Ultimele stiri

Pentru prima dată, Reghecampf a titularizat împotriva Astrei toți jucătorii veniți de la Giurgiu

enache boldrin amorim alibec

În meciul de pe Arena Națională, din etapa a patra a play-off-ului Ligii 1, Laurențiu Reghecamp i-a trimis pe teren, din primul minut, pe toți jucătorii transferați de la echipa din Giurgiu.

Video Fenerbahce - Barcelona 68-65. Turcii au avut nevoie de prelungiri pentru a depăși dezamăgirea sezonului

fener - barcelona

Victorie importantă pentru Fenerbahce, în tentativa de a avea un adversar accesibil în play-off-ul Euroligii masculine de baschet. În ultima etapă din sezonul regulat, turcii au avut viaţă grea cu Barcelona, una dintre dezamăgirile acestei ediții, dar au învins, în cele din urmă, cu 68-65.

Video Pur şi simplu minunat! Alibec, assistul sezonului: rabona perfectă pentru Tănase

alibec bun

Meci fabulos făcut de Alibec în tricoul FCSB. În ceva mai mult de 30 de minute, golgheterul de anul trecut al Astrei a punctat de două ori şi a oferit un assist de zile ma

Video Faza de la care astralii au "luat foc"! Opriți din drumul către un gol de neratat, pentru un ofsaid inexistent

ofs

VIDEO FCSB - Astra. Minutul 16 al derby-ului etapei a 4-a din play-off-ul Ligii 1 (început la ora 20:30) a adus una dintre cele mai controversate faze ale partidei, pentru că jucătorii Astrei au fost opriți de brigada de arbitri dintr-o fază iminentă de gol, deși reluările au arătat că nu se punea problema unui ofsaid.

Video&Foto Rapid a revenit în Liga Națională! Cea mai dulce înfrângere într-un derby cu Dinamo, serbată în tribune, cu fanii

rapid 7

Echipa de handal feminin a Rapidului revine pe prima scenă, după o absență de un an. Promovarea a fost obținută cum nu se putea mai frumos: după un derby "pe muchie de cuțit" cu Dinamo, chiar în sala din Șoseaua Ștefan cel Mare.

Video Irina Begu s-a calificat în ”sferturi” la Charleston, după o victorie impresionantă în fața lui Stosur

begu charleston

Irina Begu (33 WTA) continuă ÎN DIRECT la Digi Sport 2 aventura pe zgura de la Charleston. De la ora 18:00, a 10-a favorită a competiției o va întâlni pe australianca Samantha Stosur

Reacţia lui Hagi, după eşecul contra Craiovei! Florinel Coman, criticat

viitorul 2

CS Universitatea Craiova a învins neaşteptat liderul Viitorul, scor 1-0 (0-0), joi seara, în deplasare, la Ovidiu, într-un meci din etapa a patra a fazei play-off a Ligii I de

Video Craiova lui Mulțescu a reușit surpriza etapei: "Am avut multe improvizații, dar ăsta e paradoxul fotbalului"

multescu-1

VIDEO Viitorul - CS Universitatea Craiova 0-1. Primul gol din acțiune marcat în ultimele 5 meciuri i-a adus Craiovei o victorie extrem de importantă pe terenul Viitorului, chiar în prelungirile partidei de la Ovidiu.

Mateiu e surprins de golul marcat cu Viitorul: ”Abia aștept să văd reluarea! Să dau eu așa frumos?!”

alexandru mateiu

Alexandru Mateiu a adus victoria oltenilor, la Ovidiu, printr-un gol marcat în prelungirile meciului. La final, mijlocașul echipei antrenate de Gigi Mulțescu s-a declarat surprins de execuția sa.

Daum, pe picior de plecare? Dan Petrescu a confirmat că a purtat discuţii cu FRF

daum 1

Chiar dacă în faţa presei l-a apărat de fiecare dată pe Daum, vorbindu-se la un moment dat de prelungirea contractului selecţionerului independent de soarta actualei campanii de calificare, Burleanu se pare că a tatonat deja alte piste.

"Pele" joacă în liga a III-a! Golgheterul all-time al Rapidului în Europa refuză să agaţe ghetele în cui

buga

"Pele" din Giuleşti e vedetă în liga a treia. Fostul golgheter all-time al Rapidului din cupele europene, Mugurel Buga, face spectacol la micuţa AFC Hărman.La mai bine d

Nadal va rata un duel cu Djokovic în Cupa Davis, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Nadal tenis

Novak Djokovic, revenit pe terenurile de tenis după o accidentare la un cot, îl va întâlni pe Albert Ramos-Vinolas în meciul de deschidere al întâlnirii din sferturile de finală ale Cupei Davis, dintre echipele Serbiei şi Spaniei.

Foto Isco, prins în ofsaid! Imaginea cu sigla Barcelonei care i-a scandalizat pe fanii Realului

isco barcelona

VIDEO Leganes - Real Madrid 2-4. Fanii lui Real Madrid s-au arătat scandalizați de o imagine publicată de Isco pe rețelele de socializare, în care apare sărbătorind victoria cu Leganes alături de prietenii săi și o pungă de chips-uri inscripționată cu numele, culorile și sigla rivalei Barcelona.

Tensiuni mari la CSA? Talpan, taxat de superiori. Comunicatul oficial

ta

Superiorii lui Talpan l-au taxat pe acesta, într-un comunicat de presă oferit spre media în această după-amiază. Colonelului CSA Steaua i se impută că nu a respectat regulile

Simeone ar putea avea o absență de marcă la marele derby cu Real

Gameiro

Sâmbătă, de la ora 17:15, ÎN DIRECT la Digi Sport, Atletico Madrid va juca marele derby cu Real, pe Santiago Bernabeu. Diego Simeone ar putea să nu se bazeze pe unul dintre cei mai importanți jucători din atac, Kevin Gameiro.

Morata, ironic la adresa lui Chelsea: ”Dacă mă tot sună Conte, înseamnă că are vechiul meu număr”

alvaro morata

Alvaro Morata a vorbit într-o manieră ironică despre o posibilă plecare la Chelsea, acolo unde s-ar putea reîntâlni cu fostul său antrenor de la Juventus, Antonio Conte.

Exclusiv A tras Deac cartea câștigătoare atunci când a refuzat FCSB? "Acolo nu are nici siguranța numelui!"

becali argaseala fcsb

Transferul lui Ciprian Deac la FCSB a devenit o adevărată "telenovelă" a acestei primăveri, după ce Gigi Becali l-a anunțat ca și transferat la echipa bucureșteană, apoi fotbalistul a ales să rămână la CFR Cluj.

Prima reacţie a lui Deac în legătură cu semnarea unui nou contract cu CFR

deac-4

Așa cum digisport.ro v-a anunțat încă din această dimineață, transferul lui Ciprian Deac la FCSB a picat, lucru recunoscut și de patronul roș-albaștrilor, Gigi Becali. Mijlocaşul nu a semnat însă

Video Patronul l-a ironizat într-un mod genial, Hamza a oferit un răspuns pe măsură

hamza

Patronul lui Xanthi nu a fost mulțumit deloc de atitudinea fostului atacant al Petrolului și a ales un mod aparte de a ironiza gestul atacantului. Hamza i-a raspuns pe masura

România, doar în a treia divizie în Liga Naţiunilor. Posibilele adversare ale "tricolorilor"

stanciu romania

România va face parte, cel mai probabil, din seria C valorică a Ligii Naţiunilor, competiţie care va debuta în 2019.

Becali a confirmat că transferul lui Deac nu se mai face! ”Am vorbit cu băiatul”

deazc

Video Execuția lui Suarez care i-a lăsat pe toți cu gura căscată! ”Era singurul mod prin care puteam trimite în poartă”

luis suarez

Luis Suarez a deschis scorul în partida cu Sevila. Atacantul Barcelonei a dezvăluit pentru site-ul oficial al catalanilor de ce a ales o asemenea soluție pentru a finaliza.

Totul pentru Dybala! Oferta făcută de Real Madrid pentru super-atacantul lui Juve

dybala

Paulo Dybala e la mare căutare pe piața granzilor din Spania. După ce Barcelona și-a arătat interesul pentru super-atacantul lui Juventus, a venit rândul lui Real Madrid să încerce ceea ce ar însemna transferul verii în fotbalul european.

Dinamo şi Viitorul, cei mai mulţi tineri în echipa ideală under 21 a Ligii 1

nedelcearu steliano filip

Liga Profesionistă de Fotbal a publicat pe site-ul oficial echipa ideală a jucătorilor eligibili pentru naţionala under 21 care au fost folosiţi în sezonul regulat din Liga 1.

Italia: Un fotomodel rus a murit din cauza anorexiei; mama ei i-a aruncat în mare cadavrul, ascuns într-o valiză

victima

O tânără care lucra ca fotomodel în Italia a murit din cauza anorexiei. Mama ei i-a ascuns cadavrul într-o valiză

Mutarea cu care Reghe vrea să îl surprindă pe Șumudică, în FCSB - Astra

reghecampf

Laurențiu Reghecampf pregătește în amănunt al 11-lea duel direct cu rivalul Marius Șumudică, iar tehnicianul FCSB a gândit o mutare surpriză înainte de meciul din această seară.

Zidane a reacționat după ieșirea nervoasă a lui James Rodriguez

zidane james

Întrebat la conferința de presă de la finalul partidei despre gestul decarului său, Zidane nu a părut deloc deranjat de reacția lui James din partida cu Leganes.

Video Higuain şi-a dat în judecată fostul club. Ce sumă pretinde atacantul lui Juventus