Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Monica Niculescu a fost eliminată în primul tur la Tokyo, după 3-6, 2-6 cu Julia Goerges

Monica.Niculescu

Sorana Cîrstea este pe locul 31 WTA. Azarenka este lider la general, urmată de Sharapova și Radwanska

Sorana.Cirstea.2011

Simona Halep s-a calificat în turul 2 la Tokyo, după ce a trecut de spaniola Carla Suarez, scor 6-2, 6-3

Simona.Halep.Bruxelles.mai.2012

Jo-Wilfried Tsonga a câștigat turneul de la Metz. Francezul l-a învins în finală pe italianul Andreas Seppi

Tsonga.Metz.2012

Martin Klizan a câştigat la Sankt Petersburg primul său titlu ATP

Martin-Klizan-US-Open-joy 2820234

Victor Hănescu a câştigat turneul challenger de la Szczecin, Adrian Ungur a pierdut finala la Trnava

• 12:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc

vadim-stelea-digisport

Gică Popescu a spus cine este cel mai mare fotbalist român din toate timpurile

popescu mutu

Simona Halep nu a mai stat pe gânduri și a luat decizia în privința lui Patrick Mouratoglou

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

Știri

Ungur şi Hănescu s-au calificat în FINALELE de la Trnava şi Szczecin

Ungur-1.2.Adrian

Monica Niculescu a pierdut finala de dublu la Guangzhou. La simplu, a câștigat Su-Wei Hsieh

Învingătoarea Soranei Cîrstea, Laura Robson, prima britanică într-o finală WTA după 22 de ani

laura robson

Monica Niculescu s-a calificat în FINALA de dublu de la Guangzhou

monica niculescu afp

Sorana Cîrstea și Monica Niculescu, calificate în semifinale la Guangzhou

sorana cirstea jo

N-am scăpat de Finlanda. România poate juca iar cu nordicii în Cupa Davis, anul viitor

crivoi davis cup

Tecău va juca ultima oară cu Lindstedt în direct la Digi Sport

tecau usopen-1

Sorana Cîrstea, în turul doi al turneului de la Guangzhou

sorana cirstea 1

Horia Tecău se desparte de Robert Lindstedt în 2013. Românul va juca la dublu cu Max Mirnîi

tecau despartire

Victor Hănescu a urcat 17 poziții în clasamentul ATP

HANESCU

Clasament WTA: Fetele sunt în urcare. Sorana Cîrstea e pe locul 30

sorana-1

FOTO Andy Murray a fost uimit de primirea făcută de locuitorii din Dunblane, orașul său natal

murray dunblane

Ole! Spania este în finala Cupei Davis pentru a patra oară în ultimii 5 ani

david ferrer spania

UPDATE Victor Hănescu a câștigat turneul de la Banja Luka

hanescu-1.august.2012

CUPA DAVIS. Rusia a retrogradat din Grupa Mondială după 20 de ani! A fost eliminată de Brazilia

brazilia cupa davis

CUPA DAVIS: România - Finlanda 3-2. Victor Crivoi l-a învins în meciul decisiv pe Harri Heliovaara

victor crivoi purtat pe brate

Victor Hănescu s-a calificat în semifinale, la Banja Luka

victor-hanescu

CUPA DAVIS: România - Finlanda 2-1 Tecău și Mergea au învins la dublu

tecau mergea

Uzbekistanul ne poartă noroc. Irina Begu a cucerit primul trofeu WTA, la Tașkent. "Am câștigat cu serviciul"

irina begu

Cupa Davis:  Argentina- Cehia 1-1. Del Potro și Tomas Berdych țin meciul în suspans

del potro

Jarkko Nieminen: "Sincer să fiu, nu am ştiut la ce să mă aştept cu adevărat"

Jarkko Nieminen

Victor Crivoi face apel la public: " Apreciem cu toţii scandările, dar nu între serviciul unu şi doi"

crivoi

România-Finlanda 1-1 în Cupa Davis. Victor Crivoi a pierdut, dar Marius Copil a recuperat deficitul