Ultimele stiri

Luis Enrique, savuros: ”Lionel Messi e decisiv și când stă acasă și mănâncă”

messi enrique

VIDEO Real Madrid - Barcelona 2-3. Lionel Messi a strălucit pe Santiago Bernabeu, deşi venea după o serie de şase El Clasico în care nu înscrisese nici măcat o dată.

Video Juventus - Genoa 4-0. Torinezii îşi continuă marşul triumfal spre al şaselea titlu la rând

juve genoa

Juventus defilează în drumul spre un nou titlu de campioană în Serie A TIM, al şaselea la rând. Bianconerii au învins Genoa cu 4-0 pe teren propriu şi au în acest moment 11 puncte avans faţă de AS Roma, care urmează să joace luni seară cu Pescara.

Video Spectacolul din El Clasico, dus la un alt nivel! Reluarea spectaculoasă a golului lui Casemiro

casemiro

VIDEO Real Madrid - Barcelona 2-3. Pe lângă golurile spectaculoase înscrise pe Santiago Bernabeu, și transmisia urmărită de miliarde de fani a avut momente pe care i-a lăsat pe telespectatori cu gura căscată.

Video Fabulos! Messi a ajuns la golul 500 pentru Barcelona, după ce a marcat în prelungiri și a decis El Clasico

Messi 500

Catalanii au obținut o victorie senzațională pe ”Bernabeu”, prin al doilea gol marcat de Lionel Messi, în minutul 90+2.

Video Ramos, eliminat în ”El Clasico”, după un fault ”criminal” asupra lui Messi

ramos messi bun

”Galacticii” au condus, după golul marcat de Casemiro

Fotbalist căzut inert pe gazon, salvat în ultima clipă de la moarte! Clipe de groază în Liga a 4-a

collage-andrei-catana-infarct-1

Un simplu meci din Liga a 4-a, disputat între echipele Crişul Aleşd (locul 11) şi CS Diosig Bihardioszeg

Mama lui Andy Murray a reacționat! ”Știu exact unde aș planta acele flori”

judy murray

Ilie Năstase a încercat să aplaneze conflictul iscat în acest weekend și le-a trimis flori celor din echipa de Fed Cup a Marii Britanii. Mama lui Andy Murray, Judy, nu a fost însă impresionată de gestul lui ”Nasty”, postând un mesaj pe contul personal de Twitter.

Dramă în fotbalul turc. Un internaţional ceh a fost găsit mort în casă

rajtoral sinucidere

Un fotbalist al echipei Gaziantespor, Frantisek Rajtoral, a fost găsit mort în locuinţa sa din Gaziantep, informează cotidianul Hurriyet.

Video Messi, primul gol în ”El Clasico”, după 580 de minute! L-a depășit pe Alfredo Di Stefano și în La Liga

messi navas gol

Lionel Messi (29 de ani) a restabilit rapid egalitatea în El Clasico

Video Kiel şi PSG au luat o opţiune importantă pentru calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor

kiel handbal

Handbaliştii de la Kiel şi PSG au luat o opţiune importantă pentru calificarea în Final Four-ul Champions League, după victoriile de duminică seară.

Bale a rezistat doar 36 de minute, în El Clasico! Accidentarea a recidivat

bale

VIDEO Real - Barcelona. Gareth Bale a făcut tot posibilul pentru a fi apt de joc în El Clasico, dar nu a rezistat pe teren decât 36 de minute, fiind înlocuit în minutul 39 cu Asensio.

Video Madrilenii puteau primi penalty, în minutul 2, după un duel între Ronaldo și Umtiti!

ronaldo2

”Galacticii” au început în forță partida

Video Marcelo l-a umplut de sânge pe Messi, dar a scăpat de cartonașul roșu

messi sange

VIDEO Real Madrid - Barcelona. Lionel Messi a fost umplut de sânge în minutul 20 al partidei de pe Santiago Bernabeu, după ce a primit o lovitură în plină figură de la Marcelo.

Video VakifBank este pentru a treia oară campioana Europei la volei feminin

liga campionilor volei

Trofeul Ligii Campionilor la volei feminin merge la Istanbul.

Stade Francais - Bath 28-25. Francezii s-au calificat în finala Challenge Cup

stade francais

Ultimul act din Challenge Cup va fi unul anglo-francez.

Năstase, apărat de conducerea FCSB! ”Mă doare când un om de o asemenea valoare e criticat de români”

ilie nastase rou gbr

Directorul sportiv al celor de la FCSB, Mihai Stoica, a sărit în apărarea lui Ilie Năstase, după ce căpitanul nejucător al echipei României de tenis feminin a avut o ieșire nervoasă

Video Ponor și Drăgulescu au scris istorie la Europenele de la Cluj, dar viitorul gimnasticii este sumbru

grecuponordragulescu

România şi-a depăşit obiectivul la Europenele de la Cluj

Declarația zilei îi aparține Monicăi Niculescu, după meciul Simonei Halep

SCO 0759

Monica Niculescu spune că a trăit o experienţă interesantă aflându-se pe bancă la meciul Simonei Halep şi zice că jucătoarea din Constanţa a jucat excelent în meciul cu Johanna Konta, că nu a avut ce să-i reproşeze. Ea a precizat râzând că nu i-ar fi reproşat nici dacă ar fi trebuit.

Video&Foto Haos în Franța! Fanii lui Saint-Etienne au intrat la un meci cu porțile închise

fani St Etienne 2

Partida de duminică din Ligue 1, dintre Saint-Etienne și Rennes (1-1), a fost programată cu porțile închise, din cauza incidentelor provocate de suporterii "verzilor".

Video Exclusiv Ca pe vremuri! Rapid old-boys și Steaua 2006 au făcut spectacol, într-un meci cu 13 goluri

oldboys

Daniel Pancu a făcut spectacol la un meci în scop caritabil al foştilor rapidişti contra foştilor stelişti.

Video Anderlecht - Brugge 2-0. Chipciu a fost titular și a ratat o ocazie mare în repriza secundă

chipciu bun

Derby-ul FCSB - Dinamo s-a mutat în Belgia: Nicuşor Stanciu şi Alexandru Chipciu se reîntâlnesc cu Dorin Rotariu într-un meci important pentru lupta la titlu

Video Pentru prima oară în carieră, Guardiola poate termina un sezon fără trofeu

pep trofeu

Pentru prima oară în cariera sa de antrenor, Pep Guardiola ar putea încheia un sezon fără a cuceri vreun trofeu.

Irina Begu: ”Dacă a spus asta, trebuie să fie penalizat. Cu toții îl știm pe domnul Năstase”

begu nastase

Irina Begu susține că afirmaţiile făcute de Ilie Nãstase după tragerea la sorţi către căpitanul nejucător al Marii Britanii, Anne Keothavong

Britanicele s-au simțit jignite, dar consideră că România a meritat victoria în Fed Cup

watson fed cup

Componentele echipei de Fed Cup a Marii Britanii consideră că România a meritat victoria

Alibec a fost pedepsit de Reghecampf! ”Mai are multe de învățat!”

alibec schimbare

Denis Alibec (26 de ani) n-a scăpat nepedepsit

Rivaldinho e deja "câine"! Mesajul în limba română al brazilianului după egalul dramatic cu Craiova

Rivaldinho-1

Rivaldinho se simte excelent la Dinamo, iar după golurile marcate în victoriile cu Astra (2-1) și CFR Cluj (2-0), brazilianul a devenit un om important pentru Contra.

Alarmă la Atletico! Anunțul făcut azi de agentul lui Griezmann

griezmann-3

Antoine Griezmann este unul dintre cei mai buni atacanți ai momentului, iar ofertele pentru francez de la Real Madrid și Manchester United nu au întârziat să apară.

Anunțul făcut de antrenorul dorit în locul lui Șumudică! ”Am început negocierile”

sumudica-6

Nicolae Dică este favoritul lui Dani Coman pentru a-l înlocui pe Marius Șumudică, în eventualitatea în care tehnicianul Astrei nu va rămâne la conducerea campioanei și în sezonul următor.

Video Derby londonez în finala Cupei Angliei. Arsenal a învins-o în prelungiri pe Manchester City

arsenal fa cup

Finala Cupei Angliei din acest an va fi o afacere londoneză. Arsenal s-a impus cu 2-1 în faţa lui Manchester City, după prelungiri, şi s-a calificat în ultimul act, unde o va întâlni pe Chelsea.

Tensiuni la nivel înalt la Real Madrid. Căpitanii, ”la cuțite” cu Florentino Perez

capitani real madrid

Real Madrid e aproape să încheie un sezon aproape perfect, fiind în cărți pentru câștigarea titlului în La Liga, dar și calificată în semifinalele UEFA Champions League.

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1