Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Niciun sportiv român în primii 100 din lume. Hănescu a coborât 19 locuri în topul ATP

OFICIAL Simona Halep, pe locul 3 în topul WTA

halep nr 3

Rafael Nadal, primul jucător de tenis din istorie care câștigă cel puțin un Grand Slam în zece ani la rând

rafael nadal

Gabriela Szabo: "M-am simţit mândră că am putut s-o susţin din tribune pe Simona Halep"

simona halep tricolor

VIDEO Halep a fost primită pe covorul roșu la București. Le-a prezentat fanilor trofeul

sosire halep

Nadal l-a învins pe Djokovic în finala de la Roland Garros! Al 14-lea Grand Slam din carieră

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Ce au făcut suporterii FCSB-ului când Hromada era pe targă: medicii, semne disperate, jandarmii au folosit scuturile

hromada accidentare

Exclusiv Gigi Becali a spus numele jucătorului căruia îi plătește "salariu degeaba" de 3 ani la FCSB

gigi

Video Ce au făcut suporterii FCSB-ului când...

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

Știri

Halep, despre momentul decisiv al finalei: "Am crezut că o să se repete punctul"

Halep arbitru

VIDEO Stere Halep, tatăl sportivei: ”Nu pot exprima în cuvinte realizările Simonei!”

STERE HALEP

Simona Halep a fost lăudată și de antrenorul Fissette: "Prima ei finală de Grand Slam a fost excelentă!

bucurie Halep

VIDEO Halep a strâns în jurul ei românii din întreaga lume: ”Moral, am câștigat noi”

halep romania

Andy Murray va fi antrenat de Amelie Mauresmo pentru sezonul pe iarbă

amelie.mauresmo.murray

VIDEO Fotbalul românesc, la picioarele Simonei Halep: "Ne mândrim cu toții, ne-a făcut o bucurie"

simona halep meci sharapova

FOTO Simona Halep, aproape de o mare victorie! Imaginile zilei de la Roland Garros

Sharapova final

Momentul decisiv al finalei de la Roland Garros, la 4-4 în decisiv. Halep: ”Nu mi-am putut controla nervii!”

Cifrele care au decis finala. Halep a fost sclipitoare în setul doi, dar în decisiv a avut doar 3 lovituri câștigătoare

halep trofeu finala

Căpitanul tricolorilor, alături de Simona Halep. Marica: ”Mândru că sunt român!”

Halep, pe locul 3 atât la WTA, cât și la WTA Race. În topul pe 2014, lider este Maria Sharapova

Halep privește spre viitor: "A fost prima mea finală, sper să nu fie ultima!" Mesajul ei

halep sharapova discurs

Pere Riba şi Damir Dzumhur, în finala turneului BRD Arad Challenger

riba

Ioana Ducu și Loredana Roșca sunt campioane la junioare în proba de dublu la Roland Garros!

ducu rosca roland garros

Simona Halep a câştigat 7 titluri WTA din cele 12 obţinute de românce în ultimii şase ani

simona halep victorie

Wim Fissette, încrezător înaintea finalei: "Simona are avantajul fizic!" Recordul bătut alături de Halep

halepa wim

Prezentarea finalistelor de la Roland Garros! Simona e mai odihnită, a jucat cu trei ore mai puțin ca Sharapova

halep bun poza 1

Optimism de la managerul lui Halep înaintea finalei. Ruzici: "Va fi la cel mai înalt nivel!"

halep.alunecare.zgura

Alexandra Dulgheru s-a calificat în finala turneului de la Marsilia

alexandra duglheru

Clijsters vede asemănări între jocul ei și cel al lui Halep! "Ea dictează rivalei ce să facă"

kim clijstersw

Halep a pierdut finala de la Roland Garros, după un joc pasionant! Sharapova, campioană a doua oară

halep sharapova finala

Se știu semifinalele turneului Challenger de la Arad! Pouille - Riba și Dzumhur - Buchanan

Damir Dzumhur

Nadal şi Djokovic vor disputa duminică finala turneului de la Roland Garros

nole

Halep va juca a 12-a finală WTA! A câștigat 7 dintre ele, dar a pierdut-o pe ultima