Ultimele stiri

Răzvan Marin, din nou titular. Charleroi- Standard 1-1

razvan marin

Standard Liege, cu Răzvan Marin integralist, a remizat pe terenul lui Charleroi, 1 la 1, şi a ratat şansa de a urca pe loc de play-off.

Rotariu, în formă excelentă! Un nou gol pentru Mouscron

rotariu

Dorin Rotariu îşi continuă prestaţiile foarte bune în Belgia, chiar şi fără Rednic. Mijlocaşul român a deschis scorul în Mouscron - Waasland-Beveren, în minutul 24.

Video Atletico Madrid - Athletic Bilbao 2-0. Două momente cum rar se văd la primul gol al gazdelor

digao

Atletico Madrid este singura echipa care tine pasul cu liderul Barcelona. "Los colchoneros" au ajuns la 55 de puncte, cu 7 sub catalani, după victoria cu 2-0 în duelul de pe teren propriu, cu Bilbao.

FSCB plăteşte pentru că nu şi-a luat portar. Andrei Vlad a greşit la goluri

planic

Dinamo- FCSB. Doar 20 minute a rămas tabela albă pe Arena Naţională. Nimic nu anunţa golul. Cristi Tănase i-a pasat calm lui Planic, dar sârbul a trimis neglijent spre propria poartă.

Spania - România 22-10. "Stejarii", doar cu şanse teoretice de a se mai califica la Mondiale

rugby-romania-germania-199

Naţionala de rugby a Spaniei a învins reprezentativa României cu scorul de 22-10 (13-3), în etapa a 2-a din Rugby Europe International Championship (REIC) 2018, într-o partidă disputată duminică la Madrid, tricolorii păstrând doar

Video Incidente la "Derby de Romania". Tensiuni în tribuna FCSB

bataie stelisti capt

Au fost tensiuni pe Arena Naţională. Echipele se aflau la încălzire, iar în tribuna FCSB au început frământările. Fanii echipei roş-albastre s-au înjurat cu susţinătorii echipei adverse şi i-au ameninţat că vor merge peste ei. Angajaţii forţelor de ordine au mers preventiv în zonă şi au oprit orice tentativă de răfuială.

Video&Foto "Când se unesc câinii, ziua învinge noaptea". Duelul celor două coregrafii în Dinamo - FCSB

dinamo fcsb coregrafie

Derby-ul fotbalului românesc a adus din nou în fața iubitorilor fotbalului duelul celor două galerii ale granzilor bucureșteni, care au oferit imagini spectaculoase din tribune, înaintea înfruntării de pe teren dintre cele două rivale.

Probleme mari pentru Miriuţă. Tehnicianul, pus într-o situaţie limită de conducere

plecare miriuta

Transferul lui Ionuţ Nedelcearu îl lasă pe Miriuţă fără soluţii. Doar doi jucători eligibili pentru regula U21 - Olteanu şi Dudea - au fost incluşi în lotul pentru derby-ul cu FCSB. Plecarea fostului căpitan la

CSM Poli Iaşi continuă drumul spre play-off. Stoican: "Putem face lucruri măreţe şi le merităm"

stoican calificare iasi play-off

CSM Poli Iaşi rămâne în cursa pentru play-off şi chiar e sigură de o clasare în primele şase locuri cel puţin până mâine, după ce a câştigat cu 2-1 în deplasare cu ACS Poli Timişoara.

Răzvan Lucescu, sărbătorit în vestiar de ziua lui. "Mi-au pus ulei și salată în păr"

Razvan Lucescu

Răzvan Lucescu a fost sărbătorit în vestiar de jucătorii lui PAOK. Au fost o mulțime de motive de petrecere. PAOK s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Lamia chiar în ziua în care antrenorul român a împlinit 49 de ani

Muguruza a terminat finala cu Kvitova cu un bandaj enorm pe picior

muguruza

Petra Kvitova, cap de serie numărul 16 şi locul 21 WTA, a câştigat turneul de la Doha, după ce a învins-o, duminică, scor 3-6, 6-3, 6-4, pe jucătoarea spaniolă Garbine Muguruza, a patra favorită şi locul 4 WTA. Iberica a sufer

Video Dinamo - FCSB 2-2. Roş-albaştrii au revenit în ultimele 10 minute şi au egalat în prelungiri

gol teixeira

Dinamo - FCSB LIVE VIDEO. Dinamo - FCSB este cel mai aşteptat meci al începutului de an, în Liga 1.

Un medaliat olimpic rus, implicat într-un posibil caz de dopaj la PyeongChang

dopaj oar

Un sportiv rus care participă la Jocurile Olimpice de la PyeongChang este implicat într-un posibil caz de dopaj cu meldonium, produs aflat pe lista de substanţe interzise, scrie AFP, care citează surse apropiate cazului.

Video Stanciu, gol la debutul oficial pentru Sparta! Românul a avut nevoie de cinci minute să marcheze

gol stanciu

Nicuşor Stanciu a reuşit în această seară primul său gol în tricoul lui Sparta Praga. Mijlocaşul a deschis scorul în minutul 5 al disputei de pe teren propriu cu Liberec. Cel mai scump jucător din istoria Spartei începe să arate că îşi justifică inv

Video Petra Kvitova a câştigat turneul de la Doha. Victorie în trei seturi cu Garbine Muguruza

kvitova victorie doha

Petra Kvitova a pus capăt serie excelente a liderului mondial Caroline Wozniacki. Jucătoarea din Cehia s-a impus în trei seturi şi va juca finala de la Doha împotriva lui Garbine Muguruza. Partida va fi ÎN DIRECT la Digi Sport 2, duminică, de la ora 17:00.

Video Napoli - SPAL 1-0. Echipa lui Chiricheș este iar lider în Italia

Napoli Spal

ÎN DIRECT la Digi Sport, Napoli a învins-o pe Spal cu 1-0 şi a redevenit lider în Serie A TIM.

Gică Popescu povesteşte cum a fost intimidat să semneze cu Steaua: "A apăsat un buton şi au intrat doi soldaţi"

gica popescu steaua

Gică Popescu este unul dintre puţinii jucători care au avut curajul să se opună transferului său la Steaua, în anii '80. "Baciul" a ajuns în Ghencea, în a doua jumătate a sezonului 1987/88, dar nu şi-a ascuns vreodată dorinţa de a reveni la Universitatea Craiova.

Exclusiv Încă un scandal la Astra! Un fost golgheter e amenințat că va fi dat afară

FOTBAL:ASTRA GIURGIU-JUVENTUS BUCURESTI, LIGA 1 BETANO (25,08,2017)

Astra Giurgiu se confruntă cu un nou scandal, după cazul lui Alex Ioniță, ajuns la CFR Cluj, după ce nu a mai vrut să continue în tricoul fostei campioane a României. Bogdan Chipirliu a fost sfătuit să-și rezilieze contractul cu Astra, însă atacantul, fost golgheter în liga secundă, nu a acceptat, iar acum ar putea să rămână fără echipă, în acest sezon, deoarece giurgiuvenii vor să-l pună pe liber.

"Nu mă interesează locul unu mondial!". Anunţul total neaşteptat făcut azi

halep pliskova

La 7 luni distanţă de când a devenit numărul unu mondial,

MM Stoica, atac la Vassaras înaintea meciului cu Dinamo. "Nu știu ce limbă vorbește, poate sirtaki"

mihai stoica

MM Stoica declanșat un adevărat război cu CFR Cluj, dar și cu șeful arbitrilor. Scânteia care a aprins din nou conflictul a fost meciul FCSB-CFR Cluj de etapa trecută, terminat 1-1

Video Fără emoţii! Federer l-a învins pe Dimitrov în mai puţin de o oră şi a câştigat turneul de la Rotterdam

federer dimitrov

Marele şi micul Federer se vor lupta pentru trofeu la Rotterdam. Roger l-a învins în două seturi pe Seppi, în timp ce Dimitrov a profitat de accidentarea bizară sufe

Video Keșeru e din nou pe val! Dublă de efect şi assist superb, în ultima victorie a lui Ludogorets

keseru zalgiris

Claudiu Keșeru este din nou într-o formă de zile mari. Duminică a marcat o dublă în prima repriză a meciului dintre Ludogorets și Slavia Sofia, din etapa a 21-a din Bulgaria, câștigat de campioni cu scorul de 4-1.

Video ”Nu se compară!” Dezvăluirile lui Adi Popa de când era doar suporter al Stelei și mergea la derby-uri

Adi Popa

Adrian Popa (29 de ani), mijlocașul celor de la Al Taawon, a rememorat cum erau derby-urile dintre FCSB și Dinamo

Video Real Sociedad - Levante 3-0. Trei goluri, din trei şuturi pe poartă

canales

Real Sociedad a învins-o cu Levante cu trei goluri marcate din tot atâtea şuturi pe poartă, în etapa a 24-a din La Liga. Xabi Prieto şi Juanmi au făcut meciul uşor pentru basci încă din prima repriză

Torino - Juventus 0-1. Alex Sandro i-a adus victoria campioanei în Derby della Molle

Torino Juve

Juventus a obţinut a şaptea victorie din ultimele opt meciuri contra lui Torino, scor 1-0 chiar pe terenul marii rivale.

Video ”Orfan de mingi!” Florin Andone, criticat aspru după eșecul cu Alaves

andone deportivo alaves

Florin Andone (22 de ani) a fost integralist sâmbătă seară, fără a se evidenția în vreun fel. Dimpotrivă, internaționalul român a avut o șansă de a marca, în minutul 17

Rapid - CSM Bucureşti 27-30. Victorie neaşteptat de dificilă a campioanei

CSM Bucuresti Rapid

CSM Bucureşti a dat ultimul test în deplasare înaintea marelui meci cu Gyor, din grupele Champions League.

Olimpia Satu Mare s-a retras din Liga a II-a şi a postat cum a fost prăduit clubul

Olimpia Satu Mare

Olimpia Satu Mare nu va mai continua sezonul în Liga a II-a din cauza gravelor probleme financiare, însă comisiile FRF continuă să lovească unul dintre cluburile de tradiţie ale României.

Alexandra Ianculescu, ultima la patinaj viteză la JO de iarnă. O japoneză a cucerit aurul

Kodaira

Românca Alexandra Ianculescu a încheiat pe locul 31, ultimul, la patinaj viteză pe distanţa de 500 de metri, la Jocurile Olimpice de iarnă de la PyeongChang.

Video Higuain, accidentare gravă cu Torino! A urmărit restul partidei cu ochii în lacrimi