Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Surorile Williams au declarat forfait pentru turneul de la Beijing

surori williams

Perechea Horia Tecău/Leander Paes e la înălțime. A ajuns în semifinalele de la Bangkok

tecau

Azarenka s-a retras din turneul de la Tokyo, Stosur a bătut-o pe Sharapova

azarenka tokyo

Rafael Nadal își amână revenirea: "Nu vreau să mai joc cu îndoieli"

rafa nadal

Simona Halep a fost eliminată în turul doi la Tokyo

halep tokyo

Victor Hănescu, locul 58 mondial. Românul este cel mai bun jucător din lume în turneele challenger

• 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

colaj ilie dumitrescu istvan kovacs

Cum a fost numit Istvan Kovacs de...

profimedia-0865395091

Știri

Victor Hănescu a urcat pe locul 58 ATP după câștigarea turneului de la Szczecin

hanescu-2.august.2012

Monica Niculescu a fost eliminată în primul tur la Tokyo, după 3-6, 2-6 cu Julia Goerges

Monica.Niculescu

Sorana Cîrstea este pe locul 31 WTA. Azarenka este lider la general, urmată de Sharapova și Radwanska

Sorana.Cirstea.2011

Simona Halep s-a calificat în turul 2 la Tokyo, după ce a trecut de spaniola Carla Suarez, scor 6-2, 6-3

Simona.Halep.Bruxelles.mai.2012

Jo-Wilfried Tsonga a câștigat turneul de la Metz. Francezul l-a învins în finală pe italianul Andreas Seppi

Tsonga.Metz.2012

Martin Klizan a câştigat la Sankt Petersburg primul său titlu ATP

Martin-Klizan-US-Open-joy 2820234

Sorana Cîrstea și Monica Niculescu, calificate în semifinale la Guangzhou

sorana cirstea jo

N-am scăpat de Finlanda. România poate juca iar cu nordicii în Cupa Davis, anul viitor

crivoi davis cup

Cupa Davis: Partidele din turul 1 al Grupei Mondiale

roger federer cupa davis

Maria Kirilenko, abandon la Seul. Pentru tenismena rusă sezonul s-a încheiat!

maria kirilenko

VIDEO EXCLUSIV Irina Begu: “După victoria de la Tașkent visez să revin cât mai repede în Top 50!”

irina begu-1

Sorana Cîrstea este în sferturi la Guangzhou. Va juca împotriva franțuzoaicei Alize Cornet, 48 WTA