Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Victor Hănescu s-a calificat în semifinale, la Banja Luka

victor-hanescu

CUPA DAVIS: România - Finlanda 2-1 Tecău și Mergea au învins la dublu

tecau mergea

Uzbekistanul ne poartă noroc. Irina Begu a cucerit primul trofeu WTA, la Tașkent. "Am câștigat cu serviciul"

irina begu

Cupa Davis:  Argentina- Cehia 1-1. Del Potro și Tomas Berdych țin meciul în suspans

del potro

Jarkko Nieminen: "Sincer să fiu, nu am ştiut la ce să mă aştept cu adevărat"

Jarkko Nieminen

Victor Crivoi face apel la public: " Apreciem cu toţii scandările, dar nu între serviciul unu şi doi"

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

colaj ilie dumitrescu istvan kovacs

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Știri

România-Finlanda 1-1 în Cupa Davis. Victor Crivoi a pierdut, dar Marius Copil a recuperat deficitul

marius copil decis

Irina-Camelia Begu s-a calificat în finală la Tashkent

irina finala

Irina Camelia Begu s-a calificat în semifinale la Tashkent

irina begu palermo

Victor Crivoi și Jarkko Nieminen deschid vineri balul la România - Finlanda, în Cupa Davis

Victor Crivoi

Begu și Niculescu au salvat cinci mingi de meci în sferturi, dar au pierdut apoi în semifinale, la Tashkent

begu niculescu

Juan Martin Del Potro e accidentat, dar joacă pentru Argentina în Cupa Davis

Juan Martin Del Potro-1

Murray: "Nu voiam să fiu eu primul care pierde 5 finale de Grand Slam"

murray bun

Murray l-a învins pe Djokovic şi e campion la US Open! E primul său titlu la un turneu de Mare Șlem

murray

După patru ani, Horia Tecău joacă iar pentru România: “M-am întors în Cupa Davis pentru fani“

horia tecau

Serena: “Să fii campion înseamnă în primul rînd să-ți revii după ce ai căzut. Eu am făcut-o de câteva ori”

serena.williams

Sorana Cîrstea a urcat pe locul 32 WTA, Azarenka rămâne în frunte!

sorana.cirstea.iulie.2012

Serena Wiliams a câștigat US Open pentru a patra oară, după ce a învins-o pe Victoria Azarenka în trei seturi, scor 6-2, 2-6, 7-5

serena us open

Sara Errani şi Roberta Vinci au câştigat la dublu feminin, la US Open

sara errani roberta vinci

Novak Djokovic și Andy Murray se întâlnesc în finala de la US Open

djoko murray prieteni

VIDEO Ungur a pierdut finala la Brașov după 3 mingi de meci! A fost învins de Andreas Haider-Maurer

adrian ungur pierde

Murray l-a învins pe Berdych și este în ultimul act la US Open. Finala a fost amânată pentru luni

Murray

Finala feminină de la US Open s-a amânat pentru duminică, din cauza ploii: Azarenka - Serena Williams

US.Open.ploaie

VIDEO Adrian Ungur s-a calificat în finală la Brașov, după 6-1 și 7-6 contra croatului Antonio Veic

Ungur.2.Adrian

Azarenka - Serena Williams, finala feminină de la US Open

azarenka

Fraţii Bryan au câştigat proba de dublu de la US Open şi au egalat recordul lui Newcombe şi Roche

fratii bryan

Adrian Ungur s-a calificat în semifinale la Brașov, după 6-0, 6-1 cu chilianul Aguilar!

adrian.ungur.august.2012

Victor Hănescu vrea să urce în primii 80 de jucători din lumen până la finele lui 2012: "Vreau să încep anul viitor cu turnee mari!"

Hanescu.zgura

VIDEO Victor Hănescu, eliminat în sferturi la Brașov. A pierdut dramatic în fața sârbului Boris Pashanski