Ultimele stiri

Xabi Alonso riscă opt ani de închisoare! Trebuie să achite și suma de 8 milioane de euro

XAbi ALonso

”Ia-l și bagă-l la pușcărie! Ce să-i faci omului?” Gigi Becali, despre Dan Petrescu înaintea meciului direct

dan petrescu genunchi

Etapa a doua a play-off-ului Ligii 1 propune cel mai așteptat meci al momentului, dintre CFR Cluj și FCSB, unul care se anunță extrem de încins. Dan Petrescu (50 de ani) va fi suspendat în Gruia, ceea ce înseamnă că va fi afectată comunicarea dintre antrenor și jucători pe durata celor 90 de minute. Totuși, ”Bursucul” va încerca să le dea indicații jucătorilor, dar asta nu-i deranjează pe oficialii roș-albaștrilor

Oficial! Catalanii au anunțat cât va lipsi Busquets. Mijlocașul, ”rupt” în meciul cu Chelsea

15211091857852

Reacţia lui Bratu, când a fost întrebat dacă Negoiţă vinde clubul Dinamo

Florin Bratu, antrenorul lui DInamo

Dinamo a început cu dreptul play-out-ul Ligii 1: victorie cu 3-0 în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş. Pe alb-roşiii îi aşteaptă sâmbătă de la 20:45, un meci în deplasare cu FC Botoşani, iar antrenorul Florin Bratu a susţinut o conferinţă de presă înaintea acestei dispute.

Live Video 3 meciuri din La Liga sunt în acest weekend EXCLUSIV pe digisport.ro

banner la liga

Exclusiv Contra n-a avut ochi pentru el. ”Merită din plin la naţională”

contrastoianromania

Cosmin Contra (42 de ani) a anunțat deja lista preliminară a fotbaliștilor din străinătate pe care se va baza pentru amicalele cu Israel și cu Suedia iar pe aceasta nu se regăsește și numele lui Adrian Stoian

Video PAOK riscă retrogradarea! "Ştiu ce simţiţi!" Ce a făcut Răzvan în faţa elevilor săi, după meciul nebun cu AEK

razvan lucescu-1

PAOK traversează un moment delicat, după scandalul de la derby-ul cu AEK Atena, în urma căruia campionatul din Grecia a fost suspendat pe termen nelimitat.

Darren Cahill cere schimbarea regulamentului WTA: ”Meciul nu trebuia să se joace”

Darren Cahill

Live Video 3 meciuri din Serie A Tim sunt ACUM EXCLUSIV pe digisport.ro

banner serie a

Exclusiv Ofertă de peste două milioane de euro pentru Ianis, refuzată de Gică Hagi

ianis hagi mihai stoica

Ianis Hagi a revenit la Viitorul, după un sezon şi jumătate la Fiorentina, dar fiul lui Gică Hagi ar fi putut pleca aproape imediat la o altă echipă, în schimbul unui preţ mai mare decât cele două milioane de euro pentru care a fost răscumpărat.

Exclusiv Lovitură pentru Becali: planul de zeci de milioane € se poate nărui. Anunţul făcut în direct la TV

gigi bani

Gigi Becali (59 de ani) visează să-și vândă ”perlele” din actualul lot al FCSB pe zeci de milioane de euro, dar acest lucru este aproape imposibil de realizat, cel puțin în anii care urmează. Visul de preamărire al finanțatorului

"Regina Bella a semnat!” Gullden va pleca de la CSM București

29216012_2074793452735251_4482186388871656220_n

Exclusiv Super transferurile aşteptate în fotbalul românesc: "Unul dintre ei va fi locomotiva!"

razvan ianis

Invitatul special al lui Dan Filoti la Digi Sport Matinal, în această dimineaţă, a fost celebrul impresar italian Pietro Chiodi. Agentul de jucători, care este un apropiat al lui Cristi Chivu şi îi reprezintă printre alţii pe Ştefan Radu, Vlad Chiricheş, Ciprian Tătăruşanu, Răzvan Marin sau Ianis Hagi

Video Un actor celebru de la Hollywood, în tribune la meciul Simonei Halep

Actorul, în tribune la meciul Simonei Halep

Avertismentul lui Bratu: "Trebuie să fim conştienţi unde jucăm, pentru că altfel vom avea probleme"

bratu botosani dinamo

Florin Bratu îşi avertizează jucătorii că trebuie să conştientizeze că evoluează în play-out, pentru a evita apariţia unor complicaţii. Deşi nu o spune clar, este evident că antrenorul lui Dinamo vorbeşte despre intrarea în lupta pentru evitarea retrogradării.

"Halep şi-a învins din nou cel mai dificil adversar, ea însăşi". Cum comentează americanii victoria cu Martic

halep indian wells

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Indian Wells, după un meci dificil cu Petra Martic, câştigat în trei seturi, scor 6-4, 6-7, 6-3. Totuşi, cea mai mare adversară a Simonei a fost, ca de atâtea ori, ea însăşi, consideră Tennis Magazine.

”Messidependenţa” se accentuează: un nou meci fantastic făcut de starul Barçei. Toate reacţiile

messi

Bărbatul care i-a spart vila lui Hagi din Pipera, prins în flagrant

Untitled

Video Momentul care a amintit de Miami. Halep şi Cahill, probleme de comunicare în timpul meciului cu Martic

Simona Halep și Darren Cahill, înainte de setul 3

Simona Halep a avut un meci mai dificil decât s-ar fi aşteptat în sferturile de finală de la Indian Wells, contra croatei Petra Martic, iar starea de nervozitate a liderului mondial a fost evidentă în special în startul setului decisiv.

Simona Halep a explicat ce s-a întâmplat în momentele tensionate cu Darren Cahill

Simona Halep și Darren Cahill

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Simona Halep a învins-o pe Petra Martic şi s-a calificat în semifinale la Indian Wells. Sportiva noastră a avut nevoie de 3 seturi pentru a trece de adversara din Croaţia, într-o partidă care a durat două ore şi 25 de minute şi a fost presărată cu mai multe momente tensionate.

Naomi Osaka a trecut surprinzător de Pliskova şi o va întâlni pe Simona Halep în semifinale

Osaka

Exclusiv Cea mai bună veste pe care Dică putea s-o primească înaintea meciului cu CFR Cluj

FOTBAL:ANTRENAMENT FC STEAUA BUCURESTI-MECI SS LAZIO, LIGA EUROPA (14.02.2018)

Nicolae Dică (37 de ani) a primit cea mai bună veste înaintea crucialului meci cu CFR Cluj, care se va disputa în etapa a doua a play-off-ului. Tehnicianul vicecampioanei a răsuflat ușurat când a aflat că se va putea baza pe Mihai Pintilii

Video Succes fantastic! Simona Halep e în semifinale la Indian Wells, după un meci foarte dificil

halep indian wells nou si bun

Simona Halep Indian Wells. Halep este la un singur pas de careul de aşi al competiţiei de la Indian Wells, câştigată în 2015. Simona o va întâlni în sferturi, în direct la Digi Sport 2, pe Petra Martic. Partida va avea loc cel mai probabil miercuri seară

Video Nervii Simonei au cedat în tie-break-ul setului secund

halep nervi

Nervii Simonei au cedat în tie-break-ul setului secund. După ce şi-a dat cu racheta în cap, sportiva noastră părea că şi-a găsit liniştea în joc, revenind de la 2-5 la game-uri.

Video Halep, după o victorie dramatică: "Nici nu ştiu cum am câştigat. Am luptat până la capăt, am refuzat să pierd!"

halep nou

Barcelona - Chelsea 3-0. Show total cu Messi și Dembele pe Camp Nou

messi barcelona 1

Barcelona nu a avut emoții în returul cu Chelsea, din optimile UCL! După 1-1 în Anglia, catalanii au învins cu 3-0 pe Camp Nou, ajungând în sferturile Ligii.

Video Halep şi Cahill, moment delicat. "Şi ce vei face în setul trei?"/ "Nimic"

halep cahill timeout

După un set secund în care a refuzat on court coachingul, Halep l-a chemat pe Cahill în debutul decisivului.

Foto Imaginea serii pe Camp Nou! Cum au fost surprinși Messi și Conte. Reacția italianului

Conte Messi

Leo Messi a făcut spectacol și cu Chelsea (3-0), a ajuns la 100 de goluri în Liga Campionilor, iar la final a fost felicitat inclusiv de Antonio Conte, italianul care a luat titlul în Anglia cu londonezii.

Iniesta nu o vrea pe Real în sferturile UCL. E la picioarele lui Messi după victoria cu Chelsea

Iniesta bucurie

Barcelona o poate întâlni pe Real Madrid în sferturile UCL, acolo unde a ajuns și o altă echipă din Spania, Sevilla. După ce echipa lui Valverde a eliminat-o fără emoții pe Chelsea, Andres Iniesta nu ar dori însă un duel cu rivala din Madrid și în Europa, după ce Barcelona a ajuns pentru a 11-a oară la rând în această fază din UCL.

Video Fără ajutorul lui Cahill, Halep şi-a dat cu racheta în cap. A avut, însă, puterea să revină singură

halep racheta cap

Darren Cahill nu a coborât din nou din tribună pentru un on court coaching prin care să îi readucă încrederea elevei sale. Halep nu a mai vrut să apeleze la australian, deşi a fost în reală dificultate în manşa secundă cu Petra Martic. S-a descurcat singură, gestionându-şi excelent emoţiile şi a întors de la 2-5 pentru a câştiga meciul.

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1