 3

Halep, prima jucătoare din România calificată în finală la Turneul Campioanelor

simonica victorioasa

VIDEO Simona nu se teme de un nou duel cu Serena: ”Sunt pregătită pentru orice, chiar dacă va fi mai concentrată!”

simona halep interviu-1

VIDEO Halep - Radwanska 6-2, 6-2! La o singură victorie de cel mai mare titlu al carierei

simona halep victorie radwanska

Florin Mergea, în semifinalele turneului de dublu de la Basel

florin mergea

VIDEO Serena și-a ieșit din minți și a făcut praf o rachetă în meciul cu Wozniacki

serena racheta

VIDEO Serena este în finală la Singapore! A învins-o pe Wozniacki la capătul unui meci dramatic

serena finala

VIDEO Simona Halep și Ana Ivanovic, schimbul turneului la Singapore! Reacție superbă a sârboaicei

puncte halep ivanovic

Nadal renunță la Turneul Campionilor, după ce a pierdut la Basel în fața unui puști de 17 ani, 124 ATP

nadal basel

VIDEO Adversara Simonei din semifinale s-a calificat cu doar o victorie și salvând trei mingi de meci

radwanska mingi meci 1

Simona, după ce a ajutat-o pe Serena să se califice în semifinale: “N-am vrut să o elimin, nu mi-e frică de ea!”

simona-declaratie

Serena e îndemnată să-i mulțumească Simonei pentru semifinale: “Ar trebui să o scoată la masă”

serena-simona masa

VIDEO Simona a reușit la Doha o revenire de senzație, cu Radwanska, rivala din semifinale de la Singapore

halep radwanska

Hagi: "Simona Halep este un idol, un model! Ne-a făcut pe toţi să fim mândri de ea"

hagi halep

Semifinalele Turneului Campioanelor: Halep - Radwanska (13:00), și S. Williams - Wozniacki (9:30)