Marele Premiu al Turciei ar putea reveni în Formula 1. "Lipsește doar o semnătură"

f1 istanbul

Directorul circuitului de la Istanbul s-a arătat încrezător în legătură cu o apropiată revenire a Formulei 1 în Turcia, după o întâlnire între Recep Tayyip Erdogan, şi Chase Carey

Umilinţele istorice ale Barcelonei

barca umilinte

Eşecul la scor al Barcelonei de pe terenul lui Juventus, 0-3 în turul sferturilor Ligii Campionilor, a intrat în topul celor mai mari umilinţe suferite de catalani în istorie în cupele europene.

”Messi cine? ’Marțianul’ e Dybala!” Atacantul lui Juve, ridicat în slăvi de presa mondială

messi dybala marca

Juventus a izbutit un pas extrem de important spre semifinalele UEFA Champions League

Video Patricia Ţig, eliminată de Francesca Schiavone în primul tur al turneului WTA de la Bogota

captura tig

Patricia Ţig, cap de serie numărul 6, a fost eliminată în primul tur al turneului WTA de la Bogota, fiind învinsă în două seturi, 6-3, 6-4, de italianca Francesca Schiavone

suarez chiellini colaj

Partida de la Torino a fost una specială pentru Luis Suarez și Giorgio Chiellini. Cei doi s-au întâlnit pentru prima dată după incidentul de la Campionatul Mondial din 2014.

juc dortmund

Exploziile de marți seară de la Dortmund au interzis fotbalul!

Lumea sportului, alături de Dortmund după atacul de marţi. Mesaje de susţinere de la rivali

dortmund

Preşedintele Comitetului Internaţional Olimpic, Thomas Bach, a asigurat că "toţi fanii sportului sunt uniţi pentru Borussia Dortmund".

Prima reacție a lui Dani Alves după victoria categorică obținută în fața fostei sale echipe

dani alves-1

Dani Alves a vorbit despre confruntarea cu formația de pe Camp Nou și a explicat care a fost secretul victoriei pentru campioana Italiei.

Presa spaniolă nu iartă Barça după umilinţa de la Torino

tristete barca

Barcelona a fost pusă la zid de presa spaniolă după eşecul categoric din turul sferturilor Ligii Campionilor, 0-3 contra lui Juventus.

12 goluri și spectacol total în Champions League. Toate rezultatele din sferturile de finală

ucl logo bun

Cele mai bune opt echipe din Europa îşi continuă drumul spre trofeu. Marţi seară încep sferturile de finală ale Ligii Campionilo

Coșmar cu repetiție pentru Luis Enrique, după umilința Barcelonei! "E un sentiment regretabil"

luis enrique-3

Juventus - Barcelona 3-0. Campioana Spaniei a pierdut fără drept de apel turul sferturilor de finală din Liga Campionilor și l-a făcut pe antrenorul Luis Enrique să retrăiască un coșmar pe care l-a experimentat și la mijlocul lunii februarie, când a pierdut cu 0-4 pe terenul lui Paris Saint-Germain în manșa întâi din optimile de finală.

Dorit de Real Madrid, Dybala a făcut un anunț important după ce a umilit Barça: "Sunt aproape să semnez"

dybala 2

Paulo Dybala a făcut din nou furori în tricoul lui Juventus, cu o dublă marcată în victoria cu 3-0 contra Barcelonei, acolo unde joacă Lionel Messi, jucătorul cu care îl compară tot mai mulți, atunci când vine vorba de performanțele sportive. La finalul meciului din Liga Campionilor, atacantul argentinian al campioanei Italiei a făcut cel mai așteptat anunț pentru bianconeri.

Portarul lui Dortmund a povestit clipele de groază trăite în autocarul germanilor

explozie dortmund

Portarul Borussiei Dortmund, Roman Burki, a povestit momentele de groază de marţi, când trei bombe au explodat în apropierea autocarului germanilor.

Exclusiv Văzut drept un viitor lider al naționalei, Răzvan Marin nu renunță la luptă. ”Se joacă până în ultima etapă”

rm

Noua generație de tricolori are planuri mari cu echipa națională. Răzvan Marin speră ca el și colegii săi să le calce pe urme celor din ”Generația de Aur”.

Variantă surpriză pentru înlocuirea lui Wenger. Arsenal a contactat un antrenor aflat şi pe lista Barçei

ernesto valverde

Conducerea lui Arsenal pare să fi ajuns la capătul răbdării în ceea ce-l priveşte pe Arsene Wenger.

Video CSM Oradea - BC Timişoara 74-66. Victorie cu emoţii pentru campioană la debutul în play-off

oradea timisoara

Emoţii pentru campioana României, CSM Oradea, în primul meci din play- off-ul Ligii Naţionale.

Video Exclusiv Prima reacție a lui Răzvan Marin după golul marcat pentru Standard: ”Nu vreau să mă opresc aici”

razvan marin

Răzvan Marin este pe val la Standard. Internaționalul român a reușit în etapa precedentă din Belgia primul său gol pentru noua sa echipă

Gest superb! A fost creat un hashtag pentru fanii francezi care au nevoie de cazare în Dortmund

fani monaco

Meciul tur dintre Borussia Dortmund şi AS Monaco, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, a fost amânat pentru mâine, după ce trei explozii s-au produs în apropierea autocarului echipei germane.

Video CSM Bucureşti, optimism rezervat înainte de returul cu Ferencvaros: "Plecăm de la 0-0!"

csm ferenc

Handbalistele de la CSM Bucureşti promit să facă un meci mare la Budapesta, în returul cu Ferencvaros, sâmbătă, de la ora 17.45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Schimbările de la Barcelona alungă o vedetă. Era titular incontestabil, acum își sună prietenii să își caute echipă

jordi alba barcelona

Jordi Alba nu a fost titularizat de Luis Enrique marți seară, la meciul Barcelonei pe terenul lui Juventus, iar presa din Spania scrie despre o posibilă plecare a fundașului stânga, care ar fi început deja să își caute echipă.

Rivaldinho, pariul lui Mutu pentru sezonul viitor: "Nu îl vedem ca pe băiatul lui Rivaldo"

Rivaldinho

Rivaldinho e jucătorul momentului la Dinamo după ce a înscris cu CFR Cluj şi Astra, iar Adrian Mutu îi prevede un viitor strălucit.

Exclusiv Alibec, gata de export! ”Englezii au bani, ar putea să dea suma”

alibec muniru

Denis Alibec este aproape de un nou transfer în străinătate. Ajuns la FCSB în această iarnă, atacantul a impresionat prin evoluțiile sale, iar ofertele nu au întârziat să apară

Exclusiv Marcel Răducanu a fost foarte aproape de exploziile de la Dortmund! ”Am ajuns rău de tot, suntem în stare de șoc”

autocar borussie

Momente de groază trăite de jucătorii de la Borussia Dortmund înaintea partidei cu AS Monaco din sferturile Champions League.

Video România - Germania 9-7. Victorie în ultimul meci din preliminariile Ligii Mondiale

polo romania germania

Naţionala de polo a României a învins Germania, scor 9-7 (3-2, 2-1, 1-1, 3-3), în Bazinul Steaua, în ultimul meci din grupa A a preliminariilor Ligii Mondiale.

Mutu e sigur de rămânerea lui Contra la Dinamo

mutu contra

Adrian Mutu e convins că Dinamo îl va convinge pe Cosmin Contra să rămână şi sezonul viitor pe banca grupării din Ştefan cel Mare.

Foto Bartra, operat după rănile suferite în urma exploziilor din apropierea autocarului Borussiei

bartra re

Momente de panică în Germania, înaintea meciului Borussia Dortmund - AS Monaco, din turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Video Steaua - BCMU Piteşti 84-61. Victorie fără emoţii a steliştilor la debutul în play-off

steaua pitesti

Debut perfect pentru Steaua în play-off-ul Ligii Naţionale. Baschetbaliştii "roş-albaştri" au câştigat clar primul meci al seriei cu BCMU Piteşti.

Exclusiv "Totul pentru titlu!" Bugetul de salarii o propulsează pe Dinamo în lupta la vârf pentru sezonul viitor

dinamo astra

Adrian Mutu a anunţat la "Fotbal Club" că Dinamo a ajuns să aibă al doilea buget de salarii din Liga 1, după FCSB.

Dinamo exclude vânzarea lui Nemec la FCSB: "Becali nu poate lua vreun jucător de la noi"

nemec mutu fcsb

Dinamo vrea să evite un nou caz Gnohere, iar oficialii din Ştefan cel Mare promit că nu-l vor vinde pe Adam Nemec rivalilor de la FCSB. Directorul general Adrian Mutu este categoric în acest sens.

Exclusiv Bate Alibec recordul de transfer din Liga 1? "Dacă Stanciu a fost dat cu 10 milioane, el trebuie vândut cu dublu"

alibec romania

Digi Sport a anunţat în exclusivitate că Gigi Becali a primit o ofertă de 10 milioane de euro pentru Denis Alibec, însă fostul antrenor al atacantului, Marius Şumudică, este de părere că "şeptarul" roş-albaştrilor valorează mai mult.

• 13:00 Stirile Digi Sport
  • 13:15 Digi Sport Special
  • 14:15 LIVE Stirile Digi Sport
  • 14:45 LIVE Liga Digi Sport
  • 16:15 LIVE Stirile Digi Sport
  • 16:45 Etapa 6 Superliga: UTA Arad-Otelul Galati
  • 17:30 LIVE Stirile Digi Sport
  • 17:45 Etapa 6 Superliga: UTA Arad-Otelul Galati

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)