Ultimele stiri

Video Kerber, liderul mondial, învinsă de Pavlyuchenkova în finala de la Monterrey

kerber monterrey

Anastasia Pavlyuchenkova este noua campioană de la Monterrey. Jucătoarea din Rusia a câștigat în trei seturi finala cu liderul WTA, Angelique Kerber.

Busquets, OUT. Schimbă sistemul Luis Enrique? Marea dilemă înaintea meciului cu Juventus

luis enrique-2

Marți seara, Juventus o întâlnește pe Barcelona în prima manșă a sferturilor UEFA Champions League, într-o zi în care se va mai juca un alt meci tare: Borussia Dortmund - Monaco.

Video Noi transferuri la FCSB. ”Vreau să iau tot ce e mai bun din play-off. Iau de la Dinamo, Astra, Craiova și Viitorul!”

gigi

Gigi Becali, patronul roș-albaștrilor, era extrem de mulțumit

Vinales, a doua victorie a sezonului în MotoGP

vinales rossi

Spaniolul de la Yamaha, Maverick Vinales, a câştigat Marele Premiu al Argentinei la MotoGP, pe circuitul de la Termas de Rio Hondo.

Video Lazio - Napoli 0-3. Victorie categorică a trupei lui Sarri în derby-ul etapei din Serie A

insigne napoli

Napoli, cu Vlad Chiricheş doar rezervă, şi-a consolidat locul de pe podium în Serie A cu un succes pe Stadio Olimpico din Roma, 3-0 cu Lazio.

PSG - Guingamp 4-0. Dubla lui Cavani păstrează campioana la 3 puncte în spatele liderului Monaco

cavani-1

PSG a avut emoţii doar în prima repriză a meciului cu Guingamp. Cavani a semnat cea mai mare ocazie: a nimerit bara, iar la pauză scorul a fost 0-0.

Căpitanul FCSB-ului vede titlul la orizont: "Avem prima şansă"

alibec-3

Denis Alibec e sigur că FCSB are prima şansă în bătălia pentru titlu după victoria cu 1-0 contra lui CS U Craiova.

Exclusiv ”Am vrut să-i desfac contractul de muncă!” Muniru a primit 40.000 de euro amendă și va fi dat afară

jucatori steaua

Sulley Muniru a fost titular la Severin

Mulţescu pune tunurile pe arbitrul Avram: "Scandalos. 99 la sută le-a dat lor"

multescu-2

Gheorghe Mulţescu îl consideră vinovat pentru eşecul lui CS U Craiova contra lui FCSB pe arbitrul Marius Avram.

Exclusiv Alibec nu mai e numărul 1! Becali: ”Gnohere e mai bun, Denis nu face faza defensivă

gnohere-1

VIDEO Craiova - FCSB 0-1. Harlem Gnohere a marcat golul decisiv al partidei de la Severin, iar patronul roș-albaștrilor, Gigi Becali, a făcut o declarație total neașteptată la finalul meciului.

Video ”Îi mulțumesc lui Niță pentru că mi-a scos limba!” Ivan, impresionat de gestul portarului

ivan craiova

Partida de la Severin a avut parte de un moment terifiant

Gnohere nu e mulțumit cu reușita decisivă: "Trebuia să marchez trei goluri"

gnohere fcsb

Harlem Gnohere a fost eroul celor de la FCSB în victoria cu 1-0 contra lui CS U Craiova, de la Drobeta Turnu Severin.

Reghecampf: ”Sulley nu s-a ridicat la nivelul jocului. Am câștigat un alt jucător”

reghe flash

VIDEO Craiova - FCSB 0-1. Echipa lui Laurențiu Reghecampf a obținut un succes foarte important în lupta pentru titlu. După victoria de la Severin, roș-albaștrii au un avantaj de două puncte în fața Viitorului.

Niță, marcat de accidentarea lui Ivan! ”Am văzut că nu mai reacționează”

c nita

FCSB a reușit să se impună cu 1-0 în fața celor de la CS U Craiova și a rămas pe prima poziție în Liga 1, cu două puncte mai mult decât Viitorul.

Duckadam le răspunde celor de la Craiova, după ce a fost jignit în programul de meci

DUCKADAM

FCSB s-a impus cu 1-0 în fața celor de la CS U Craiova, însă roș-albaștrii au fost jigniți de către olteni în programul împărțit pe stadion înaintea jocului

Video Daria Kasatkina a câştigat turneul de la Charleston, primul succes din carieră

kasatkina

Jucătoarea rusă de tenis Daria Kasatkina, locul 42 WTA, a câştigat, duminică, turneul de la Charleston (SUA),

Video Cristina Neagu o duce pe Buducnost la un pas de un nou Final Four în Liga Campionilor

cristina neagu

Buducnost e cu un pas în Final Four-ul Ligii Campionilor, după victoria la scor în faţa lui Larvik, din manşa tur a sferturilor.

Video Derby decis de arbitru? Oltenii au cerut penalty când scorul meciului cu FCSB era 0-0

csu craiova steaua

CS U Craiova a solicitat un penalty la scorul de 0-0 al derby-ului cu FCSB, de la Drobeta Turnu Severin.

România a promovat în a treia divizie a CM de hochei. Victorie în meciul decisiv cu Spania

hochei romania

România a promovat în Grupa B a Diviziei I a Campionatului Mondial de hochei pe gheaţă, după ce a surclasat Spania, scor 6-0.

Video&Foto Sora lui Ivan a ajuns și ea la ambulanță. Accidentarea fratelui a șocat-o

collage IVAN

VIDEO CSU Craiova - FCSB. Momente de panică în derby-ul etapei a 5-a a play-off-ului, în meciul dintre CSU și FCSB care se dispută la Severin

Video Metz - Gyor 32-31. Eşec-surpriză al maghiarelor în sferturile Ligii Campionilor

metz gyor

Cotată cu prima şansă la câştigarea Ligii Campionilor, Gyor are emoţii în privinţa calificării în Final Four-ul de la Budapesta.

Muniru n-a profitat, după ”scandalul” cu Tănase! Decizia lui Reghe din prima repriză a meciului cu oltenii

muniru reghe

Laurențiu Reghecampf a decis să-l titularizeze ca mijlocaș central pe Sulley Muniru

Video&Foto Sperietură mare la Severin. Ambulanța a intrat pe gazon, după cotul primit de Ivan de la Bălașa

ivan

VIDEO Craiova - FCSB. În minutul 34, s-a lăsat liniștea la Severin. Mihai Bălașa l-a lovit cu cotul în pomete pe Andrei Ivan, iar acesta a rămas întins pe gazon, la o fază în care arbitrul Marius Avram nu a fluierat nimic.

Video Craiova a avut ocaziile primei reprize! Oltenii ratează din toate pozițiile

jazvic

CS U Craiova a irosit primele două ocazii importante ale derby-ului etapei a cincea din play-off-ul Ligii 1, cu FCSB.

Real Madrid a pus ochii pe următorul ”galactic”! Afacere între două cluburi imense

kante chelsea

Real Madrid a pus ochii pe una dintre marile revelaţii ale ultimelor două sezoane din Premier League, N'Golo Kante.

Leicester, prima înfrângere de la plecarea lui Ranieri

evertyon

Leicester City a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-4, de Everton, într-un meci din etapa a 32-a a campionatului englez

Video Scandal între Hagi și Camora la pauza meciului dintre CFR și Viitorul!

c hagi camora

VIDEO CFR - Viitorul. Echipa lui Gică Hagi încearcă să obțină un succes la Cluj pentru a nu pierde contactul cu FCSB,

Obiectivul lui Hagi pentru finalul sezonului: "Toate echipele vor să ajungă acolo"

gica hagi

Gică Hagi e foarte mulţumit de egalul de la CFR Cluj, scor 0-0, care menţine Viitorul la cinci puncte în faţa ardelenilor lui Vasile Miriuţă.

Video CS U Craiova - FCSB 0-1. Gnohere a marcat la Severin, iar roș-albaștrii s-au distanțat la două puncte de Viitorul

bucurie gnohere

Cel mai interesant meci al etapei a cincea din play-off-ul Ligii 1, CS U Craiova - FCSB va avea loc duminică, la Severin și va putea fi urmărit ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la 20:30.

Contra nu e deranjat că Budescu va juca luni seară. ”Să ne luptăm cu cei mai buni!”