Ultimele stiri

Video Gaz Metan - Hermannstadt 2-3. Calificare miraculoasă pentru sibieni, care vor juca finala cu Craiova

FOTBAL:GAZ METAN MEDIAS-FC HERMANNSTADT, CUPA ROMANIEI (10.05.2018)

Performanță istorică pentru Hermannstadt. Sibienii își continuă drumul de senzație în Cupa României, după ce au eliminat, pe parcurs, 4 echipe de primă ligă. După 1-0 în prima manșă a semifinalelor cu Gaz Metan Mediaș, divizionara secundă s-a impus și în retur

Video Nacho a dezvăluit ce i-a spus Pique, pe tunel, la pauza meciului dintre Barcelona şi Real Madrid

Pique

Un moment tensionat a avut loc la pauza meciului disputat pe Camp Nou, între Barcelona şi Real Madrid (2-2). Gerard Pique l-a provocat pe colegul său de la echipa naţională, Nacho, chiar pe tunel.

Video Suspendare imensă pentru Arda Turan. Și-a ieșit din minți și a adus aminte de episodul Ganea - Mudura

arda turan arbitru

Arda Turan (31 de ani) a primit o sancțiune imensă în Turcia: a fost suspendat 16 etape, după ce a agresat un arbitru asistent la ultimul meci jucat alături de Istanbul Bașakșehir (1-1 cu Sivasspor).

Kiki Bertens continuă să impresioneze la Madrid. După Wozniacki, a învins-o şi pe Sharapova

Mutua Madrid Open - Ziua 6

Kiki Bertens a pierdut primul set la ediţia din acest an a turneului de la Madrid, dar îşi continuă parcursul foarte bun din capitala Spaniei.

Video Cum au fost surprinşi Halep şi Cahill, după înfrângerea Simonei de la Madrid

Halep Cahill

Simona Halep a avut o stare neaşteptat de bună după eliminarea din sferturile de finală de la Madrid. Românca a fost surprinsă alături de Darren Cahill la un meci disputat pe tabloul masculin.

Video Anderlecht - Standard 1-3. Gazdele mai au șanse minime la titlu. Fostul dinamovist Fai, două intrări "criminale"

captura standard

Hagi, moment inedit la Viitorul: n-a știut cum să-și împartă jucătorii și i-a pus să tragă la sorți

Hagi Viitorul

Campioana României din sezonul trecut, FC Viitorul, se pregătește de meciul cu CSM Poli Iași, din penultima etapă a play-off-ului Ligii 1, dar nu îl va avea la dispoziție pe Alexandru Mățan, internațional U19. Prezența în lot a șeptarul constănțenilor s-a decis după o tragere la sorți, în urma căreia s-a decis că acesta va merge la echipa de tineret.

PSG scoate Realul din cursa pentru un fundaș de 17 ani. Francezii pun pe masă 50 de milioane de euro

sessegnon

Ryan Sessegnon este noua senzație a ligii secunde din Aglia, iar ofertele pe numele său nu au întârziat să apară. Englezul s-a remarcat în Championship, deși este fundaș stânga, și a reușit 15 goluri și 6 pase de gol în 49 de meciuri oficiale din acest sezon, pentru Fulham

Simona Halep poate pierde numărul 1 mondial. Toate scenariile, înainte de turneul de la Roma

Mutua Madrid Open - Day Five

Hegemonia Simonei Halep la Madrid s-a încheiat, odată cu înfrângerea suferită în faţa Karolinei Pliskova, iar românca riscă să piardă şi locul 1 WTA, odată cu tronul din capitala Spaniei.

"Schimbările de la Iaşi sunt ale lui Becali. Vă spun sigur!". Dezvăluirea făcută de un fost antrenor al Stelei

Dica Becali

Gigi Becali face schimbările la FCSB şi în mandatul lui Nicolae Dică. De acest lucru este sigur şi Sorin Cârţu, fostul antrenor al roş-albaştrilor. Tehnicianul e sigur că mutarea făcută la pauza meciului de la Iaşi (0-1) a fost comandată de finanţator. Atunci, Budescu şi Pintilii au fost înlocuiţi de Teixeira şi Nedelcu.

Video Exclusiv "Nu am fost capabilă azi"! Ce a simţit Simona Halep după on court coachingul cu Darren Cahill

Simona Halep

Simona Halep a părăsit turneul de la Madrid în faza sferturilor. Cea mai bună jucătoare a lumii a fost învinsă de Karolina Pliskova, 4-6, 3-6, şi a recunoscut la finalul meciului că adversara ei a riscat foarte mult şi jocul ei a fost aproape perfect.

Video Cine are cea mai frumoasă statuie, Ronaldo sau Ibra? Răspunsul lui Zlatan

statuie ronaldo

Zlatan Ibrahimovic va avea parte de o statuie, la fel ca și Cristiano Ronaldo. Invitat într-o emisiune, starul lui LA Galaxy a fost întrebat ce ar face dacă artistul care a stârnit zâmbete după ce a realizat bustul lui Ronaldo i-ar propune să-i facă și lui unul. Răzpunsul lui Ibra a fost unul pe măsură

Jocul Simonei s-a prăbușit cu Pliskova! Capitolul la care impresionase la Madrid, dar la care a lăsat de dorit în sferturi

VIDEO Simona Halep - Karolina Pliskova 4-6, 3-6. Liderul topului WTA a părăsit turneul de la Madrid în faza sferturilor de finală, iar înfrângerea contra Karolinei Pliskova a venit în meciul în care serviciul i-a funcționat cel mai slab din toate partidele disputate la ediția din acest an a întrecerii din capitala Spaniei.

Video Fai a scăpat fără "roşu" după o intrare criminală. Acum 2 ani, a fost aproape să-i rupă piciorul lui Stanciu

fai stanciu

Foto Bătăi și sânge înaintea finalei Cupei Ucrainei. Imaginile groazei, postate de fani

fani kiev ucraina

Finala Cupei Ucrainei, Dinamo Kiev - Șahtior Donețk, nu începuse, dar incidentele erau deja în toi. Mai exact, fanii celor două echipe, alături de cei de la Dnipro, au decis să organizeze un marș comun, care însă s-a terminat prost

"Mă simt uimitor. Nu credeam că o s-o bat". Prima reacţie a Karolinei Pliskova, după victoria cu Halep

Karolina Pliskova

Simona Halep a părăsit turneul de la Madrid în faza sferturilor. În direct la Digi Sport 2, cea mai bună jucătoare a lumii a fost învinsă de Karolina Pliskova, în două seturi, 4-6, 3-6.

Adversar surprinzător pentru Barcelona! Amical în Africa de Sud, miercurea viitoare

Barcelona v Villarreal - La Liga

FC Barcelona va juca un meci amical cu echipa Mamelodi Sundowns, campioana Africii de Sud, la Johannesburg, pe 16 mai, pentru a marca 100 de ani de la naşterea lui Nelson Mandela, a anunţat joi clubul din La Liga, pe site-ul oficial.

Video CSM Bucureşti a plecat după al doilea trofeu al Ligii Campionilor: "Nu mai avem răbdare"

csm bucuresti

Handbalistele lui CSM Bucureşti au plecat la Budapesta, iar emoţiile ating deja cote maxime.

Video Intervențiile lui Cahill n-au mai avut efectul de altă dată. Cum a reacționat Halep la a doua ședință pe teren

cahill halep

Video Simona Halep nu-şi apără trofeul la Madrid. Românca, eliminată de Karolina Pliskova în sferturi

collage Halep Pliskova

Simona Halep se va duela în sferturile de finală ale turneului de la Madrid cu ocupanta locului 6 WTA, Karolina Pliskova. Meciul va fi al doilea programat pe terenul central de la Caja Magica şi va fi transmis în direct de Digi Sport 2, joi, nu mai devreme de ora 15:00 (ora României).

Video Halep a pierdut primul set cu Pliskova, dar a câștigat cel mai frumos punct. Schimbul dominat autoritar

Halep Pliskova

Video Nu a scos un cuvânt! Ce s-a întâmplat cu Halep la on court coachingul cerut în primul set

captura simona cahill

Simona Halep a părut extrem de apăsată în primul set al partidei cu Karolina Plsikova. La 5-4 pentru adversară, numărul unu mondial a cerut un on court coaching. Dacă în trecut îşi exprima frustrarea în legătură cu jocul ei, de această dată Simona nu a scos un cuvânt.

Cale liberă pentru înlocuitorul lui Wenger. Francezul a anunțat când își va elibera biroul, după ultimul meci la Arsenal

Wenger

Arsene Wenger se pregătește de ultimul meci la Arsenal, clubul de care se va despărți la finalul acestui sezon, după 22 de ani de colaborare. Tehnicianul francez a spus când își va elibera biroul și a avut un mesaj pentru succesorul său.

Statistica uimitoare de la Madrid! Cât de bine a jucat Halep până în sfertul cu Pliskova

halep3

Simona Halep a avut un meci extrem de complicat la Madrid, în sfertul cu cehoaica Karolina Pliskova, însă statistica spune totul despre cât de bine a jucat românca pe durata întregii săptămâni în capitala Spaniei.

Caroline Garcia este prima semifinalistă a turneului de la Madrid

caroline garcia

Caroline Garcia s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Madrid, dotat cu premii totale în valoare 6.685.828 euro, după ce a învins-o pe Carla Suarez Navarro (Spania), numărul 25 mondial, cu 6-2, 6-3. Partida a fost transmisă ÎN DIRECT de Digi Sport.

Joachim Low, cel mai bine plătit selecţioner de la CM. Cine completează podiumul

low

Joachim Low este cel mai bine plătit selecţioner prezent la Cupa Mondială din această vară, din Rusia.

Fanii de la FCSB au găsit vinovatul! Becali, considerat principalul responsabil, dacă roș-albaștrii ratează titlul

becali fcsb

VIDEO CSM Poli Iași - FCSB 1-0. Înfrângerea suferită de FCSB la Iași i-a dat jos pe bucureșteni de pe primul loc în Liga 1 cu două etape înainte de final, iar supărarea este foarte mare în tabăra roș-albastră. Majoritatea fanilor care au votat pe site-ul digisport.ro consideră că Gigi Becali ar fi principalul vinovat, dacă FCSB nu va lua titlul.

Şumudică a refuzat o ofertă pe "bani grei", dar ar putea pleca de la Kayserispor. Anunţul făcut

sumudica1

Marius Şumudică este extrem de căutat, iar în vară am putea asista la o plecare a acestuia de la Kayserispor.

Video Craiova crede în revenire. "Trofeul rămâne aici", promit handbalistele din Bănie

handbal craiova

"Trofeul rămâne la Craiova!" Aceasta este promisiunea handbalisteleor aflate cu şansa istorică de a cuceri Cupa EHF. Returul se vede ÎN DIRECT la Digi Sport, vineri, de la 19:30.

Video Tamaş, acuzat de blat în Israel, după finala Cupei

tamas-autogol

Gabriel Tamaş a cucerit Cupa Israelului cu Hapoel Haifa, însă nu se poate bucura în linişte de trofeu.

• 11:00 Stirile Digi Sport
  • 11:15 Fotbal European
  • 12:00 Stirile Digi Sport
  • 12:15 Fotbal Club
  • 13:00 Stirile Digi Sport
  • 13:15 Digi Sport Special
  • 14:00 Stirile Digi Sport
  • 14:15 Digi Sport Special