Ultimele stiri

Gnohere e pe val la FCSB și marchează din orice poziție! ”Am mai avut un astfel de sezon la Charleroi”

gnohere-4

Harlem Gnohere este unul dintre cei mai în formă jucători de la FCSB în acest sezon.

Încă un premiu pentru Simona Halep, la final de an

halep-4

Simona Halep, numărul 1 WTA, a fost desemnată cea mai bună jucătoare de tenis din România în 2017 în cadrul galei anuale organizate de Federaţia Română de Tenis.

Video La Coruna - Leganes 1-0. Andone şi Pantilimon, rezerve

lopez

Deportivo La Coruna, cu fotbaliştii români Florin Andone şi Costel Pantilimon

Situaţie incredibilă la Bayern! A titularizat în meciul de azi un antrenor de la Academie. Ce s-a întâmplat

starke1

Bayern s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la Frankfurt, însă partida va rămâne în memoria tuturor pentru un fapt inedit: bavarezii s-au văzut nevoiţi să îl titulari

Naționala României, gata de meciul cu Cehia! Ultimele amănunte din tabăra fetelor lui Ambros

Romania handbal avion

După o calificare așteptată în optimi, România se pregătește acum de partida cu Cehia, de luni seara.

Video PSG - Lille 3-1. Mbappe a marcat la trei zile după ce a fost desemnat al şaptelea fotbalist al lumii

psg lille

Paris Saint Germain a reluat seria victoriilor în Ligue 1 în meciul cu Lille, de pe Parc des Princes.

E gata!? Bale s-a înţeles cu Perez să plece de la Real

bale1

Gareth Bale s-a înţeles cu preşedintele lui Real, Florentino Perez, să poată pleca la finalul a

Cod roșu la FCSB! Ce le-a transmis Dică jucătorilor înaintea partidei de la Botoșani

antrenament steaua

FCSB se află la cinci puncte în spatele celor de la CFR Cluj

Video Acuzat de blaturi, un jucător al Brăilei se apără și anunță: "Merg în Justiție! Blatiștii l-au făcut pe el antrenor"

Rosu Braila

Unul dintre jucătorii Brăilei acuzat de blaturi chiar de antrenorul Alin Pânzaru, Costel Roșu (32 de ani), s-a apărat la Fotbal Club, precizând că totul este o invenție.

Video Hagi e optimist înaintea meciului cu FCSB: "Mergem să facem un meci mare"

hagi viitorul chiajna

Gică Hagi e mulţumit de evoluţia Viitorului contra Concordiei Chiajna, pe care a învins-o cu 3-0, şi e încrezător înaintea ultimului meci din 2017, contra FCSB-ului.

Marele Kareem Abdul-Jabbar, critici dure la adresa lui Trump

trump

Relaţia dintre fostul mare baschetbalist, Kareem Abdul-Jabbar (70 de ani) şi preşedintele S

Criză fără precedent la Dortmund! Borussia nu a mai trecut de 13 ani prin asta, iar Bosz e ca și demis

Dortmund Bremen

După 2-3 cu Real Madrid, în ultima etapă a grupelor Ligii Campionilor, Borussia Dortmund a dat semne că își revine, chiar dacă pierduse meciul de pe Bernabeu.

Spectacol total la Glory 49. Koprivlenski şi Baya, învingători la Amsterdam

glory amsterdam

A fost spectacol la ultima gală de kickboxing a sezonului, transmisă de Digi Sport. Atmosfera a fost încinsă la Rotterdam, în Glory 49.

Țucudean, după dubla cu Chiajna: ”Nu trebuie să plecăm din țară, ci să creștem nivelul campionatului intern”

tucudean-1

Viitorul s-a impus clar în fața celor de la Concordia Chiajna cu scorul de 3-0. Victoria echipei lui Hagi a fost adusă de dubla lui George Țucudean

Video Conducătorul Brăilei își susține antrenorul, după acuzele de blaturi: "Am avut certitudinea că e ceva putred în vestiar"

Braila Liga 2

Scandal imens la Brăila, acolo unde antrenorul, dar și conducătorul Auraș Brașoveanu își acuză doi jucători de blaturi. După ce Alin Pânzaru i-a pus la zid pe Roșu și Iosofache, Brașoveanu confirmă declarațiile tehnicianului și trage un semnal serios de alarmă despre situația de la Brăila.

Cehia, o echipă combinativă, fără extreme şi cu poarta plină. Analiza adversarei României din optimile CM

cehia1

Cehia nu a învins niciodată România la o competiţie oficială. Dar, până în 2001, nici Angola nu o făcuse. După care a căpătat gust de sânge din Carpaţi şi ne-a bătut iar, la Jocurile Olimpice, anul trecut

Pachuca s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial al cluburilor

pachuca

Echipa mexicană CF Pachuca s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale a cluburilor după ce a trecut de formaţia marocană Wydad Casablanca cu scorul de 1-0 (0-0,

Video Panică la Ovidiu! Un jucător al lui Hagi a suferit o comoție. Ambulanța a pătruns imediat pe teren

Lopez comotie

VIDEO Viitorul - Chiajna. Viitorul a făcut o repriză perfectă în fața Chiajnei, a condus cu 2-0 la pauză, însă Hagi nu a avut parte de liniște în repriza secundă.

Real Madrid a scris istorie în prima repriză! Din 1987 nu a mai păţit Sevilla aşa ceva

real sevilla

Real Madrid a realizat cea mai bună repriză a sezonului contra Sevillei, cu care se afla la egalitate de puncte înaintea partidei directe de pe Bernabeu.

Niculescu a răspuns invitaţiei lui Miriuţă. Cum îl vor primi fanii în Ştefan cel Mare

niculescu

Claudiu Niculescu nu a refuzat invitaţia lui Vasile Miriuţă de a bea o cafea înaintea meciului direct.

VIDEO Juventus - Inter 0-0, în Derby d'Italia! "Nerazzurrii" rămân lideri în Serie A

juve inter

Au mai rămas doar câteva ore până la cel mai încins Derby d'Italia din ultimii ani. Juventus şi Inter se luptă pentru supremaţie în Serie A în direct la Digi Sport 2,

West Ham - Chelsea 1-0. Cel mai slab meci al sezonului și repriză dezastruoasă pentru oaspeți

Chelsea West Ham

Chelsea a făcut un pas greșit pe care puțini îl anticipau. Oamenii lui Conte au pierdut pe terenul codașei West Ham, scor 0-1.

Sărbătoare înainte de meci. Cristiano Ronaldo a prezentat fanilor lui Real al cincilea "Balon de Aur"

Cristiano

Cristiano Ronaldo a sărbătorit alături de fanii lui Real Madrid al cincilea "Balon de Aur" din carieră, primit joi, la Paris, într-o ceremonie organizată la Turnul Eiffel.

Exclusiv După aproape un an, Săndoi revine în fotbalul românesc. Prima reacție după ce a ales să pregătească un club de tradiție

Sandoi

La 52 de ani, Emil Săndoi va antrena din nou, după o pauză de an. Fostul mare fotbalist al Universității Craiova o va antrena pe FC Argeș, echipă pentru care a jucat în România între 1996 și 1998.

Mascherano pleacă de la Barcelona pe un salariu de trei ori mai mare

mascherano 1

Fotbalistul Barcelonei a decis să ia calea Super Ligii din China pentru a prinde mai multe jocuri în picioare înainte de Campionatul Mondial din 2018.

”Dacă e să fim eliminați, mai bine să fim de o echipă de top!” Ce adversar vrea Dică în ”16”-imile Europa League

dica steaua

FCSB a pierdut ultimele două meciuri din Grupa G, dar tot a reușit calificarea în ”16”-imile Europa League

Video Cutremur în fotbalul românesc! Declarații incendiare: "Au fost niște blatiști ordinari! Niște nenorociți"

bani minge

Cutremur în fotbalul românesc! Un antrenor şi-a făcut praf jucătorii.

”Parcă îl luasem pe Larie și l-am pus atacant!” Dică n-a mai suportat să fie criticat și a răbufnit

larie man steaua

FCSB a pierdut ultimul meci din faza Grupei G, cel contra elvețienilor de la Lugano, disputat pe Arena Națională, scor 1-2

Putem spera! Atuurile României la Mondiale. "E vorba de disciplină de fier"

romania2

Ramona Farcău a vorbit în direct la Digi Sport Matinal despre atuurile pe care România le are la Campionatul Mondial.

Ryan Giggs îl poate antrena pe Gareth Bale! Fosta legendă a lui United urmărește postul de selecționer