Chipciu a dezvăluit cum a reușit Contra să-i emoționeze pe jucători. ”Poveste în care m-am regăsit!”

chipciu romania khazahstan

Alexandru Chipciu nu s-a numărat printre marcatorii partidei de pe ”Ilie Oană”

Video&Foto Lobonț a început deja munca în noul rol la națională. Apariție inedită în tribune! ”Avem mult de lucrat ca echipă”

lobont 1

România - Kazahstan. Convocarea lui Bogdan Lobonț pentru dubla României cu Kazahstan și Danemarca a ridicat numeroase semne de întrebare în ultimele săptămâni. Portarul cu 85 de meciuri în poarta primei reprezentative nu a intrat în lot, dar muncește din greu în folosul tricolorilor, lucru observat încă din primele minute ale partidei cu kazahii, de la Ploiești.

Video Muntenegru - Danemarca 0-1. Nordicii au nevoie de un punct cu România, pentru a-și asigura locul 2

eriksen

Aflate în lupta pentru calificare, Muntenegru şi Danemarca au oferit un meci strâns, cu puţine faze de poartă.

Video Anglia - Slovenia 1-0. Kane a marcat în prelungiri și gazdele și-au asigurat biletele pentru CM 2018

kane

Anglia s-a calificat la Cupa Mondială după ce s-a impus cu 1-0 în fața Sloveniei.

Debut la națională pentru "noul Budescu". "A fost incredibil, dar eu pot fi cel puțin ca el pe teren"

budescu ionita

VIDEO România - Kazahstan 3-1. Victoria României cu Kazahstan, la meciul de debut al lui Cosmin Contra în postura de selecționer, a mai adus o premieră la prima reprezentativă: Alexandru Ioniță 2 a bifat prima apariție sub tricolor.

Video ”Mi-am pierdut vocea în minutul 30!” Haios, Contra a tras primele concluzii după debutul său la națională

ccontra

La finalul partidei de la Ploiești, de pe ”Ilie Oană”, Cosmin Contra

Video Scoția - Slovacia 1-0. Nemec a fost titular. Oaspeții au cedat pe final, în inferioritate numerică

scotia

Cu dinamovistul Nemec titular în atac, Slovacia a pierdut pe final în Scoția (0-1), însă ambele echipe păstrează șanse pentru baraj.

Video Probleme pentru Chiricheș. I-a sărit iar umărul și a terminat meciul chinuit de dureri

chiriches umar-1

VIDEO România - Kazahstan 3-1. Vlad Chiricheș a încheiat cu dureri mari meciul României cu Kazahstan, după ce a suferit o recidivă a accidentării la umărul stâng. Articulația i-a sărit din nou în timpul jocului, la fel cum pățise la Napoli, în urmă cu aproape o lună, când primele verdicte erau crunte.

Budescu s-a distrat cu kazahii: ”Nu am vrut să demonstrez nimic. M-am simțit bine”

budi

VIDEO. România - Kazahstan 3-1. Constantin Budescu a fost omul meciului de debut al lui Cosmin Contra la echipa națională. Jucătorul de 28 de ani a marcat primele două goluri ale partidei și a scos și penalty-ul din care și-a trecut în cont dubla.

Video Irlanda de Nord - Germania 1-3. Campioana lumii, calificată cu 9 victorii în 9 etape. Gazdele, la baraj

irlanda de nord- germania 1-3

Germania a clarificat apele în Grupa C a preliminariilor europene pentru Cupa Mondială din 2018. Echipa lui Joachim Low a învins cu 3-1 în Irlanda de Nord şi s-a calificat la turneul din Rusia, acolo unde își va apăra trofeul cucerit în 2014. Gazdele, în schimb, îşi vor juca şansa la baraj.

Evoluția lui Budescu l-a entuziasmat pe MM. ”Iar i-a spart Budi oglinda unuia”

budescu

Constantin Budescu a făcut spectacol în meciul dintre România și Kazahstan.

Alarmă la Barcelona: Suarez nu poate scăpa de operație, după afecțiunea apărută în urma ultimului meci cu Real

suarez accidentar

În ciuda startului excelent reușit de Barcelona, forma lui Luis Suarez a avut de suferit în actualul sezon, iar nouarul uruguayan a răbufnit la ultimul meci (3-0 cu Las Palmas VIDEO), când, după o ratare în prelungiri, și-a rupt tricoul și a părăsit pur și simplu terenul.

Protest al fanilor la meciul cu Kazahstan. Conducerea FRF, luată la țintă

RPS 3254 1

România - Kazahstan. Echipa națională a jucat ultimul meci acasă în această campanie de calificare pentru Mondialul din Rusia.

Video Herr Daum, te uiți? Dublă în 5 minute pentru Budescu. A scos și un penalty. ”One man show” la Ploiești

zzzaza RPS3916

România - Kazahstan. Constantin Budescu a demonstrat că merită cu prisosință să se afle la echipa națională, acolo unde nu a fost selecționat de Christoph Daum.

Video Fază superbă de atac a tricolorilor! Chipciu a ratat din poziție ideală

OCAZIE CHIPCIU

România - Kazahstan. Minutul 18 al partidei de la Ploiești a adus o fază superbă de atac a tricolorilor, care putea duce la deschiderea scorului.

Exclusiv Dică i-a găsit postul lui Teixeira. ”Acolo dă cel mai bun randament”

teixeira

Nicolae Dică i-a găsit cea mai bună poziție lui Filipe Teixeira

Chelsea și Liverpool se luptă pentru starul pe care PSG îl dă afară în iarnă. A intrat pe fir și Inter Milano

conte klopp

Cheltuielile majore o obligă pe Paris Saint-Germain, campioana transferurilor din această vară, să și vândă jucători. Chelsea și Liverpool au pornit deja pe urmele unuia dintre mijlocașii pe care liderul din Ligue 1 l-a anunțat deja că poate pleca la iarnă.

Video România - Kazahstan 3-1. E altceva cu Budescu! Mijlocașul FCSB ”a dat recital” la debutul lui Contra! A marcat și Keșeru

budescu grozav romania

Cosmin Contra se află în fața primului său meci în calitate de selecționer al României, în partida cu Kazahstan, din această seară, de la Ploiești.

Foto A plecat Ronaldo la război? Portugalia a zburat cu un avion militar în Andorra

avion militar

Cristiano Ronaldo și toate starurile Portugaliei sunt obișnuite să zboare în condiții de lux, dar asta nu s-a întâmplat la plecarea spre Andorra, acolo unde lusitanii joacă în preliminariile CM 2018.

Video Ostapenko a învins-o pe Cîrstea şi va reedita finala de la Roland Garros, cu Simona Halep

ostapenko cirstea

Sorana Cîrstea o întâlnește pe Jelena Ostapenko în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier Mandatory de la Beijing, vineri, 6 octombrie, de la ora 09:30, într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 2 și LIVE VIDEO&TEXT pe www.digisport.ro și m.digisport.ro.

Video Armenia - Polonia 1-6. Instrucție la Erevan! Leșii au făcut spectacol și sunt tot mai aproape de CM 2018

lewandowski goluri

Polonia a făcut spectacol la Erevan. Lideri în Grupa E, jucătorii lui Adam Nawalka

Moment inedit! Grozav i-a cerut tricoul lui Mutu, în 2012, iar acum a ajuns numărul 10 la națională

mutu grozav

Gicu Grozav, pe urmle idolului său. Jucătorul celor de la Karabukspor a devenit noul număr 10 al echipei naționale

"U" Cluj Napoca - CSM Satu Mare 64-75. Revanșă ratată după eliminarea din Cupă

baschet fete

Meci spectaculos în prima etapă din noul sezon al Ligii Naționale de baschet

Video&Foto Incendiu în Rusia, la un stadion aflat în construcție pentru Cupa Mondială

incendiu stadion rusia

Vești îngrijorătoare au apărut joi din Rusia, gazda Cupei Mondiale din 2018, chiar în ziua debutului penultimei etape din preliminariile europene: un incendiu a izbucnit la un stadion aflat în construcție, care va găzdui meciuri la turneul final de anul viitor.

Burleanu așteaptă să vadă o nouă față a echipei naționale. ”Pentru noi este un nou început”

Burleanu vrea încă un mandat la FRF

România - Kazahstan. Răzvan Burleanu este încrezător în noua echipă națională și speră ca noul selecționer, Cosmin Contra

”Am văzut o schimbare la el!” Jucătorul din lotul roș-albaștrilor care l-a impresionat pe Dică

bucurie steaua 2

Nicolae Dică (37 de ani) este mulțumit de stadiul în care se află roș-albaștrii în acest moment

Iniesta ia atitudine în premieră în disputa separării Cataloniei de Spania

iniesta barcelona

Andres Iniesta, căpitanul de la Barcelona, și-a exprimat pentru prima dată poziția în cea mai "fierbinte" problemă a momentului în Catalonia și a făcut apel la dialog între guvernul Spaniei şi conducătorii provinciei care dorește să devină independentă.

Video Gafă impardonabilă! Armenii s-au făcut de râs la faza celui de-al doilea gol al lui Lewandowski

armenia gafa

VIDEO Armenia - Polonia. Minutul 24 al meciului dintre Armenia și Polonia, din etapa a 9-a a Grupei E din preliminariile europene pentru Cupa Mondială din 2018, a adus un moment rar întâlnit la un nivel atât de ridicat.

Video Lewa e cel mai tare! A devenit golgheterul all-time din istoria Poloniei

robert lewandowski

VIDEO Armenia - Polonia. Robert Lewandowski a făcut spectacol în meciul dintre Armenia și Polonia. A reușit o dublă în prima repriză și a devenit astfel cel mai prolific jucător din istoria leșilor.

”Nu doar steliștii trebuie să se teamă!” Oltenii au identificat principala lor contracandidată la titlul de campioană

mitrita

Devis Mangia a tras concluziile la finalul turului din sezonul regulat al Ligii 1

• 19:00 Etapa 6 Superliga: Hermannstadt-Petrolul
  • 19:45 LIVE Stirile Digi Sport
  • 20:00 Etapa 6 Superliga: Hermannstadt-Petrolul
  • 21:00 LIVE Fotbal Club
  • 21:45 Etapa 6 Superliga: Universitatea Craiova-CFR Cluj
  • 22:30 LIVE Fotbal Club
  • 22:45 Etapa 6 Superliga: Universitatea Craiova-CFR Cluj
  • 23:45 LIVE Fotbal Club

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)