Ultimele stiri

Cristiano Ronaldo i-a comunicat decizia sa inclusiv căpitanului lui Real Madrid

ronaldo real madrid

Șansele ca Cristiano Ronaldo să se răzgândească în privința plecării de la Real Madrid sunt destul de mici. Acesta i-ar fi comunicat decizia sa inclusiv căpitanului echipei, Sergio Ramos, potrivit jurnaliștilor spanioli de la emisiunea ”Golazo de Gol”.

Video Polonia - Suedia 2-2. Echipa țării gazdă a evitat eliminarea de la Euro U21 în prelungiri

polonia

ÎN DIRECT la Digi Sport, Polonia a început perfect meciul cu Suedia de la Europeanul sub 21 de ani. Moneta a deschis scorul din pasa lui Kownacki. Stepinski a ratat apoi golul deschiderii.

FCSB l-a găsit pe noul Toşca! Ideea lui Reghe, pusă în aplicare de Dică

momcilovic tosca

FCSB pare să spună "stop transferurilor", cel puţin în compartimentul defensiv, acolo unde sunt cele mai mari probleme. Deşi în acest moment vicecampioana îi are în lot apărători centrali doar pe Bălaşa şi Larie, roş-albaştrii sunt mai degrabă d

Video Meciul principalei favorite de la Mallorca Open, întrerupt în setul decisiv

pavlyuchenkova mallorca

Partida dintre principala favorită a competiţiei, Anastasia Pavlyuchenkova, şi Sara Sorribes Tormo a fost întreruptă în setul al treilea din cauza întunericului.

Fundașul polonez dorit de Dică la FCSB și-a găsit echipă

wilusz

Acesta a semnat pe trei ani cu fosta vicecampioană a Rusiei, care a fost eliminată de Manchester United în optimile de finală ale Europa League, în sezonul recent încheiat.

Video Paul Anton, la un pas de La Liga: "Va fi un duel încrâncenat, cum sunt toate în liga a doua"

anton baraj

Paul Anton atacă promovarea în La Liga cu Getafe. Echipa mijlocaşului împrumutat de la Dinamo va disputa, miercuri, primul meci al "dublei" pentru promovare cu Tenerife.

Presa din Italia și Germania anunță transferul lui Douglas Costa

douglas costa-2

Douglas Costa va ajunge, cel mai probabil, la Juventus, în această vară, după ce Bayern Munchen, conform informațiilor publicate de Gazzetta dello Sport și Bild, a acceptat oferta de 40 de milioane de euro făcută de către torinezi.

Record în ultimii 10 ani! Doar 118 străini au jucat în Liga 1, în sezonul recent încheiat

dinamo stranieri

Regula jucătorului U21 a fost criticată iniţial, dar roadele ei se văd după un singur sezon.

Video Victorie în două seturi pentru Dominic Thiem, în primul său meci pe iarbă din 2017

thiem halle

Partide mult mai disputate în primul tur al turneului de pe iarba de la Halle. Al doilea favorit în Germania, Dominic Thiem a avut un meci mai greu decat se astepta, împotriva lui Maximilian Marterer.

Video Slovacia U21 - Anglia U21 1-2. Britanicii au întors rezultatul după pauză și speră la calificare

anglia

Meci dramatic în grupa A de la Campionatul European de tineret. ÎN DIRECT la Digi Sport, Anglia a fost condusă la pauză de Slovacia, dar a întors scorul şi continuă să spere la calificare.

Hanca râde de FCSB: "Se întăreşte de vreo doi ani şi nu câştigă nimic. Îi batem cu toate transferurile pe care le-au făcut"

fotbal-cfr-dinamo-067

Duelul replicilor pe axa FCSB-Dinamo a început deja. Sergiu Hanca nu se sperie de transferurile efectuate de rivali şi e convins că trupa din Ştefan cel Mare îi va pune m

Daniel Popa vrea să se răzbune pe Dinamo: ”Nu prea am avut șanse. Vreau să marchez contra lor”

daniel popa

Acesta din urmă a venit sub formă de împrumut de la Dinamo și le-a pus gând rău ”câinilor” încă din prima zi în Moldova.

Mihai Nistor s-a calificat în sferturile de finală la Campionatul European de box din Ucraina

mihai nistor

Mihai Nistor s-a calificat în sferturile de finală ale categoriei +91 kg, la Europenele de la Harkov (Ucraina), după ce l-a învins la puncte pe armeanul Gurgen Hovhanisian (decizie 4-1).

Video Polonia a remizat cu Suedia, Anglia a învins Slovacia. Toate echipele din grupa A păstrează șanse de calificare

colaj toate

Campionatul European de tineret din Polonia continuă la Digi Sport cu două meciuri extrem de interesante. De luni seara începe etapa a doua, cu meciurile din grupa A.

Video "Fratele mai mare" Dică l-a impresionat pe Tănase: "Vom juca mult mai ofensiv"

dica-8

"Dică e ca un frate pentru noi, dar în afara terenului", a dezvăluit Florin Tănase. Acesta

Manchester City pregătește o ofertă uriașă pentru Aubameyang

aubame

Manchester City se pregătește să intre în cursa pentru obținerea semnăturii lui Pierre-Emerick Aubameyang, după ce transferul atacantului gabonez la Paris Saint-Germain nu mai e atât de sigur cum părea în momentul încheierii sezonului.

Astra a pierdut primul amical al verii, împotriva campioanei din Kosovo, după ce a condus cu 2-0 la pauză

astra amical

Astra Giurgiu a pierdut primul amical disputat în Slovenia. Fosta campioană a României a fost învinsă de Trepca 89, scor 2-4.

Video Tricolorii rămân optimişti deși au ratat o nouă calificare la Europene: "Mergem la următorul turneu"

handbal romania

Tricolorii sunt însă optimișiti optimişti deși sunt departe de performanțele din trecut. Naţionala României este de patru ori campioană mondiala.

Un jucător din Liga 1 s-a scos la vânzare pe Facebook: "Free player, numărul 10, preţ acceptabil"

FC BOTOSANI - PANDURII TARGU JIU 13

Dragoş Firţulescu s-a despărţit în această vară de Pandurii şi, deşi nu are încă o ofertă concretă de la un club din Liga 1 sau din străinătate, nu şi-a pierdut deloc simţul

Steaua a decis unde îşi va desfăşura meciurile de "acasă" în sezonul 2017-2018. Inconvenient major pentru fani

ghencea2

Marius Lăcătuş a pus punct speculaţiilor privind viitoarea "casă" a Stelei. Chiar dacă stadionul "Ghencea" va fi dărâmat şi construit din temelie pentru Euro 2020, noua echipă îşi v

Dani Alves, tot mai aproape de plecarea de la Juve. Întâlnire între club şi agentul jucătorului

reziliere dani alves

Dani Alves este tot mai aproape să se despartă de Juventus după un singur sezon. Agentul brazilianul are o întâlnire cu oficialii bianconerilor, pentru a discuta condiţiile separării.

Australia - Germania 2-3. Situația de la Cupa Confederațiilor după prima etapă din faza grupelor

germania australia

Reprezentativa Germaniei, campioana mondială en titre, a învins formaţia Australiei cu scorul de 3-2 (2-1), la Soci, într-un meci din Grupa B a Cupei Confederaţiilor la fotbal

Video Victorie cu emoții pentru Svitolina, în primul tur de la Birmingham

svitolina birmingham

Probleme pentru a cincea jucătoare a lumii, Elina Svitolina, pe iarba de la Birmingham. A doua favorită a turneului a avut nevoie de trei seturi (6-2, 5-7, 6-3) pentru a trece de Heather Watson, numărul 126 WTA.

Arbitrajul video nu rezolvă controversele. Gol validat după un posibil henț, la Cupa Confederațiilor

var aus ger

În timpul meciului Australia - Germania, de la Cupa Confederațiilor, arbitrul american Mark Geiger a avut nevoie de ajutorul asistenților video la al doilea gol marcat de ”canguri”.

Viitorul lui Donnarumma, deja stabilit!? Cine e aproape să obţină semnătura goalkeeper-ului de 18 ani

donna

Viitoarea destinaţie a lui Gianluigi Donnarumma, portar care nu care nu s-a înțeles cu Milan în privința prelungirii contractului care va expira peste un an, pare din ce în ce mai clară. Presa din Vest anunţă la unison că Manchester United e marea favorită să obţină semnătura puştiului italian.

Video Debut în forță la Queen's pentru Tsonga și Dimitrov. Kyrgios a abandonat

dimitrov queens

Turneul ATP din seria 500 de la Queen's Club a început lui cu victoriile categorice ale lui Jo-Wilfried Tsonga și Grigor Dimitrov.

Video Jucătorii FCSB-ului, impresionaţi de ce a reuşit Becali: "Avem atac stelar!"

tanase alibec

Investițiile făcute de Becali l-au impresionat și pe decarul FCSB-ului. Fotbalistul cumpărat de ros-albastri de la Viitorul în 2016 are concurență serioasă dar e multumit

Toţi oamenii lui Raiola! Pogba a sărit în apărarea lui Donnarumma

pogba donnarumma

Mijlocaşul lui Manchester United, Paul Pogba, a sărit în apărarea lui Gianluigi Donnarumma, care este insultat şi chiar ameninţat, după ce a decis să nu accepte oferta de prelungire a contractului cu AC Milan.

Franţa şi Germania revin în calendarul CM de Formula 1, în 2018

f1 franta

Marile Premii ale Franţei şi Germaniei vor revini în calendarul Campionatului Mondial de Formula 1 în sezonul 2018, a anunţat FIA

Continuă mișcările de trupe în Copou. Poli Iași s-a despărțit de 6 jucători

plecari iasi

Echipa de fotbal CSM Poli Iaşi a anunţat că s-a despărţit de încă şase jucători aflaţi în lotul său în sezonul trecut. Site-ul oficial al moldovenilor a fost cel care a facut precizarea

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1